اعتراض همگانی به عملکرد سونی در قبال پلی استیشن ویتا

Hunter lord

کاربر سایت
Dec 1, 2008
733
نام
رامتین
یه جورایی تقصیر سونی هستش تمام این ناراحتی ها از ویتا

توی E3 خراب کرد ! مخصوصا شهید احمد که جو داد ! اون جور که شهید گفت همه انتظار یه بازی AAA داشتن بعد یک دفعه اومده می گه مفتخریم بازی The walking dead روی ویتا میاد :| بازی که قبلا روی ios پورت شده و اومدنش اصلا عجیب نبود ( نمیومد باید تعجب می کردیم )

شاید الان نگاه کنیم بگیم وضعیت بازی هاش معمولی هستش و قراره 10 تا بازی براش تو 2014 بیاد ولی اصل ماجرا اینجاست 2 تاش HD Collection هستش چند تاش پورت بازی قدیمی بقیش مستقل هستن میمونه یه Tearaway .

وقتی قدیم می رفتم سر PS3 می گفتم مثلا این بازی تموم بشه برای مثال Remember me و COD و Tomb raider مونده بازی کنم هفته دیگم 2 تا بازی میاد توی PSN هم چند تا بازی خوب معرفی شده مثلا می گفتم از بین این 10 تا 2 - 3 تاش رو بازی می کنم برای یه ماهم بسه

ولی میری سر ویتا میگی این ماه 2 تا بازی اومده براش که ارزش بازی داره 2 - 3 تا بازی مستقل قدیمی هم که روی پلتفرم های دیگه هستن رو باید با قیمت 15 - 20 دلار بخرم پشیمون میشی .

من قبلا اینجوری نبودم به بازی گیر بدم سر ویتا اینجوری شده !
من زمان دبیرستان ( 4 سال پیش ) یه PS3 گرفتم اورجینال بازی می کردم اون موقع هر دو هفته یه بازی می گرفتم یادش بخیر Infamous 1 و MGS 4 برای 10 - 20 روز بازی کافی بودن انقدر ارزش بالایی داشتن
ولی ویتا اکثرا خسته کنندست فقط یه Unit 13 هستش تا حالا یه 2 هفته پشت هم بازیش کردم و خیلی خسته نشدم .

من سبک Survival horror - اکشن اول شخص و سوم شخص - اشاره کلیک - استراتژیک - h&S رو می پسندم به خاطر همین وقتی بازی مثل Rayman یا Soul S رو بازی می کنم خوشم نمیاد میام میگم دوستان ناراحت میشن در حالی که من سبک هایی رو می پسندم که روی ویتا خیلی کم عرضه شدن

من عاشق Resistance هستم مال PSP شم باهاش خیلی حال کردم از Killzone هم بیشتر دوستش دارم ولی وقتی روی ویتا خراب کرده من چیکار کنم ؟

ویتا می چسبه برای یه بازی اشاره و کلیک مثل Monkey Island ! آیا منتشر شده که من بیام تعریف کنم ؟
در حال حاضر مجبورم یه سری بازی پلتفرمینگ که خوشم نمیاد مثل Sly Cooper و J&D بازی کنم .

در نتیجه من آدم منفی گرایی نیستم شما بردارید RE 4 HD رو برای ویتا با سلاح های اضافی و مراحل جدید پورت کنید من ویتا رو اصلا نمی فروشم یا The evil within رو بیارید روی ویتا یا RE Revelation اون وقت من خودم انقدر تعریف می کنم ازش بترکید :d

آیا عنوان H&S مثل Devil may cry یا Bayonneta عرضه شده من بیام تعریف کنم ازشون ؟

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
یه جورایی تقصیر سونی هستش تمام این ناراحتی ها از ویتا

توی E3 خراب کرد ! مخصوصا شهید احمد که جو داد ! اون جور که شهید گفت همه انتظار یه بازی AAA داشتن بعد یک دفعه اومده می گه مفتخریم بازی The walking dead روی ویتا میاد :| بازی که قبلا روی ios پورت شده و اومدنش اصلا عجیب نبود ( نمیومد باید تعجب می کردیم )

شاید الان نگاه کنیم بگیم وضعیت بازی هاش معمولی هستش و قراره 10 تا بازی براش تو 2014 بیاد ولی اصل ماجرا اینجاست 2 تاش HD Collection هستش چند تاش پورت بازی قدیمی بقیش مستقل هستن میمونه یه Tearaway .

وقتی قدیم می رفتم سر PS3 می گفتم مثلا این بازی تموم بشه برای مثال Remember me و COD و Tomb raider مونده بازی کنم هفته دیگم 2 تا بازی میاد توی PSN هم چند تا بازی خوب معرفی شده مثلا می گفتم از بین این 10 تا 2 - 3 تاش رو بازی می کنم برای یه ماهم بسه

ولی میری سر ویتا میگی این ماه 2 تا بازی اومده براش که ارزش بازی داره 2 - 3 تا بازی مستقل قدیمی هم که روی پلتفرم های دیگه هستن رو باید با قیمت 15 - 20 دلار بخرم پشیمون میشی .

من قبلا اینجوری نبودم به بازی گیر بدم سر ویتا اینجوری شده !
من زمان دبیرستان ( 4 سال پیش ) یه PS3 گرفتم اورجینال بازی می کردم اون موقع هر دو هفته یه بازی می گرفتم یادش بخیر Infamous 1 و MGS 4 برای 10 - 20 روز بازی کافی بودن انقدر ارزش بالایی داشتن
ولی ویتا اکثرا خسته کنندست فقط یه Unit 13 هستش تا حالا یه 2 هفته پشت هم بازیش کردم و خیلی خسته نشدم .

من سبک Survival horror - اکشن اول شخص و سوم شخص - اشاره کلیک - استراتژیک - h&S رو می پسندم به خاطر همین وقتی بازی مثل Rayman یا Soul S رو بازی می کنم خوشم نمیاد میام میگم دوستان ناراحت میشن در حالی که من سبک هایی رو می پسندم که روی ویتا خیلی کم عرضه شدن

من عاشق Resistance هستم مال PSP شم باهاش خیلی حال کردم از Killzone هم بیشتر دوستش دارم ولی وقتی روی ویتا خراب کرده من چیکار کنم ؟

ویتا می چسبه برای یه بازی اشاره و کلیک مثل Monkey Island ! آیا منتشر شده که من بیام تعریف کنم ؟
در حال حاضر مجبورم یه سری بازی پلتفرمینگ که خوشم نمیاد مثل Sly Cooper و J&D بازی کنم .

در نتیجه من آدم منفی گرایی نیستم شما بردارید RE 4 HD رو برای ویتا با سلاح های اضافی و مراحل جدید پورت کنید من ویتا رو اصلا نمی فروشم یا The evil within رو بیارید روی ویتا یا RE Revelation اون وقت من خودم انقدر تعریف می کنم ازش بترکید :d

آیا عنوان H&S مثل Devil may cry یا Bayonneta عرضه شده من بیام تعریف کنم ازشون ؟

نه من حرفت رو کلا قبول دارم :)
ولی اول اینکه اصلا کنسول که 70 ملیون فروش کرده رو نمیشه با دستی مقایسه کرد. 3ds هم انقدر انبوه بازی نداره مثل کنسولهای خونگی .

دومی من اون صفحه هم گفتم این بار تاکید میکنم سونی داره 3 تا کنسول رو ساپرت میکنه ! یکمی هم بهش فرجه بدید بد نیست والا . به نظره من برای ویتا تا جایی که تونسته کم نزشته . نه ... حرفم این نی که مثلا همه کارهایی که کرده درست بود اما جبران هم کرده .... مثلا با killzone اشتباهی که برای COD و Resistance متحمل شد رو جبران کرده. حتی برای borderlands هم سراغ سازنده های اصلی رفت.
بازار ایندی هم خیلی خوب ساپورت کرد. این روزا خیلیا ایندی دوست دارن . مردم دیگه مثل قدیم نمیتونن هر هفته 60 دلار 60 دلار پوله بازی بدن ( به جز عده ای که خب وضعشون به نسبت خوبه ) برا همین بازار ایندی گرمه الان خیلی زیاد. خیلی هم راحت بازار ایندی رو به کنسولهاش جلب کرد. یعنی توی یک مدت زمان کوتاه این همه بازی ایندی برای کنسولها معرفی شد . حتی Minecraft که همش طرفدار micro بود هم سر و کلش روی psn به زودی پیدا میشه. به نظره من این کم قدمی نیست. مایکرو هم اولش حتی گیر کرد سره این بازیهای indie ... اما سونی چقدر قشنگ راه اومد. بازیهای بدی هم برای ویتا نساخت. به نظره من تو مدت 2-3 سال اوردن این تعداد ip خوب ساده نیستش زیاد . با اینکه استودیوهاش در حال اماده سازی برای نسل بعد هستن و یا دارن روی بازیهای ps3 هم کار میکنن حتی ....

سوی اینکه حرفت رو در قبال بازی قبول دارم ... داشتم به مهران توی pm میگفتن جو - و + ویتا خیلی زیاده . خیلی هستن بازیهایی که دوست دارن روش هست خیلیا هم هستن که بازیهای که دوست دارن روش نیست ... توی ign هم گاها میچرخم توی کامنتاش همیشه جنگ هست بین اونهای که میگن بده یا خوبه. به دور از اون ترولها .
من از اولش هم از ویتا راضی بودم چون من همش پی jrpg و rpg و بازهای japanese هستم . تو فکره gow اینا نیستم چون اونا روی کنسول هست و اگر جدیدش بیاد همش تکرار مکررات هست .... به نظرم بازی جدید بیشتر میخواد که انصافا عناوین اخری killzone - muramasa rebirth - dragons crown برای من یکی AAA بودن ...

به نظره منم اومدن RE 4 HD و همه بازیهایی که گفتی قطعی میشه .... سونی هم موجههای منفی رو شنیده انقدر زیاد هست . فقط ما نیستم . خودش هم میدونه . ... منتها اینا دیگه مربوط به سونی نیست. اون ناشره که فقط به ارقام فروش کنسول نگاه میکنه نه به حرف و نامه ما ...

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
البته متن فارسی و اینگلیسیشو صفحه های اول گذاشته بودم، خب با یه تجربه ی خیلی بیشتر ادامه میدیم؛

همه چیز رو از اول شروع میکنیم، الان دیگه تقریبا مزه دهنشون دستمون اومده.درسته آرمان متن باید کوتاه باشه تا هم این گیمرهای تنبل بتونن بخونن هم اینکه گیج نشند و کمتر ازش ایراد بگیرند اینطوری تکلیفشونم روشن تره.تو همین تاپیک خودمون خیلی ها رفاقتی رفتند امضا کردند و فکر نکنم بیشتر از 4-5 نفر کامل متن رو خونده باشند!:d

لپ کلام بیانیه اگر بخوایم تو یه جمله خلاصه اش کنیم این بود: سونی بازی هایی با کیفیت بالای کنسولی بیشتری بدهد!

یکی از ایرادایی که یکی از بچه های Eurogamer گرفته بود این بود که با 40 تا امضا سونی توجهی نمیکنه (البته ماهم اینو نگفتیم که قراره همین 40 تا باشه اون از خودش میگه)، موضوع اینه که وقتی اونا 25 تا لایک و 40 تا دونه امضای منجمد شده رو می بینن دلسرد میشن میگن حالا یه امضای بیشتر ما که کاری از پیش نمی بره، سر همینا من میگم بیاییم و راه این پتیشن رو ادامه بدیم که 600 تا امضا از ما بیشتر داره:

http://www.change.org/de/Petitionen...ion-vita-needs-more-big-console-quality-games

لحن و نگارشش هم عالیه!همون چیزی که همه میخوایم.

کسی از بازی های کنسولی(یا با کیفیت کنسول) روی ویتا بدش نمیاد حتی اونایی که راضی هستند، پس با این موضوع پر طرفدار توجهشونو جلب میکنیم حالا از بیانیه های بعدی ریزه گویی میکنیم.

یه نکته خوشحال کننده و قابل توجهم هست، سجاد جان قراره تا هفته ی بعد 50 الی 100 امضا و لایک برای پیج جمع کنه.

آخرین ویرایش:

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
بیانیه جدید(کپی پتیشن چنج):

78474118001099099700.jpg

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
تو IGN آنگاری بیشتر تحویل گرفتن مهران
کار رو باید توی همون ign ادامه داد
اما یه کامنت جالب
به نظره من اون petition که زدن و ما ادامه میدم مشکل داره
معلوم نیست از کی درخواست داره
وقتی ما میگیم console quality game بده ما ! خب ما زدیم سونی ... اون هم که داده uncharted - killzone - lbp پس عملا جای اعتراض نیست

باید مخاطبش ترد پاریتا باشه ! D: فکر کنم باید مخاطب رو مثلا دقیقتر بگیم اما خوبه ...

بریم ببینیم چی میشه D:

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
آره این پتیشن انعکاس بهتری داشت و از دیشب دارند روش بحث میکنند، فقط تو IGN باز گیر یک رضایتمند افراطی افتادیم که متاسفانه لحن خیلی بدی هم داره(آقای فور فور).

اولین پست بی ادبانه تو IGN رو یادتونه؟ حالا یه بی ادب دیگه جواب اون بی ادب رو داد!

79964529609642834252.png
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دو نمونه از پست های فور فور(تا جایی که تونستم جواب پستاشو دادم،شمام میخواید بیایید اونجا فور فور رو ملتفت کنیم)

98439159880546661328.png
91202109920366462482.png
فور فور میگه بازی بازیه، منتها بعضی ها از بعضی بازی ها بدشون میاد و اسمشو میزارن ایندیه گیمز!و میگه ماهی یک بازی درست و حسابی مثل آنچارتد و یا گرویتی راش ، بتمن و ... غیر عقلانیه!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جواب Pemple به FourFour

55253467111488935615.png

- - -ویرایش - - -

وقتی ما میگیم console quality game بده ما ! خب ما زدیم سونی ... اون هم که داده uncharted - killzone - lbp پس عملا جای اعتراض نیست

باید مخاطبش ترد پاریتا باشه ! D: فکر کنم باید مخاطب رو مثلا دقیقتر بگیم اما خوبه ...

بریم ببینیم چی میشه D:

پتیشن مال ما نیست نمی تونم توش دست ببرم.

- - -ویرایش - - -

حرف آخر:

اوضاع پلی استیشن ویتا خوبه، تو TGS امسال خیلی بهتر شد و قراره تو Q1 2014 به اوج برسه.

همه فشارهایی رو که رو سونی هست رو میدونند و میدونند که اگر این فشارها نبود چقدر اوضاع ویتا بهتر میشد پس شاید زیاد همکاری نکنند.

سونی از فشار که خارج بشه بازی های بهتری میده، این بازی ها و تقاضای زیاد برای PSV TV و 2000 فروش ویتا رو بهبود میدند و در آخر توجه Developer ها به ویتا جلب خواهد شد.

بنابراین: آینده ی این پتیشن زیاد مهم نیست و روال طبیعی که داره طی میشه همون چیزی هست که ما میخوایم.پس بیخیال.

با تشکر از همه ی دوستانی که همکاری کردند،خسته نباشید.

وسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
پست های صفحه 9 :lol:
کی ترجمه کرده بود :D من که کلا با متن اینگیلیسی مشکل داشتم :D ! ( اینگیلیسیش فارسی بود :D )
یبار دیگه یکی دیگه یه متن دیگه بنویسه با ترجمه شیک و بسم الله !

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
پست های صفحه 9 :lol:
کی ترجمه کرده بود :D من که کلا با متن اینگیلیسی مشکل داشتم :D ! ( اینگیلیسیش فارسی بود :D )
یبار دیگه یکی دیگه یه متن دیگه بنویسه با ترجمه شیک و بسم الله !

پتیشن دوم هم شیک بود،هم کامل هم اشتباهی نداشت:

http://www.change.org/de/Petitionen...ion-vita-needs-more-big-console-quality-games

کسی حمایت نمیکنه شروین،بگی اوضاعش بده تکفیرت میکنن به صلیب میکشن.

پتیشن بازی میخوای بزنیم باشه بسم ا... ولی پتیشن شکایت از اوضاع بازی ها فایده ای نداره(از اونایی که تو Eurogamer و IGN و GameSpot پست میدادند دو نفرشونم نیومدن امضا کنند!).

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
پتیشن دوم هم شیک بود،هم کامل هم اشتباهی نداشت:

کسی حمایت نمیکنه شروین،بگی اوضاعش بده تکفیرت میکنن به صلیب میکشن.

پتیشن بازی میخوای بزنیم باشه بسم ا... ولی پتیشن شکایت از اوضاع بازی ها فایده ای نداره(از اونایی که تو Eurogamer و IGN و GameSpot پست میدادند دو نفرشونم نیومدن امضا کنند!).
همون پتیشن برای بازی انگاری بیشتر کار میکنه

الانم که اکثرا سرشون گرمه ... قبلش که یه muramasa rebirth و dragons crown رلیز شد. بعدش هم walking daed اومد.
شتش هم یه سری ایندی و اون spelunky که خیلی محبوبه عرضه شد ... بعدش هم که سر و کله killzone mercenary پیدا شد ! - بعدش این steathl inc اومد و فری پلاس هم شد ...پشتش هم Rayman legends اومد .... همین اوضاع هم تا اخره سال ادامه داره ... با عرضه
بعد اینا valhala knights 3 میاد و batman تو یه ماه با اون lego marvel
پشتش هم میشه YS و TearAway و سال تموم میشه
angry bird فوق اقعاده زیاد 40 دلاری ! D:
با یه سری indie دیگه میریزن تو استور تا اخره سال !
اما برا سال دیگه یکم تعطیلن ! فقط یه borderlands 2 هست . 1-2 تا دیگه ! احتمالا بازی bend هم اونور معرفی میکنن.

الان این مجموع بازیا طرفدار داره برا همین گرمن زیاد کاری به این شکایت اینا ندارن. طرف میخوای fps بزنه KZ هست. میخواد plat بزنه rayman هست. ایندی حسابی و عالی میخواد splunky هست !!!! اصلا jrpg میخواد همین بین muramas و dragon crown اینا atelier mermru هم رلیز شد ...

این از وضعه الانش :)

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
http://www.change.org/en-GB/petitions/rockstar-games-bring-grand-theft-auto-to-the-playstation-vita
این برای جی تی ایه:d
خیلی از اون پتیشنا تعدادشون به انگشتای دسم نمیرسید اما پزیرفته شدن اما این پتیشن من نمیدونم چرا هیچ فکری نمیکنه دربارش سونی8-|

راک استار شاید فعلا سرگرم نسخه ی PC برای GTA V باشه ولی اون COD: Ghosts (که احتمالشم کم نیست بیاد) اگه بیاد چه شود! چند روز پیش یه دمو ازش دیدم که تو فضا بود!

شایعه Injustice:Gods Among که فقط از یه خرده فروشی نشأت گرفته بود درست درومد، اما حدود سه تا خرده فروش COD: Ghosts رو برای ویتا گذاشته بودند.

COD کم طرفدار نداره اگه براش پتیشن بزنیم و نتیجه بده می تونه زمینه ای بشه برای پتیشن های دیگه.

شاید اگر یه COD درست و حسابی بیاد سازنده های Battlefield هم غیرتی بشن یه بازی برای ویتا بدن. تا اونجایی که من خبر دارم تا الان یه بتلفیلد برای اندروید و iOS و یکی هم فقط مخصوص iOS منتشر شده.

احتمال نتیجه گیری سریع تر برای پتیشن بازی هایی مثل COD یا همون نینجا گایدن زامبی که برای ویتا نیومد و پورتشون آسون تره بیشتره.GTA خیلی بلند پروازانه اس همشم 36 تا امضا داره به سختی میشه پتیشنش رو به جایی رسوند.

آخرین ویرایش:

fifa 12

کاربر سایت
Jul 21, 2011
1,628
نام
سپهر
بنظرم خودمونو با COD خسته نکنیم حدا قال تلاش میکنیم واسه یه چیزه پدر مادر دار باشه:D
بتلفید باز یه چیزی:p
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
از نظر نظر من مهم ترین پتیشنی که باید بزنیم باید پتیشنه InFamous باشه! درسته سر سازنده ش شلوغه اما بهتره که بگیم

IvIEHR4N

کاربر سایت
Sep 4, 2013
308
نام
مهران
بنظرم خودمونو با COD خسته نکنیم حدا قال تلاش میکنیم واسه یه چیزه پدر مادر دار باشه:D
بتلفید باز یه چیزی:p
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
از نظر نظر من مهم ترین پتیشنی که باید بزنیم باید پتیشنه InFamous باشه! درسته سر سازنده ش شلوغه اما بهتره که بگیم

باید یه چیزی باشه که مطمئین باشیم جواب میده تا پشتوانه ی راهمون بشه برای پتیشن های بعدی.کی حوصله داره برای سومین بار زور بزنیم سر چیزی که بی نتیجه اس؟

GTA و Infamous رو بزنیم بچه خارجیا میگن اینا توی FantacyLand زندگی میکنند!

رو پتیشن GTA و Infamous هم کار کنید اما تمرکز رو باید روی پتیشن های زود بازدهی که احتمال نتیجه گیریشون بیشتره گذاشت.

راستی یه پتیشن هم باید بدیم اون گروهی که مرتضی گفت، همون گروهی که مسئول پورت از کنسول هست و اخیرا بوردر لندز رو پورت کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر