ipad air & ipad mini 2

footsoldier

کاربر سایت
May 23, 2013
369
نام
رضا
سلام دوستان
گفت و گو راجع به ipad مینی و ایر

DSC_0559.jpg

هر دو رزولوشن 2048*1536 دارند.

26006bc2f48100e2c48cc358d7429c4b.jpg

همونطور که میدونید ipad air , ipad mini 2 معرفی شد

ipad air ایر 1.9 میلیمتر از ایپد قبلی باریک تر شده.

DSC_0561.jpg

اجزای داخلی نیز باریکتر شده است و وزن ان 453 گرم است.

DSC_0563.jpg

از لحاظ سخت افزاری هر دو دارای چیپ a7 میباشند و پردازشگر کمکی m7 هم در این دستگاه ها خواهد بود.

DSC_0568.jpg

هر دو دوربین 5 مگاپیکسلی دارند.

13eb635856c69031e3773bc67e168dec.jpg

1 نوامبر در این کشور ها عرضه میشود

c65598ab0f596719fa57ae3feb907164.jpg

هر دو 10 ساعت عمر باطری دارند.

8bc7153e5db3362933b5bf6a2c96bb9a.jpg

در سه چیز ان دو دستگاه فرق دارند در سایز و وزن و قیمت

ipad mini 2 هم از صفحه نمایش رتینا برخوردار شد.

از لحاظ ظاهری هم کاملا مشابه هم هستند.

46e7ad5df28e98abdd1c761d637b1346.jpg

82c50eb002a4b1789bc450f891be1c52.jpg

لطفا اگر نظری درباره ی ایپد های دارید در میان بگذارید.

منبع i-phone.ir

آخرین ویرایش:

Sepehr47

کاربر سایت
Aug 23, 2010
252
نام
سپهر
من آیپد مینی دارم . یکی از مشکلات رزولوشون کم و دیگه رتینا نبودنشه . که اینا خدارو شکر حل شد . دیگه دلیلی برای نخریدنش نیست . واقعا معرکه اند .

Siyavash95

کاربر سایت
Apr 7, 2013
53
نام
سیاوش مهدی زاده
بسيار خوب شده اند :x
قيمتاشون هم كه واقعاً عاليه البته اگر فروشندگان محترم هم با انصاف برخورد كنند !

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,832
نام
علی متالیکا
به نظر من Apple با سری جدید iPad ها به سر خودش شلیک کرد!!
همیشه CPU های آیپدها ورژن آپدیت شده ی آیفون های جدید بوده ! یعنی اگه آیفون A7 Chip بوده آیپدهای جدید A7X Chip بوده ولی امسال دقیقا CPU آیفونه !!! و نبود Touch ID هم عجیب بود !
از این بگذریم میرسیم به مقایسه iPad Air و iPad Mini 2 که هیچ آدم عاقلی الان نمیره iPad Air بگیره که هم سنگین تر و هم گرونتره مگه اینکه به صفحه ی یکم بزرگتر نیاز مبرم داشته باشه، الان توضیح میدم چرا:
تمام مشخصات: Camera, CPU, GPU, Ram , Resolution هردو آیپد مساوی هست، حتی PPI آیپد مینی 2 بیشتره 326ppiدر مقابل 265ppi که این باعث میشه تصاویر و نوشته ها Sharp تر به نظر برسه !
شخصا با iPad min شدیدا حال میکردم تنها مشکلم Retina نبودن صفحه بود که واقعا تو ذوق میزد ولی الان واقعا عالی شده !
در کل به نظر من کسی که iPad 3rd ویا iPad 4th gen داره نیازی به آپدیت نداره و میتونی یک سال دیگه لذت ببره از آیپدش،

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
دوستان بین این دوتا کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
بیشت کاربردم دیدن فیلم و وبگردی هست و gps
نظرمم رو 32 گیگ سیم خور هست؟
حالا کدومشون؟

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
دوستان بین این دوتا کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
بیشت کاربردم دیدن فیلم و وبگردی هست و gps
نظرمم رو 32 گیگ سیم خور هست؟
حالا کدومشون؟
خوب اینایی رو که گفتید در هر دو آیپد موجوده! میمونه سایز که به شخصه خوب 10 اینچ رو (ipad Air) ترجیح میدم به 8 (برای تماشای فیلم و عکس و ...)
یه آیپد سلولار 32 گیگ می خواهید شما دیگه
اگر هدفتون همینقدر هستش و زیاد اهل بازی (بازی های حجم بالا و سنگین) و پردازش های در سطح گسترده نیستید، یه آیپد 3 و یا 4 هم همین کارها رو می کنه و کلی در هزینه صرفه جویی کردید!
این نکته هم مد نظر داشته باشید که سیم خور بودن آیپد به معنی برقراری تماس تلفی مثل Galaxy tab نیست

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
خوب اینایی رو که گفتید در هر دو آیپد موجوده! میمونه سایز که به شخصه خوب 10 اینچ رو (ipad Air) ترجیح میدم به 8 (برای تماشای فیلم و عکس و ...)
یه آیپد سلولار 32 گیگ می خواهید شما دیگه
اگر هدفتون همینقدر هستش و زیاد اهل بازی (بازی های حجم بالا و سنگین) و پردازش های در سطح گسترده نیستید، یه آیپد 3 و یا 4 هم همین کارها رو می کنه و کلی در هزینه صرفه جویی کردید!
این نکته هم مد نظر داشته باشید که سیم خور بودن آیپد به معنی برقراری تماس تلفی مثل Galaxy tab نیست
ممنون از راهنماییتون ولی بازی هم با خونم آغشته شده و عضو جداناپذیر زندگیمه:dالبته هرچند خودم کنسولا رو هم دارم ولی بازی تو مسیر یه چیز دیگس البته.
با توجه به اینکه مینی رتینا هم تازه عرضه شده قیمتاشم چک کردم گاها بالاتر ایر هم هست حتی:-o
بنظرتون معقولتر نیست تا نزدیکای عید صبر کنم که این تب و تاب کمتر بشه
هرچند واقعا بین مینی2 و ایر گیر کردم

most-t36

کاربر سایت
Apr 10, 2011
537
زیاد اهل بازی (بازی های حجم بالا و سنگین) و پردازش های در سطح گسترده نیستید، یه آیپد 3 و یا 4 هم همین کارها رو می کنه و کلی در هزینه صرفه جویی کردید!
میشه یه اَپ ـه سنگین و حجم بالا معرفی کنید که آیپد 4 و بلکه 3 از عهده ی اجراش بر نیاد؟:-/
منظورتون اینه که اگه قصد اجرای برنامه های سنگینو دارند، ایر یا مینی رتینا بگیرن ایشون در غیر اینصورت به نسل قبلی اکتفا کنن؟

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
بنظرتون معقولتر نیست تا نزدیکای عید صبر کنم که این تب و تاب کمتر بشه
قیمت تا عید و حتی بعد از اون به راحتی درست بشو نیست اونم چنین تبلتی! مینی رتینا که هیچی (قیمت رو میگم نه کیفیت)
ببینید همه چی بستگی به خودتون داره من نمی دونم چقدر می تونید خرج کنید چون بحث 100 هزار تومن اختلاف نیست! اگر واقعا نیاز به یک سخت افزار قدرتمند دارید Air یا ipad mini retina بخرید
من آیپد 3 دارم و هیچ جا نه لگی داشتم نه هنگی نه چیزی (کلا ios همینه هنگ تو کارش نیست). منتهی خوب Air نازکتره، سبک تره و wifi قوی تری هم داره (CPU هم اضافه کنید) منتهی این چیزها در اون حد نیازم نیست که چنین هزینه هنگفتی رو بکنم که Air بخرم و آیپد 3 واقعا خوب کار می کنه برام
------
کلا خرید همه چیز به نیاز آدم بر میگرده. دنبال رکورد زدن و پول دادن به برترین جنس نباشید. ببینید چی و چقدر بکارتون میاد همین :d
میشه یه اَپ ـه سنگین و حجم بالا معرفی کنید که آیپد 4 و بلکه 3 از عهده ی اجراش بر نیاد؟
توی همین پستم هم گفتم ios هنگ تو کارش نیست و من هنوز چیزی ندیدم که واقعا به زانو در بیاره این دستگاه ها رو اما خوب آدم پولش رو داشته باشه بده Air بهتره (که به هیچ وجه ارزون نیست)
اپ های آینده رو بایستی دید که همین آپید 3 و 4 تا کجا دوام میاره قدرتش. الان اپی نداریم که به اون حد باشه اما خوب دیگه سلیقست و پول!
کامپیوتر من از یک بازی 60 فریم میگیره یه سیستم قوی تر هم 60 فریم. اما بعدا یه بازی سنگین میاد که اون موقع من مجبورم رزولوشن رو کم کنم و تنظیمات رو بیارم روی Low و Medium در حالی که سیستم دوم براش فرقی نداره

Elyas sun

کاربر سایت
Feb 23, 2012
686
نام
حمید رضا
حالا یه سوال.کی قراره بازیها و اپ های 64 بیتی بان که مثلا دیگه به جز ایر و مینی رتینا نتونه ساپورت کنه؟
کلا قرار هست همچین اتفاقی بیفته که مثلا بازیهای تبلتها به پای کنسولا برسن رو ایر و مینی رتینا؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر