گفتگوی آزاد درباره GTA V

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
این که یه سری کد XML بود من نگرفتم قضیه چیه؟
قضیه اینه:

GTA 5's Leaked Xbox 360 Data Reveals PC, PS4 Build Code | N4G
Leaked GTA 5 code references PS4 and PC - National Console Gaming | Examiner.com

والا خودمم دقیق نفهمیدم چیه ولی یک چیزی میمونه توی مایه های کدای استیم! که مثلا یک بازی اسمش توی کدای استیم پیدا میشه و بعد چند وقت رسما تایید میشه مثل Mortal Kombat Kompelete Edition که قبل از اینکه واسه PC تایید بشه اسمش توی کدای استیم یافت شد و بعد تایید شد اینم باید همون باشه! شایدم اینطور نباشه :D

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
واقعاََ انگار میخواد واسه PC یه خبرایی بشه . ما فعلاََ تو شهر چرخ میزنیم و مراحل فرعی میریم و خودمونو سرگرم میکنیم تا اصل کاری رو روی PC بریم:x

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman
واقعاََ انگار میخواد واسه PC یه خبرایی بشه . ما فعلاََ تو شهر چرخ میزنیم و مراحل فرعی میریم و خودمونو سرگرم میکنیم تا اصل کاری رو روی PC بریم:x

چرا خودتی اذیت میکنی؟ :d
ماموریتها هم برو بعد که رو PC اومد یه بار دیگه رو PC هم برو :d

- - -ویرایش - - -

اینی که میگی تو IV نیس که. این تو The Lost and The Damned هست.

TLAD و TBOGT دوتا اچیزود برای IV هستن و اون شخصیتی که من اشاره کردم و شما نقل قول گرفتی برای TBOGT هست.

آخرین ویرایش:

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
همونطور که میدونید نسخه کنسولی GTA V الان 1-2 روزی هستش که لیک شده و توی اکثر سایت های تورنت و غیره قرار گرفته. همونطور اکثر کسایی که تو کار کرکینگ هستند همینطوری بازی رو آپلود نمیکنند و اول با فایل های بازی آشنا میشند، دستکاری میکنند و کنجکاوند که بدونند داخل این فایل ها و Structure ها چی هست؟ دوست دارید که بدونید چی بود؟

وقتی بازی های کنسولی رو ماد میکنیم بعضی وقتا خوبه که ببینم بازی چه ساختاری رو داره. البته برای اکثر بازی های جدید این فایل ها به سختی Encode شده و تقریبا بدون داشتن Source Code این کار غیر ممکن است. به خاطر همین ماد کردن برای کنسول بسیار سخته (بر خلاف PC) با این حال با کلی صبر و تلاش و دانلود تورنت عده ای موفق به دست یافتن به نتایج جالبی شدند.

یک پست توی Reddit این فایل XML رو لینک کرد که فایل کانفیگ GTA V برای Xbox360 هستش. این هم لینک عکسش در صورتی که TakeTwo شکایت کنه و Pastebin این فایل رو حذف کنه.

البته، این احتمال هم هست که یک شخصی وقتشو هدر بده و 2000 خط کد XML بنویسه و ادعا کنه که از نسخه Xbox360 است، ولی من از تجربه شخصی به شما میگم که کپی کردن این فایل از یه تورنت لیک شده خیلی راحت تر از دوباره نوشتن اون هست.
برای کسایی که تعجب میکنند و میگن چرا بیلد کد PS3, PS4 و PC به هر دلیلی باید تو کانفیگ فایل (فایل تنظیمات) نسخه Xbox360 باشه، بازی های معدودی فایل کانفیگ شبیه به GTA V توی SDK (Software Development Kit) خودشون با تنظیمات متعددی برای کنسول های مختلف داشتند. از جمله Borderlands, Unreal Tournament 3 و Star Wars: Battlefront 2 اگه بخوایم چند تایی رو نام ببریم. حتی برای بازی APB: Reloaded تنظیمات Xbox360 و PS3 وجود داره. (این بازی انحصاری PC هست!)

برای توضیح بیشتر، اکثر برنامه نویس ها بازی ها رو بر اساس یک کد اصلی میسازند و مشخصات بازی برای کنسول های مختلف (این مشخصات شامل تعداد NPC ها، تکسچر ها و ... میشوند) رو از طریق یک فایل کانفیگ تنظیم میکنند و دیگه برای هر کنسول یک فایل کانفیگ و یا کد اصلی جدا نمی نویسند. تنها موقعی که از نو مینویسند زمانی هست که بخواهند برای موبایل ها و یا Portable device ها بازی رو ارائه بدن.

در مورد این فایل کانفیگ Xbox360، اکثر متغیر های متفاوتی که می بینیم در مورد اینه که چه مقدار X در حافظه (RAM) ذخیره میشه و این بستگی به مشخصات پلتفرم داره. بیشتر بازی های AAA مولتی پلتفرم فایلی مانند این دارند که در اون کانفیگ هایی مثل Texture, Draw Distance, Particle Effects و Actor Data را بسته به کنسول تغییر می دهند.

درون فایل میبینید که این مشخصات برای Xbox 360, PS3, PC و Orbis وجود دارد. (Orbis سیستم عامل PS4 در هنگام کار با Dev Kit است)

همونطور که میدونید بازی انتظار های تعدادی از گیمر ها رو برآورده نکرده و این به دلیل محدودیت های بسیار زیاده نسل هفتم می باشد. پس احتمال عرضه GTA V برای کنسول های نسل بعد و PC بسیار زیاده.
و تعدادی از فروشگاه ها مثل Amazon بازی رو برای PC به پیش فروش گذاشتند. Nvidia هم که قبلا سوتی داده.

منبع

(ترجمه دست و پا شکسته شد دیگه شرمنده نگارشمم یک زیادی عامیانه هستش :(
اگه یکی بتونه نگارشش رو درست کنه و پ.خ کنه تاپیک ایجاد کنیم ممنون میشم )

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
اینم یکی دیگه از اسناد:
28803666215892948822.jpg

رفته رفته اطلاعات جدید بازی بازها از نسخه ی پایرت بدست میارن که نشان بر وجود نسخه ی PC میباشد !
احتمالات در حال وقوع پیوستن حقیقت هستن !

ویرایش 0.1

سایت IGn نیز بازی رو برای تاریخ Q4 سال 2013 لیست کرده است
Grand Theft Auto V - PC - IGN DE
با تشکر از sa_sa

هر روز داره یک چیزی از وجود نسخه PC لو میره! ولی هنوزم سایتا و پیجا و ... ـی هستن که میان میگن بازی هرگز برای PC عرضه نخواهد شد!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
حالا رو پیسی بیاد سیستم غول شاید بخواد اون موقع هست که epic fail میشمیم
اگه پورتش زیاد بد نباشه چرا سیستم بالا بخواد؟
چون نسخه PC بازی با نسخه کنسولی از نظر گرافیک و ... فرق خاصی نداره پس در نتیجه نباید سیستم زیاد بالایی بخواد چون بازی روی کنسول های این نسل اجرا شده!

اما اگه قضیه به بازی های نسل بعد بکشه و R* بخواد بازی رو واسه PC و PS4 مثلا عرضه کنه مجبور میشه گرافیک بازی رو یک پیشرفت اساسی بده و بعد عرضه کنه!

yeke

کاربر سایت
Jun 30, 2013
502
قشنگ زدی تو کار ترول . زمانی که خبری از PC نبود داشتی خودتو میکشتی الان که دیگه قوت گرفت ... . اینجوریه ؟
والا من خودم پیسی بازم ولی خوب دیگه این هم هست دیگه /هدق ترول نبود/

- - -ویرایش - - -

اگه پورتش زیاد بد نباشه چرا سیستم بالا بخواد؟
چون نسخه PC بازی با نسخه کنسولی از نظر گرافیک و ... فرق خاصی نداره پس در نتیجه نباید سیستم زیاد بالایی بخواد چون بازی روی کنسول های این نسل اجرا شده!

اما اگه قضیه به بازی های نسل بعد بکشه و R* بخواد بازی رو واسه PC و PS4 مثلا عرضه کنه مجبور میشه گرافیک بازی رو یک پیشرفت اساسی بده و بعد عرضه کنه!
تو gta iv من شخصا معنی پورتو فهمیدم خداکنه مثل اون نشه حداقل افت فریم نباشه ولی پیشرفت اساسی فک نکنم بکنه البته شایدم بشه

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
تو gta iv من شخصا معنی پورتو فهمیدم خداکنه مثل اون نشه حداقل افت فریم نباشه ولی پیشرفت اساسی فک نکنم بکنه البته شایدم بشه
والا مال من اونقدر بد نبود فقط وسط راه مثلا یک دفعه 1-2 ثانیه تیک بر میداشت باز درست میشد! که آپدیت آخر بازی رو ریختم که کلا تنظیمات گرافیکی بازی بلکل تغییر کرد و افت فریم هم رفع شد و البته گرافیک هم بهتر شد!

فکر نکنم دوباره *R اشتباه گذشتش رو تکرار کنه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر