بحث و تبادل نظر در مورد سری Final Fantasy

Ayuna

♫ Tu ♪ Tu ♪ Ru
کاربر سایت
Jun 18, 2008
647
نام
امیر
- تاکنون ۱۴ عنوان اصلی برای این سری ساخته شده که دو مورد از آن ها یعنی XI و XIV در سبک MMO هست

- تمامی عناوین اصلی دارای داستان مستقل هستند و به یکدیگر از این نظر ارتباطی ندارند

- تنها برای دو عنوان از سری دنباله مستقیم ارائه شده که داستان آن ها در ادامه داستان عنوان اصلی روایت میشود.
برای Final Fantasy X بازی Final Fantasy X-2 و برای Final Fantasy XIII بازی های Final Fantasy XIII-2 و Final Fantasy XIII : Lightning Returns به عنوان دنباله مستقیم، ساخته و عرضه شده اند.

پلتفرم های سری اصلی ( به ترتیب زمانی از راست به چپ ) :

PS3/Xbox 360/PCPS2/PCPSNES/SNES

I , II , III , IV , V , VI
VII , VIII , IX
X , XI , XII
XIII , XIV

نکته: چند سال پس از انتشار فاینال های I تا VI این عناوین برای کنسول های GBA/PS/PSP پورت/بازسازی شدند و همین اواخر نیز نسخه های I الی V برای دستگاه های آیفون/آیپد عرضه شدند.

پ.ن: از هر شماره ای که دلتون بخواد میتونید شروع کنید و هر کدوم هم به نوبه خودشون زیبا ساخته شده اند.
بهتره نگیم کدوم نسخه از دیگری بهتره چون سلیقه ای هست و هر کسی ممکنه یه چیز بگه ولی معروف ترین/محبوب ترین عناوین سری شماره های IV, VI, VII, VIII, X هستند که در این بین شهرت VII و X بیش از سایر عنوان هاست.
عنوانی هم که شما دیدید دومین دنباله Final Fantasy XIII است که تحت عنوان Final Fantasy : Lightning Returns در نوامبر 2013 برای PS3/Xbox 360 منتشر میشود.

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,296
نام
shahab
اوه اوه چه خاکی اینجارو فرا گرفته ! :D
بنده رو یه شخصی در نظر بگیرید که کلاً فاینال فانتزی بازی نکرده و هیچی نمی دونه کلاً، این از این

پس خیلی واضح و روشن به من بگید من به ترتیب باید از کدوم نسخه شروع کنم و اینکه در مورد بازی و داستانش آیا مقاله ی جامعی هست ؟، پلتفرم هاشم بگید ممنون میشم ! :D از تریلر نسخه جدیدش بسیار خوشمان آمد !! و اینکه داستانش جزو نقاط قوتش ِ دیگه ؟

توی سری فاینال فانتزی شماره 7 بیشترین طرفدار وبعد شماره 10 است.
شما از شماره 7 که خودش 3 قسمت است{ بدون در نظر گرفتن بازی های مبایل وانیمیشن} شروع کن وبعد شماره 10 که دوقسمت است است و بعد شماره 13 و 12 و8رو برو.
اگه ps1 گیر اوردی شماره 1و2و3 رو اگه خیلی بیکار بودی برو.:d البته بگم برای بازی کردن این شماره ها نیاز به pspوps2وps3یا x360داری.:)
واقعا این جارو خیلی خاک گرفته.;)
اگه بشه سال دیگه وقتی دوباره وقتم باز شد این جا رو یک دست رویی روسرش می کشم.فعلا که فن های دیگه کاری نمی کنند.:d

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
این final fantasy xiv شماره 15 حساب میشه یا 14
خدا خفه کنه اسکوار که پولیش کرد اونم ماهیانه البته برای 180 روز هم داره ولی بدرد چی میخوره خو

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,296
نام
shahab
خدا خفه کنه اسکوار که پولیش کرد اونم ماهیانه البته برای 180 روز هم داره ولی بدرد چی میخوره خو

درود.
فکر شماره 14 باشه اخه شماره 15 رو دادن به ماجرا نوکتیس.:d
=========================================================
من خودم از شماره 14 زیاد اطلاع ندارم ولی اون طور که شنیدم خیلی ها از بازی ناراضی بودن.

Hamed Vincent

کاربر سایت
Dec 15, 2007
1,391
نام
حــــــامــد

خدایا این حسین ـه چنین پستی داده آیا ؟ :D
من ـی که رسماً از مرحله شوتم هم خبر دارم که FF XIV یه بازی آنلاینه و چجوریاست ( تریلر دموی 20 دقیقه ای اش داخل دیسک هیتمن بود ) حسین کجاست ولی ؟ :D

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
خدایا این حسین ـه چنین پستی داده آیا ؟ :D
من ـی که رسماً از مرحله شوتم هم خبر دارم که FF XIV یه بازی آنلاینه و چجوریاست ( تریلر دموی 20 دقیقه ای اش داخل دیسک هیتمن بود ) حسین کجاست ولی ؟ :D

خوب ادم قاطی میکنه این شماره ها رو
البته به عیراز 7 و 8 و 9 و 10 رو بلدم ولی بقیه شون گیج کننده ان
مثل ادم یه شماره بذارن جلوش بجای این اعداد یونانی والله

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
ممنون ولی یه سوالی دارم مطمئنی اشتباه نمیکنی اخه دو تا ده هست توی شماره پس شماره یازده گو؟؟
ایشون اشتباهی دو تا 12 نوشتن نه 10 :d

اینم شماره ها:
I=1
II=2
III=3
IV=4
V=5
VI=6
VII=7
VIII=8
IX=9
X=10