بحث و تبادل نظر در مورد گرافیک بازی های نسل بعد

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
چون از آنچارتد و TLOU فقط کات سین ندیدیم! درسته که کات سین هاشون کیفیت بهتری دارن ولی Gameplayــشون هم گرافیک فوق العاده ای داره هم از نظر تکنیکی و هم هنری. یعنی فاصله ـشون با کات سین زیاد نیست. کات سین هاشون هم فقط به این دلیل Pre Rendered هست که بارگذاری تو پس زمینه ـش انجام بشه.

اما اینجا فعلا فقط یه کات سین دیدیم نه بیشتر. ممکنه فاصله ی Gameplay با کات سین زیاد باشه. (ممکنه هم زیاد نباشه مثل U یا TLOU)

به هر حال نظر با نظر متفاوته ولی من تا خود گیم پلی رو نبینم و عیناََ همین چیزا توش نباشه برا کسی سجده و غش و ضعف نمیکنم :D

واقعا!!؟

09512389500424834908.jpg

80773104898352416800.jpg

69782434860708497260.jpg

کات سین هاشون هم فقط به این دلیل Pre Rendered هست که بارگذاری تو پس زمینه ـش انجام بشه.

این حرفی که داری میزنی غلطه چون خودشون تکذیب کردن و گفتن که موقع پخش کات سینها به دلیل بالا بودن کیفیت ویدئو جریان استریمینگ داده به حدی بالا هست که نمیشه بارگذاری انجام داد.

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
واقعا!!؟

09512389500424834908.jpg

80773104898352416800.jpg

69782434860708497260.jpg
من که فاصله ی زیادی تو این عکس هایی که گذاشتی نمی بینم فقط کات سین ها یه مقدار رئال تر و کلا کمی بهتره که اونم کاملا طبیعیه چون کات سین محدود هست میشه یه مقدار تر و تمیز تر درش آورد ولی باز هم فاصله ی آنچنانی تو این عکس ها نمی بینم.
این حرفی که داری میزنی غلطه چون خودشون تکذیب کردن و گفتن که موقع پخش کات سینها به دلیل بالا بودن کیفیت ویدئو جریان استریمینگ داده به حدی بالا هست که نمیشه بارگذاری انجام داد.
من تا حالا این مورد رو نشنیده بودم با عقل هم جور در نمیاد. تو بازی های ND عملا هیچ Loadingــی دیده نمیشه. پس دو حالت میمونه:

1. حرف من درست باشه: که میشه همون بارگذاری در پس زمینه.
2. حرف شما درست باشه: که اگه اینجوری باشه عملا کارشون خیلی ستودنی تر میشه که تونستن بازی با گرافیک به این سنگینی بسازن اونم بدون هیچ بارگذاری!

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
واقعا!!؟

09512389500424834908.jpg

80773104898352416800.jpg

69782434860708497260.jpg

مشخصا گرافیک کات-سین ها بیشتره ولی این مقایسه ای که شما گذاشتی درست نیست چون تصویر اول یه تصویر Close-up تو محیط بسته ـس ولی 2 تصویر بعدی تو محیط کاملا باز و in-game هست. من که بازی رو 3 بار تموم کردم باید بگم که تو محیط بسته ، جزئیات بسیار نزدیک به همون تصویر اولی هست.
اگه قصد خراب کردن بازی رو داری که باید یگم این راهش نیست چون اونایی که بازی کردن میدونن گرافیک بازی در چه سطحیه

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
ببخشید
"
خدا ببخشه امین جون !
با چه فرمولی میشه ثابت کرد؟ اصلا برا چی ما باید خلاف حرف شما رو ثابت کنیم؟ من میگم The Dark Sorcerer از QB سرتره و Beyond هم از نظر انیمیشن چهره اونقدری فاصله نداره که بگیم مقایسه ـش خنده داره حالا شما اگه راست میگی خلافشو ثابت کن!
به همون دلیلی که شما صفحه پیش با همچین کامنت عریض و طولانی سعی در متقاعد کردن مهدی داشتی :
خب چیزی که میگن با چیزی که در نهایت میبینیم میتونه متفاوت باشه... خیلی حرف ها زده میشه ولی فقط باید صبر کرد و دید.
مثلا همون E3 2005 معروف هم سونی گفت که نمایش کیلزون 2 گیم پلی هست...
یا مثلا در مورد Dark Souls II اون موقع که معرفی شد Edge گفت که گرافیک نهایی بازی تفاوت زیادی با اون CG معرفی بازی تو VGA نداره.
یا مثلا همین The Order رو Ready At Dawn تایید کرد که گرافیک نهایی بازی در حد همون تیزری که نشون دادن هست.
یا کوجیما که گفت گرافیک نهایی نسخه ی نسل بعدی MGS V خیلی بهتر از نمایش E3 خواهد بود.
ولی خب حقیقت اینه که از قدیم گفتن حرف باد هواست. پس فردا همه ی این حرفهایی که زدن میتونه درست از آب در نیاد و هیچکس هم یادش نمیمونه یا اگه یادش هم بمونه اهمیتی نمیده.
این چیزی هم که از QB دیدیم میتونه یه کات سین Pre Rendered باشه به سبک کات سین های آنچارتد که با انجین بازی ساخته شده که تو پس زمینه ـش بارگذاری ها انجام میشه و گیم پلی با اینی که دیدیم تفاوت داشته باشه.

در مورد تک دمو هم من فکر نمیکنم محدودیت خاصی وجود داشته باشه که نیاز باشه از رزولوشن بزنن. من فکر میکنم اون بلک بار ها مربوط به Aspect Ratio باشه برای اینکه حالت سینمایی داشته باشه تک دمو.
===
به هر حال هممون کم و بیش از همدیگه شناخت داریم. من هم اگر چیز دیگه ای غیر از برتری QB یا بازی های دیگه ی ماکرو نسبت به بازی های معرفی شده توسط سونی از شما یا مثلا فرخ میشنیدم خیلی تعجب میکردم :D

در هر صورت نظر من اینه که تا نمایش Gameplay از هر بازی ای نشون داده نشه نمیشه در موردش با اطمینان صحبت کرد و نتیجه ای گرفت.
فقط پست های ps فن ها نظر شخصیه و باید بهش احترام گذاشت ؟! به ما که میرسه هیچ ایرادی نداره شماها گله ایی پست هامونو نقل قول کنید و سعی در متقاعد کردن و به راه راست هدایت کردنمون داشته باشید ؟ (lol)
مثل اینکه جدی جدی باورتون شده که قانونی هست مبنی بر اینکه: " همیشه بازی های ماکروسافت سر تر هستن مگر اینکه خلافش ثابت بشه!
ببین کی داره این حرف میزنه !!!

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
شماها گله ایی پست هامونو نقل قول کنید
البته گله به جمع گوسفندها و گرگها و کلا 4 پایان میگن. من ندیدم به جمع انسانها در جاهایی که شعور رو مد نظر قرار میدن هم گله بگن. یه ذره دقت به خرج بدید توی پستهایی که میدید. 4 تا پیکسل این ور اون ور ارزش نداره هم دیگه رو بز و گوسفند خطاب کنیم.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
واقعا!!؟

09512389500424834908.jpg

80773104898352416800.jpg

69782434860708497260.jpg

الان به نظر شما تفاوت این عکسایی که گذاشتی زیاده؟ نمای کلوز اپ و با نمای مدیوم مقایسه میکنی بعد مقایسه تصویری میذاری که عملا تفاوتی توشون دیده نمیشه .
این کارا ادمو یاد فیلم ماتریکس میندازه ، یه ماده خمیری بدون مزه می خوردن ، بعد هرکس هر غذایی رو که دوست داشت توی ذهنش تجسم میکرد و توهم اینکه دارن اون غذای خوشمزه رو می خورن میومد سراغشون ، حالا این شده حکایت دوستان و اعتقاد راسخشون به ماکروسافت. مهم نیست چی جلوتون میذارن مهم تصوراتتونه

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
البته گله به جمع گوسفندها و گرگها و کلا 4 پایان میگن. یه ذره دقت به خرج بدید توی پستهایی که میدید. 4 تا پیکسل این ور اون ور ارزش نداره هم دیگه رو بز و گوسفند خطاب کنیم.
کیوان خودتم میدونی منظورم چی بود ! من کسی بز و گوسفند خطاب نکردم ! قصد جسارتم نداشتم ، منظورم دسته جمعی بود همین.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
من که فاصله ی زیادی تو این عکس هایی که گذاشتی نمی بینم فقط کات سین ها یه مقدار رئال تر و کلا کمی بهتره که اونم کاملا طبیعیه چون کات سین محدود هست میشه یه مقدار تر و تمیز تر درش آورد ولی باز هم فاصله ی آنچنانی تو این عکس ها نمی بینم.

آره دیگه تفاوت اینقدر کم بوده DF سوال کرده ممکنه که کیفیت کات سینهای بازی تو گیم پلی نسل بعد ببینیم!؟

The recent announcement that an enhanced version of the engine used to create The Last of Us will be used to power the studio's PS4 titles should come as no surprise. Cut-scene quality visuals in real-time gameplay?

Tech Analysis: The Last of Us • Articles • Eurogamer.net

من تا حالا این مورد رو نشنیده بودم با عقل هم جور در نمیاد. تو بازی های ND عملا هیچ Loadingــی دیده نمیشه. پس دو حالت میمونه:

1. حرف من درست باشه: که میشه همون بارگذاری در پس زمینه.
2. حرف شما درست باشه: که اگه اینجوری باشه عملا کارشون خیلی ستودنی تر میشه که تونستن بازی با گرافیک به این سنگینی بسازن اونم بدون هیچ بارگذاری!

شک نکن که من حرفی رو از روی هوا نمیزنم:

Justin Richmond:
but you know one thing people don’t realise is that we’re not actually loading under our cut scenes. People think we’re loading levels behind there, but we’re not. The level of fidelity we want from our cut scenes is so high that we can’t afford to do anything other than play off the disk, so when you finish a level

Interview: Naughty Dog On Uncharted 3

- - -ویرایش - - -

الان به نظر شما تفاوت این عکسایی که گذاشتی زیاده؟ نمای کلوز اپ و با نمای مدیوم مقایسه میکنی بعد مقایسه تصویری میذاری که عملا تفاوتی توشون دیده نمیشه .
این کارا ادمو یاد فیلم ماتریکس میندازه ، یه ماده خمیری بدون مزه می خوردن ، بعد هرکس هر غذایی رو که دوست داشت توی ذهنش تجسم میکرد و توهم اینکه دارن اون غذای خوشمزه رو می خورن میومد سراغشون ، حالا این شده حکایت دوستان و اعتقاد راسخشون به ماکروسافت. مهم نیست چی جلوتون میذارن مهم تصوراتتونه

دیگه خواهشا قضیه رو ایدئولوژیک نکنید یعنی چی این حرفا؟
به نطر من The last of us مجموعا بهترین گرافیکو بین بازیهای نسل قبل داره این نظر منه ولی دلیل نمیشه که حقیقتو کتمان کنم بگم فاصله بین کاتسین و گیم پلی بازی کمه , به چشم من که روی یه تی وی پلاسمای 42 اینچ بازی میکنم زیاده و به راحتی قابل لمسه ولی الان یه سری از دوستان اومدن دارن بازهای PS3 رو با X1 مقایسه میکنن!!!!

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
خدا ببخشه امین جون !

به همون دلیلی که شما صفحه پیش با همچین کامنت عریض و طولانی سعی در متقاعد کردن مهدی داشتی :
من سعی در متقاعد کردن کسی نداشتم و ندارم. صرفا یه موضوع ساده بود که بحثی در موردش پیش اومد من هم نظرم رو در موردش گفتم. از کسی هم نخواستم چیزی رو برا من اثبات کنه.
فقط پست های ps فن ها نظر شخصیه و باید بهش احترام گذاشت ؟! به ما که میرسه هیچ ایرادی نداره شماها گله ایی پست هامونو نقل قول کنید و سعی در متقاعد کردن و به راه راست هدایت کردنمون داشته باشید ؟ (lol)
من به پست یا نظر شخصی کسی بی احترامی کردم که شما درخواست احترام متقابل داری از من؟!
ببین کی داره این حرف میزنه !!!
کی داره این حرفو میزنه؟ والا از اولش همین بساط بوده.
2008 باید ثابت میکردیم MGS4 از گیرز 2 بهتره.
2009 باید ثابت میکردیم U2 از AC II و MW2 و B: AA و... بهتره.
2010 باید ثابت میکردیم GOW III از فلان و فلان و فلان بهتره.
2011 به همین ترتیب.
پارسال باید ثابت میکردیم U3 یه نسل از Halo 4 عقب تر نیست.
4-5 ماه دیگه هم حتما باید ثابت کنیم TLOU از Gears: J و Halo 4 بهتره دیگه نه؟!
آره دیگه تفاوت اینقدر کم بوده DF سوال کرده ممکنه که کیفیت کات سینهای بازی تو گیم پلی نسل بعد ببینیم!؟
Tech Analysis: The Last of Us • Articles • Eurogamer.net
من اسم این رو میذارم اغراق، غلو، یه همچین چیزی برا اینکه بزرگی چیزی رو نشون بدون. شما رو نمیدونم. خیلی از سایت ها هم گفتن TLOU مثل یه بازی نسل بعدی میمونه. پس PS3 هم حتما کنسول نسل بعدی هست دیگه؟!
شک نکن که من حرفی رو از روی هوا نمیزنم:
Justin Richmond:
Interview: Naughty Dog On Uncharted 3
من نمیگم شما از رو هوا حرف میزنی. تو این مصاحبه ـشون اشاره ای نکردن که لودینگ های بازی دقیقا چه زمانی صورت میگیره؟
یه معادله ی ساده ـست دیگه که تو پست قبلیم مطرح کردم. شما خودت جوابی براش نداری؟

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
من که باورم نمیشه راستش .اخه خیلی خفن بود
44124159055921839184.jpg

تو کنفرانس سونی و اول تیزر اعلام میکنن که تصاویر in engine هست ولی اشاره ای به ریل تایم بودن نکردن اما به نظر من احتمال داره ریل تایم باشه من ویدئوی full hd ـیه تریلرو دیدم بعضی جاها AA لبه هارو خوب پوشش نمیداد البته تو تریلر از موشن بلور و fog خیلی سنگین استفاده کرده بودن و اکثر صحنه ها هم به قول معروف دائما از دید یه Shaky cam نمایش داده میشد ولی از انیمیشن صورت کاراکترها زیاد خوشم نیومد.

The order

[video=aparat;DVGZz]http://www.aparat.com/v/DVGZz[/video]

- - -ویرایش - - -

من نمیگم شما از رو هوا حرف میزنی. تو این مصاحبه ـشون اشاره ای نکردن که لودینگ های بازی دقیقا چه زمانی صورت میگیره؟
یه معادله ی ساده ـست دیگه که تو پست قبلیم مطرح کردم. شما خودت جوابی براش نداری؟

نه توضیحی ندادن فقط گفتن که کار خیلی سختی بوده و از تکنولوژِی خودشون استفاده کردن گفتن مرحله بعد رو روی حافظه سیستم بار میزدن...

Yeah we definitely spent a lot of time on our technology trying to prevent that from happening. You know, there are no load screens anywhere in the game – you load once at the beginning and that’s it, and that’s always the way it’s been in Uncharted. It’s super-important for us to maintain that, and it’s really difficult to do! Sometimes we’re just like “dammit, just get a load screen, it’d be awesome”, but you know one thing people don’t realise is that we’re not actually loading under our cut scenes. People think we’re loading levels behind there, but we’re not. The level of fidelity we want from our cut scenes is so high that we can’t afford to do anything other than play off the disk, so when you finish a level, you actually already have the next level in memory, so even if you skip the cut scene, you can still play. It’s all those little tiny things that we take into account.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
تا اینجا به صورت کلی QB بهترین کیفیت بصری توی E3 بوده اصلاً جای هیچ گونه شک و بحثی هم نداره ؛ ولی مشخص کردن بهترین گرافیک نسل بعد ، وقتی هنوز N@ughty Dog یا Santa Monica از بازی نسل بعدشون رو نمایی نکردن عین بچه گربه ای می مونه که سعی داره دُم خودش رو بگیره :D اصولاً Ready at Dawn یا Evolution Studio یا حتی Quantic Draem هیچ وقت جزو صف اول استودیو های سونی نبودن و نیستن در صورتی که امثال Remedy و T10 خط اول جبهه ی ماکرو ـن :D

پ.ن : ناتی داگ این نسل همچین چیزی ارئه داده وای به حال نسل بعد :D

پ.ن 2 : از اونجا که همیشه توی سایت منظورها بد برداشت میشه لازمه اضافه کنم منظورم این نیست که کیفیت این بالایی با نسل بعد برابری میکنه ! دارم عظمت کار این استودیو رو نسبت به نسل قبل میگم :D آره قربونش :D

[
واقعا!!؟

09512389500424834908.jpg

80773104898352416800.jpg

69782434860708497260.jpg

عکس از 500 کیلومتری صورت طرف توی گیم پلی میذاری در مقابل کلوز آپ توی کات سین ؟! tlou چون تازه عرضه شده چیز زیادی ازش در دسترس نیست ولی آنچارتد 3 تا دلت بخواد هست همشم مستقیم از گیم پلی (تلو هم ایشالا بزودی بچه ها عکس های مربوطه رو میگیرن) :

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,992
نام
آریا
اگه کل نمايش ها (از گيم پلي تا Cutscene و Tech Demo و ...) رو در نظر بگيريم و به گيم پلي تنها کاري نداشته باشيم ، به نظرم اختلاف The Dark Sorcerer با بقيه زياد هست ! :D از افکت هاي مختلف تا طراحي صورت و انيميشن ها و ...
اون يارو قرمزه ، رسماً طبيعي ترين کله اي رو داره که تا حالا توي يه ويدئوي مرتبط با بازي ها ديدم ! :D اولش یه لحظه حیرت کردم و فکر کردم شاید یه کله واقعی هست که برای بامزه بازی گذاشتن توی ویدئو ! :D
البته اسمش روش هست و Tech Demoـه ! ولي از طرفي هم وقتي سبک خاص QD رو در نظر مي گيرم و Beyond رو هم با سخت افزار PS3 مي بينم ، خيلي برام عجيب نيست که The Dark Sorcerer رو با سخت افزار PS4 ببينم. شايد بازي بعدي ـشون از نظر بعضي افکت ها به پاي اين Tech Demo نرسه ، ولي در مورد کاراکترها و کيفيت ـشون بعيد نيست در همين حد يا حتي بالاتر باشه. همون طور که Heavy Rain از خیلی جهات بالاتر از دموی اون بازیگره بوده ، یا Beyond طبیعی تر از دموی Kara به نظر میرسه.

در مورد اين Tech Demo هم گفتن که با 4 گيگ رم تهيه شده و از ابزارهايي که در PS3 ازش استفاده کردن ، کمک گرفته شده نه ابزارهاي جديد براي PS4 ! ديگه راست و دروغش به خودشون مربوطه ! :D
=====================
اگه گیم پلی ها رو در نظر بگیریم هم به نظرم Ryse واقعاً فوق العاده بود ، Forza Motorsport 5 هم محشره و با اون کیفیت 60fps هم هست ، Infamous: Second Son هم نسبت به سبکش دست کمی از شاهکار نداره و خیلی تر و تمیزه.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
@ امین :

تو اول ثابت کن همین تک دموی The Dark Sorcerer از QB سرتره Beyond پیش کش !
باز این جمله های ...ی ثابت کن ثابت کن . اولا نیازی نیست چیزی رو به شما ثابت کنم . اگه خیلی ثابت کردن میخای پست آریا رو بخون .
در ثانی من 1 ماه تلاش کنم چیزی رو نمیتونم به شما ثابت کنم . پس تلاش نمیکنم :D

پ.ن : یخورده هم مواظب حرف زدنت باش ;)

===
من دارم میگم QB از همشون به جز DS بهتره بازم یه عده قبول ندارن و چشماشونو بستن همینجوری دارن پست میدن از آنچارتد گرفته تا tlou (خدا بگم این ND رو چیکار کنه که تو تمام پستای اینا حضور داره :D ) ولی طراحی چهره که میگین بقیه رو هضم کرده فاصله ی خنده داری با Beyond نداره با Dark sorcerer هم کاری ندارم چون تک دمو بود . هر چند سبک بازیش جوریه که تو گیمپلی هم تغییری چندانی تو صورت ایجاد نخواهد شد ولی خب .
با گیر دادن به TLOU هم سطحتون رو پایین نیارین بزارین بحث تو این سطح بمونه .

آخرین ویرایش:

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,098
نام
مصطفی
@ یاکوزا :

نمی خوام بحث زیاد کش بدم و تاپیک منحرف شه ! تو اومدی به من میگی به چه دلیلی باید خلاف حرف شما ثابت کنم و . . . منم گفتم به همون دلیلی که تا صفحه سوم سعی داری به مهدی ثابت کنی اشتباه میکنه یا اغراق میکنه یا به قول خودت غلو ! در هر صورت چیزی که مشخصه مهدی نظر شخصیش رو داده و شما داری تا صفحه سوم کامنت هاش نقل قول میکنی ، حالا میخوای بگو نه من قصدام ثابت کردن چیزی نبود فقط میخواستم قضیه روشن شه ، نظر شخصیم بوده و الی آخر . . .
تا اینجا به صورت کلی QB بهترین کیفیت بصری توی E3 بوده اصلاً جای هیچ گونه شک و بحثی هم نداره ؛ ولی مشخص کردن بهترین گرافیک نسل بعد ، وقتی هنوز N@ughty Dog یا Santa Monica از بازی نسل بعدشون رو نمایی نکردن عین بچه گربه ای می مونه که سعی داره دُم خودش رو بگیره :D اصولاً Ready at Dawn یا Evolution Studio یا حتی Quantic Draem هیچ وقت جزو صف اول استودیو های سونی نبودن و نیستن در صورتی که امثال Remedy و T10 خط اول جبهه ی ماکرو ـن :D

پ.ن : ناتی داگ این نسل همچین چیزی ارئه داده وای به حال نسل بعد :D
احسان تو صف اول استدیو های مایکرو کیان؟:d احیاناً 343 و اپیک نیستن ؟:d

پ.ن: 343 این نسل همچین چیزی ارائه داده وای به حال نسل بعد :d
17777783072566561492.jpg

63336744447570150119.jpg
@ امین :

من مواظب حرف زدنم هستم شما نگران نباش.;)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر