همه چیز در مورد سریال Fringe [ پست اول تاپیک خوانده شود ]

Geralt Witcher

کاربر سایت
May 13, 2010
510
نام
محمد
راجب به قسمت آخر سریال
یه چیز جالب به فکرم رسید!
مگه اینطور نبود که پیتر از یه خط زمانی دیگه اومد! مگه اینطور نبود که توسط observer ها نجات پیدا کرد!
پس بعد تغییر observer ها تو هیچ دنیایی نباید پیتر باشه!
در ضمن آخر ما نفهمیدیم این ویلیام بل چی شد!
آخرشم اینه که خیلی جاها آبزرورها جون مردم رو نجات میدادن! در نبودشون خیلی تغییرات دیگه بوجود میاد
مگر اینکه خودمون رو گول بزنیم و بگیم آبزرور ها هنوزم هستن اما مثل انسانهای دیگه!

من یه مشکلی که دارم اینه که فصلای قبل خیلی یادم نمیاد اما فکر کنم ریست شدن تایم لاین تو فصل قبل اینارو توجیح میکنه

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
راجب به قسمت آخر سریال
یه چیز جالب به فکرم رسید!
مگه اینطور نبود که پیتر از یه خط زمانی دیگه اومد! مگه اینطور نبود که توسط observer ها نجات پیدا کرد!
پس بعد تغییر observer ها تو هیچ دنیایی نباید پیتر باشه!
در ضمن آخر ما نفهمیدیم این ویلیام بل چی شد!
آخرشم اینه که خیلی جاها آبزرورها جون مردم رو نجات میدادن! در نبودشون خیلی تغییرات دیگه بوجود میاد
مگر اینکه خودمون رو گول بزنیم و بگیم آبزرور ها هنوزم هستن اما مثل انسانهای دیگه!

مساپل مربوط به پیتر آخر فصل ۳ که پیتر اون دستگاه رو روش میکنه حل و تموم میشن :d و بعد از فصل ۳ وقایع مربوط به آبزرور ها ربط خاصی به وجود داشتن یا نداشتن پیتر نداره و کلا قضیه پیتر تموم میشه

ویلیام هم سرنوشتش هم آخر فصل ۴ تموم شد. فصل ۵ هم که کلا توی کهربا بود :d

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,677
نام
امیر
سلام ...

خب یه چند وقتیه که سرم خیلی شلوغ شده و فرصت این رو نداشتم که در تاریخ پخش قسمت های پایانی اون ها رو ببینم ...

3 قسمت پایانی رو دیروز دیدم و باید بگم که از پایان سریال به این شکل بسیار راضی هستم ...

خب بعد از سریال لاست و اون پایان مضحک به خودم میگفتم که سریال تلویزیونی , تنها و تنها برای سر کار گذشتن ملت هست و هیچ سریال جدید دیگه ای رو شروع نکردم و دیگه ام فکر نکنم این کار رو بکنم ! مگر اینکه سریالش دیگه خیلی تاپ باشه و سر و صدا بکنه و به بیننده احترام بذاره ...

5 سال این سریال رو در تاریخ خودش دنبال کردم و الان اصلا احساس پشیمونی ندارم ... درسته که از فصل 3 سریال مقداری پسرفت کرد ولی باز هم دیدن شخصیت هایی مثل والتر با اون تیکه کلام هاش و حرکات جالبش آدم رو برای ادامه دادن سریال ترغیب میکرد.

پایان خوب و راضی کننده ای ام داشت هر چند بالاخره هر چیزی کاستی هایی داره ولی کمی و کاستی های پایان این سریال واقعا از سریال های نظیرش کمتر بود و میشد حس کرد که سازندگان برای راضی کردن بیننده هاشون از پایان سریال زحمت زیادی کشیدن و تصمیم گرفتن تا حد ممکن چواب همه سوالات رو بدن ...

چیز جالبی که فرینج داشت این بود که در هر فصل , یک شخصیت رو رو میکرد که بیننده واقعا باهاش حال میکرد ... آخرین شخصیتی که واقعا باهاش حال کردم...

سپتامبر بود که واقعا واقعا این 2-3 قسمت پایانی از دیدن چهره ش لذت میبردم ... خیلی ام زیبا بازی میکرد ... به بهترین شکل ممکن اومد و به بهترین شکل ممکن تموم کرد کارش رو...

اپیزود لاله سفید واقعا اپیزود زیبا و تاثیر گذاری بود ... این هوش سازندگان رو میرسوند که تصمیم گرفتن که پایان بندی سریال رو بر اساس اپیزود لاله سفید برنامه ریزی بکنن ...

به نظر منم یکی از زیباترین قسمت های این سریال لاله سفید بود که در حد یه فیلم سینمایی خرج داشت و توصیه میکنم به هر کسی که این اپیزود در یادش نیست , دوباره بره و اون رو ببینه ...

خب چند سالی توی این تاپیک در کنار هم بودیم ... از آریا تشکر میکنم که این تاپیک رو زد ... هر شروعی یه پایانی داره , پایان این تاپیک ام این روزهاست .. هر چند این تاپیک میتونه تا مدت ها اینجا باشه تا علاقه مندان فرینج , جواب سوالاتشون رو درش جستجو کنن ولی عملا دیگه پایان کارشه :D ... از همه دوستانی که تو این مدت اینجا پست میذاشتن و راجع به این سریال صحبت میکردن , ممنونم ...

خوشحالم که جزو معدود کسانی بودم که این سریال رو از قسمت اول به روز دانلود کردم و با تاریخ پخش جلو اومدم ... به همه کسانی که این پست رو میخونن , توصیه میکنم که اگه این سریال رو ندیدن ... تهیه ش کنن و با حوصله ببیننش , چونکه بالاخره فرضیاتش بر اساس علم و دانش هست , هر چند در ژانر علمی و تخیلی دسته بندی میشه ولی همه چیزش از اول بر اساس فرضیات علمی بوده و همینجوری آب نبسته بودن توش تا یه چیز عجیب و غریب بدن دستمون تا ببینیمش ... کلا به همه توصیه میشه دیدنش .

خب دیگه زیاد حرف زدم :D ... همیشه سالم و سلامت ... فعلا ...

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
خب من هم بالاخره بعد از یه تاخیر نسبتا طولانی این سریال رو تموم کردم. قبلا تا حدود اپیزود 15-16 از فصل 3 رو دیده بودم ولی نمیدونم چرا یهو حال نکردم ادامه بدمش :D یه جورایی به نظرم اونجا نقطه ی افت سریال بود که جذابیتش رو تا حدودی از دست میداد ولی چند روز پیش یهو به سرم زد بشینم ادامه ـشو ببینم که دوباره جذب شدم و از اواخر فصل 3 هم دوباره به اوج برگشت.
الان که سریال تموم شده میفهمم که داشتم اشتباه خیلی بزرگی مرتکب میشدم در مورد ادامه ندادن سریال :D
به هر حال از پایانش هم کاملا راضی بودم و به نظرم به بهترین نحو ممکن تموم شد. دم J.J Abrams هم گرم که این مدت طولانی سرگرممون کرد.
الان هم یه جورایی دپرسم از اینکه تموم شده :(.

یه چیزایی در مورد پایان تو ذهنم هست که تو اسپویلر میذارم:

من هر وقت فیلمی در مورد دنیاهای موازی و سفر در زمان و این چیزا میبینم مغزم شدیدا دچار پارادوکس میشه. بعضی از قسمت ها رو اصلا نمیتونم درک کنم :D
مثلا اینجا اگه دیگه تماشاگر ها بوجود نیان پس طبیعتا پیتر هم از اون دریاچه نجات پیدا نمیکنه و نباید وجود داشته باشه. (هرچند که همینجوریش هم با عوض شدن خط زمانی به صورت یه تناقض تو دنیا بود.
از طرف دیگه نمیتونم درک کنم چجوری اون بچه تماشاگر که اصلا دلیل بوجود اومدنش یه خلاف قاعدگی نادر ژنتیکی در آینده بوده چجوری میتونه گذشته رو نجات بده؟! یعنی به عبارت دیگه اگر تماشاگر ها بوجود نمیومدن دیگه پروژه ی ساخته شدنشون تو آزمایشگاه هم وجود نداشت که بخواد ازش یه خلاف قاعدگی ژنتیکی بوجود بیاد!
یعنی در آخر هم والتر و هم بچه تماشاگر به عناون یه تناقض تو دنیا باقی میمونن. همینطور پیتر.
یه جور دیگه هم بخوام بگم این میشه که تو سریال آینده ای بوجود میاد که گذشته رو تغییر میده (نجات دادن پیتر و حمله ی تماشاگر ها) بعد گذشته هم آینده ای رو تغییر میده (نقشه ی والتر و سپتمبر که بچه تماشاگر رو بفرستن به آینده و...) که باز در نهایت گذشته رو تغییر بده (از بوجود اومدن و حمله ی تماشاگر ها جلو گیری کنه)! :D خیلی پیچیده شد :D

نمیدونم چرا اینجوریه ولی احساس میکنم کلا مغز ما توانایی درک این مسائل رو نداره :D! حداقل فعلا این توانایی رو نداره :D

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
با سلام دوباره به همه ی بچه ها...با توجه به کنکور نتونستم سیزن آخر رو همزمان ببینم و تو بحث ها شرکت کنم,حالا مجبورم تاپیک رو آپ کنم...اول بگم که بهترین پایان ممکن برای سریالی با این عظمت بود,واقعا الان احساس دپرسیه بعد از پایان سریال سراغم اومد,قشنگ یادمه,فروشنده ی محترم به زور سیزن 1 رو داده بود بهم,خیلی وقت بود خاک می خورد,امتحانای ترم اول سال دوم بود اگه اشتباه نکنم که از بی حوصلگی یه قسمت دیدم و حالا آخرین قسمت...واقعا دپرسم!بدیش اینه ه تا دو ماه دیگه باید همین حس رو واسه breaking bad و البته دکستر حس کنم..
در مرود پایان سریال:
کلا ایده ی مبارزه با آبزرور ها فوق العاده بود.هر چند ماجرای اصلی سریال که از قسمت اول شروع شده بود و حول بل می چرخید,سیزن قبل تموم شد ولی اگه قرار بود به همون اکتفا کنن,مشکل لاست پیش میومد.همونطور که قبلا به بهترین شکل ممکن گفته بودن ماشین چیه,الان هم به بهترین شکل ممکن آبزرور ها و دلیل کار های سپتمبر رو جواب دادن,پایان به شکل تحسین برانگیز بود,درسته والتر دلیل حمله ی آبزرور ها نبود,ولی اگه دقت کنید,اگه والتر اون اشتباه اولیه واسه نجات پیتر رو نمی کرد,هیچوقت سپتمبر دنبال نجات بشریت نمی رفت,بماند که یه سری پارادوکس در مورد نجات داده شدن پیتر توسط سپتمبر درست شد ولی قابل گذشته,چون این پارادوکس ها هیچوقت قابل حل نیست.
حصور دنیای موازی هم فوق العاده تاثیر گذار بود,و البته استفاده از اپیزود ماندگار لاله ی سفید.بازگشت سپتمبر به داستان هم تاثیر گذار بود,یکی از بهترین ایده های ممکن هم اون سکانس بود که بیشتر پرونده های قبلی رو تو راهرو مرور کرد واسمون...
مسلما جواب های سریال خیلی مناسب تر از قلب جزیره(!!) لاست بود.تنها مشکلی که باقی موند که به نظر می رسید بدون تفکر قبلی وارد داستان شده بود,همون اپیزود کارتونی بود.
در کل,مرسی فرینج...شاید هیچوقت نتونست در حد 4 سیزن اول لاست به یاد موندنی بشه,ولی پایان مناسب و روند بدون تزلزلش باعث شد موندگار بشه...

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
خب منم با یه وقفه ی طولانی تموم کردم (کنکور 8-|)...
آقا پایانش فوق العاده بود! اشکمون رو دراورد!! عالی بود عالی =(( من بازم فرینج میخوام :((
به نظر منم بازگشت سپتامبر به داستان واقعا ایده ی عالی بود... و این چند اپیزود آخر رو بسیار تماشایی کرده بود.
در مورد پیتر هم به نظرم بعد از اینکه تایم لاین عوض شد پیتر دیگه تو دریاچه نیفتاد، واسه همین، وقتی آبزرورها نابود شدن، پیتر همچنان بود.

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
vmilad یه سری اطلاعات جالب در مورد سریال رو ترجمه کرده، بعضیاشون واقعا جالبن. یکمی اسپویل دارن :

- بازیگر نقش Peter در بازی فصل دوم سر یکی از صحنه های اکشن سریال به طور اتفاقی یه سیم مسی رفت توی دماغشو و یکی از رگ های مهم رو پاره کرد. سریع به بیمارستان رسوندنش!

- یادتونه که این تیم توی دانشگاه هاروارد بودن؟! تمام صحنه هایی که از این دانشگاه دیدین در حقیقت دانشگاه Yale هستش!

- اون شخصیت های Observer رو یادتونه؟ همون کچل های بی ابرو که قدرت های عجیب غریب داشتن و کلاه سرشون بود؟! اگه دقت کنید می تونید اونا رو توی همه اپیزود ها ببینید!

- در طول فصل اول و اوایل فصل دوم شبکه Fox در برنامه های دیگه اش هم این Observer ها رو نشون دادن! مثلا بین بیننده های برنامه های American Idol یا کنار مسابقات NASCAR می تونستید ببینیدشون!

- بازیگر نقش Walter پدر Peter براتون آشنا نبود؟! شاید توی فیلم ارباب حلقه های دو دیدینش! همون پادشاهه، پدر برومیر و فارامیر بود که آخرش بعد از آتیش زدن فارامیر و خودش، از برج پرید پایین!

- شخصیت John Scott رو توی فصل اول یادتونه؟ همون آقایی که همکار Olivia بود و با هم رابطه داشتن... توی واقعیت زن و شوهر بودن... اما الان جدا شدن...!

- بیشتر چیزهای عجیب و تخیلی ای که توی سریال دیدین ستون و اساس واقعی دارن. مثلا! یکی بود که ناخودآگاه منفجر شد (یادم نمیاد توی اتوبوس بود که وسط خیابون! خلاصه!) این یه منشا واقعی داره مثل همه چیزای دیگه که دیدین... اما حالا اینا یه کم گسترشش دادن و سعی کردن نشونش بدن!

- اون آدم های اولیه یا First People که توی سریال دیدن هم یه منشا واقعی داره... تقریبا!! بعضی از دانشمندها معتقد هستن که قبل از انسان هایی که ما اون ها رو انسان های اولیه نام گذاری کردیم، یه سری مردم با علم زیاد و وسایل پیشرفته وجود داشتن... که بعضی هاشون می گن انفجار بزرگ هم تقصیر اونا بوده... گرچه این "آدم های اولیه" بدون هیچ اثری ناپدید شدن!!!

- این سریال از آناگرم های زیادی استفاده کرده که اگه دقت و حوصله داشته باشید حل کردنشون آسونه! من که خدایی هم بیکارم هم عشق آناگرم یکیشو رو براتون درآوردم! مثلا آخر فصل دوم یه آناگرم داشتیم که روی تخته سیاه نوشته شده بود: "A DEMONS TWIST RUSTS" که خدایی اصلا معنی نداره... اگه حروفش رو جابه جا می کردین، می شد: "DON’T TRUST SAM WEISS" که یعنی به سم وایس اعتماد نکنید!

- شخصیت Thomas Jerome Newton که رئیس Shapeshifter ها بود رو که یادتونه... همونی که سرش رو به تنش وصل کردن! آشنا نبود یه کم!؟ ایشون توی سریال Vampire Diaries نقش Mikael یا همون پدر Original ها از جمله Klaus و Elijah رو داشت. توی سریال Supernatural هم نقش Balthazar دومین فرشته محبوب بین طرفدارها رو داشت که Castiel که قاطی کرده بود کشتش! مثل اینکه قراره توی یکی دو قسمت از سریال جدید Originals هم باشه! توی 24 و Alias و Grimm و Criminal Minds و Burn Notice هم بوده! (ماشالا!)

- اون عکس های عجیب غریب که وسط سریال میومد رو یادتونه؟! سیب (که دونه هاش بچه انسان بودن)، گل (که یکی از گلبرگ هاش سنجاقک بود و وسطش هم پیچش فرمات قرار داشت)، دست آدم (که شیش انگشت داشت)، دود (که صورت یه زن رو تشکیل داده بود)، غورباقه (سمبل PHI روی پشتش بود)، برگ (علامت دلتا روش بود)، پروانه (که بال هاش از استخوان بود)، شیپور (که روش پیچش فیبوناچی قرار داشت)

- هر کدوم از این عکس ها حرفی رو تشکیل می دادن. مثلا اسب آبی رو به راست حرف N و رو به چپ M بود. می تونید حروف کامل رو اینجا ببینید:
http://www.nerdlikeyou.com/wp-content/uploads/2013/01/fringe-code-for-glyph-symbols.png

- سر هر بار تبلیغ یکی از این عکس ها نشون داده می شد که اگر اونا رو کنار هم میذاشتید هر دفه بسته به اون قسمت کلمه ای رو تشکیل می دادن. مثل Observe (مشاهده کن) یا Child (کودک) یا Guilt (گناه)

شما الان این چیزا رو فهمیدی؟
biggrin1.gif

من یه زمانی بیکار بودم هر قسمت رمزش رو میکشیدم بیرون تو این تاپیک مینوشتم
biggrin1.gif

این رمز ها رو خوده میلاد هم آخر زیرنویس هاش مینوشت :D نصف این مطلب رو خیلی از اعضای همین تاپیک حتما میدونن اما یه سری چیزاش رو خوده منم نمیدونستم و واسم خیلی جالب بود مثل اون 2 تا بُلد کردم.

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
- اون عکس های عجیب غریب که وسط سریال میومد رو یادتونه؟! سیب (که دونه هاش بچه انسان بودن)، گل (که یکی از گلبرگ هاش سنجاقک بود و وسطش هم پیچش فرمات قرار داشت)، دست آدم (که شیش انگشت داشت)، دود (که صورت یه زن رو تشکیل داده بود)، غورباقه (سمبل PHI روی پشتش بود)، برگ (علامت دلتا روش بود)، پروانه (که بال هاش از استخوان بود)، شیپور (که روش پیچش فیبوناچی قرار داشت)

- هر کدوم از این عکس ها حرفی رو تشکیل می دادن. مثلا اسب آبی رو به راست حرف N و رو به چپ M بود. می تونید حروف کامل رو اینجا ببینید:
http://www.nerdlikeyou.com/wp-conten...ph-symbols.png

- سر هر بار تبلیغ یکی از این عکس ها نشون داده می شد که اگر اونا رو کنار هم میذاشتید هر دفه بسته به اون قسمت کلمه ای رو تشکیل می دادن. مثل Observe (مشاهده کن) یا Child (کودک) یا Guilt (گناه)
شما الان این چیزا رو فهمیدی؟:D
من یه زمانی بیکار بودم هر قسمت رمزش رو میکشیدم بیرون تو این تاپیک مینوشتم:D

sorvinho

کاربر سایت
Sep 8, 2010
4,233
نام
سروش
اقا شرمنده تاپیکه خاک خورده رو اپ میکنما،ولی خب منو یکی از مومنینه نیکه روزگار باهم سریالو دیدیک(نامرد دوتا فاینالو زودتر از من دید:|)و این که این سریال به این خوبی حقش بود یه پست بدم اینجا:d
و این پستمم نه در مورده بازیه خیلی خوبه والتره،نه جذاب بودنه سریال،نه عالی بودن فصل اخر،و نه گیر دادن به گیرو گرفت ها یا درواقع سوتی های سریال و این که اگر اینجوری شد پس چجوری اونجوری میخواد بشه؟(اگه سریال ندیده باشین این جمله اخره من هیچ معنایی نداره:d)
فقط میخوام یه چیز بپرسم یا بگم:
وقتی لاله سفید رسید دسته پیتر یه نگاهی به دوربین کرد که توش کنجکاوی و شروعه یه پورسه فرینجیه دیگرو میداد.یعنی والتر قراره برگرده؟(میدونم تموم شده:d)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر