معرفی و آموزش برنامه ها psp

T_A_M_B_A_L

مدیر سابق
کاربر سایت
Feb 2, 2006
936
نام
Milad
آمزش اجرا کردن بازی های Sega-Genesis بر روی PSP

سلام
این اولین آموزش من هست (اجرای بازی های سگا در پی اس پی)
برای شروع کار شما احتیاج به یه برنامه ی شبیساز دارین که من این برنامه رو آپلودش کردم و میتونین از لینک زیر دانلودش کنید.(البته این برنامه رو هم فارسیش کردم و با پسوند رار فشرده شده است)
گرفتن برنامه ی شبیساز :
http://z23.zupload.com/file.php?filepath=18321
بعد از دانلود کردن برنامه, آن را از حالت فشرده در بیاورید (با استفاده از برنامه های Win RAR ,...) بعدPSP خود را روشن کنید وبه کامپیوتر وصل کنید(USB Connection) و بعد محتویات پوشه ی Emulator که خودش 2 پوشه هست را در پوشه ی Games واقع در پوشه ی PSP کپی کنید . نشان دادن مکان کپی کردن فایل ها به صورت راحت تر :
J:\PSP\GAME
:exclaim: (J درایو PSP من هست ممکن هست برای شما درایو دیگری باشد)
حالا شما احتیاج به بازی های سگا دارین که می توانین از سایت های مختلف آنها را دانلود کنید مثل :
WWW.Rmation.NET
ولی من یه بازی رو هم آپلود کردم که میتوانید از لینکه زیر دانلودش کنید.اسمشم Tecmo Cup یا همون فوتبالیستای معروف خودمون.
گرفتن بازی :
http://z23.zupload.com/file.php?filepath=18320
حالا بازی رو در J:\PSP\GAME\Emul _\Games کپی کنید.
بعد این کار ها PSP را از حالت USB Mode (اتصال به کامپیوترر) خارج کنید وبه قسمت Game و بعد از آن به قسمت Memory Stick بروید. عکس زیر را میبینید

22965_Segagenesis.JPG

حالا وارد شوید (با دکمه ی دایره) منوی زیر را میبینید ...

8728_SegaGenesis-MenuPersian.JPG

تنظیمات :
با R1 و L1 می توانید به تنظیمات دسترسی داشته باشید.
دکمه ها : 1-6دکمه ای بودن ویا 3 دکمه ای بودن بازی (چون میدونید که سگا 2 نوع دسته دارد).
2-استفاده از انالوگ برای حرکت به ( بالا - پایین - چپ - راست ).
3-با استفاده از آنالوگ اندازهی صفحه ی بازی تغییر کند.
4و5-یکی از اصلی ترین امکانات بازی:
Save کردن و Load کردن بازی در هر زمان فقط با یک دکمه , که بسته به انتخاب شماست که این حالت را قرار دهید یا نه , اگر قرار دادید دکمه ها رو هم باید مشخص کنید.
6-شما میتوانید یک دکمه رو به نام دکمه ی Menu قرار دهید تا که هر موقع خواستین
در هر جای بازی به منوی اصلی برنامه بر گردین.
7 و 8 و 9 و 10 و 11 و 12-اینام که دکمه های اصلی بازی هستند ک میتوانید هر جور که را حتتر هستید آن ها رو تنطیم کنید.(همون A-B-C-X-Y-Z)
13-هم برای بر گرداندن تمام تنظیمات به حالت اولیه(پیش فرض) هست.
منوهای دیگری مثل :تنضیمات-ذخیره کردن و مشخصات هستش که لازم به توضیح دادن نیستش.:exclaim: (تنظیماتشو دست نزنین بهتره)
یک منوی دیگر هم هست به نام بازی ها که با امدن بر روی گزینه ی دوم به وسیله ی دسته بالا و پایین می توانید گزینه ی Games را انتخاب کنید وبا دایره واردش شوید ویک بازی رو انتخاب کنید .
:exclaim: این برنامه بیشتر بازی های سگا رو اجرا میکنه اگر دیدید بعضی مواقع یک بازی رو اجرا نکرد همان جایی که بازی رو انتخاب میکنید با دکمه ی مثلث Systems رو تغیر دهید انواع سیستم ها (Euro و AUTO و JAP و USA ) هست.:exclaim:
یه نکته :
این شبیاز در FW 1.50 کار میکند . برای فهمیدن نوی ورژن دستگاه به قسمت Settings بعد System Settings از اونجا به system Information بروید , در مقابل System Sftware ورزن دستگاه شما نوشته شده است.
در روز های بعد چگونگی تغییر ورزن (FW)رو به تور کامل آموزش میدهم.
اینم یه عکس از بازی مرتال کمبت معروف خودمون یادش بخیر ....

21778_SegaGenesis-MortalCmbatGames.JPG

:arrowd: امید وارم که این آموزش بدرتتون خرده باشه:arrowd:
منتظر آموزش برنامه های دیگری برای PSP باشید.
اوچیک شما : میلاد

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
سلام دوست عزیز
ورود شما به سایت رو تبریک میگم ، امیدوارم اموزشها و اطلاعات خوب خودتون رو در اختیار باقی دوستان بگذارید

موفق باشید

T_A_M_B_A_L

مدیر سابق
کاربر سایت
Feb 2, 2006
936
نام
Milad
آموزش نصب Windows XP بر روی PSP

بازم سلام
این دومین آموزش من در این تایپ هست (آموزش نصب ویندوز اکس پی بر روی پی اس پی)
در اول از همه شما نیاز به PSPwindows دارید که میتوانید از لینکه زیر دانلودش کنید . نگران نباشید چون حجمش کمه !!!
دانلود PSPwindowsV2.0 : نسخه ی Beta (آزمایشی)
http://files.pspupdates.qj.net/cgi-bin/cfiles.cgi?0,1,0,0,17,1506
(بعد از وارد شدن به لینک بالا 5 ثانیه صبر کنید اگر پنجره ی مربوط به دانلود کردن فایل باز نشد روی Click Here کلیک کنید)
بعد از دانلود کردن برنامه آن را باید از حالت فشرده (Zip)خارج کنید , با برنامه هایی مثل WinZip و ...
بعدPSP خود را روشن کنید وبه کامپیوتر وصل کنید(USB Connection) و بعد محتویات پوشه ی PSPwindowsV2.0 که خودش 2 پوشه هست را در J:\PSP\GAME کپی کنید.
حالا PSP را از حالت USB Mode (اتصال به کامپیوترر) خارج کنید وبه قسمت Game و بعد از آن به قسمت Memory Stick بروید.
با زدن دایره وارد شین و بعد از آن با انختاب کردن PSPwindows V2 بعد از چند لحظه وارد محیط ویندوز میشوید.(کارکردن با این ویندوز مثل کارکردن با ویندوز PC هستش)
در PSP بجای ماوس (Mouse) از آنالوگ استفاده میکنید و به جای چپ کلیک از ضبدر
در خود این ویندوز چند برنامه وجود دارد مثل:
نقاشی , ماشین حساب و یه بازی با چندتا عکس (زیاد جالب نیستند :neutral: ;) ).
نکته :
اگر می خواهید اونجایی که وارد ویندوز میشوید یه فایل اضافه است (به نام corrupted Data )را از بین ببرید: اسم دو فایلی رو که در پوشه ی Games کپی کردین رو (اولی رو به PSPWi _)و(دومی رو به PSPwi_~1%) تغییر دهید.
اینم 2 تا عکس از این ویندوز که مثل بقیه عکس ها خودم گرفتم البته کیفیتش زیاد خوب نیست به بزرگی خودتون ببخشید.

19882_Aks00.JPG

23931_Aks01.JPG

منتظر آموزش های جدیتر در روزهای بعد باشید.
تهیه کنند :میلاد حاجی عباسی

T_A_M_B_A_L

مدیر سابق
کاربر سایت
Feb 2, 2006
936
نام
Milad
آموزش ریختن Music و Video و Pictures در PSP

بازم سلام
این آموزش برای کسانی هست که تازه PSP گرفتن و چگونگی ریختن فایل ها تو ی PSP رو هنوز بلد نیستن .
ریختن آهنگ و عکس کاری نداره ولی ریختن فیلم یکمی مشکله !!!
برای ریختن آهنگ در PSP باید :
فرمت آن ها رو به MP3 تبدیل کنید . (Windows XP Media Center این قا بلیتو داره شما روی آهنگ مورد نظر راست کلیک کنید بعد از روی گزینه ها , گزینه ی Convert Audio Format را انتخاب کنید , بعد File Format رو به MP3 تغییر دهید , بعد از گزینه ی Browse مکان مورد نظر برای ذخیره ی فایل رو تعیین کنید بعد روی Next کلیک کنید و روی Start Conversion کلیک کنید و بعد Exit)اگر از Win XP استفاده نمیکنید از برنامه های جانبی مخصوص این کار استفاده کنید مثل : Super MP3 Editor و...
بعد از انجام دادن این کار ها آهنگ مورد نظر را در مکان زیر کپی کنید :
J:\PSP\MUSIC
(اگر هم خواستین میتوانید در یک پوشه با نام خواننده ی خود قرار دهید)
مثل :J:\PSP\MUSIC\Benyamin\Donya.mp3
حالا برای گوش دادن آهنگ PSP خود را روشن و به قسمت Music بروید و با دکمه ی دایره اهنگ خود را گوش دهید و دکمه ی مثلث برای تنظیمات است.

9240_Music.JPG

برای گذاشتن عکس در PSP :
اول باید فرمت عکس را به JPEG تغییر دهیم . برای این کار از برنامه های متخفی می توانید استفاده کنید . مثل : ای دی سی دی سی
(یک روش راحت تر این است که عکس مورد نظر را با برنامه ی نقاشی (Paint) باز کنید و ازمنوی File گزینه ی Save As را انتخاب کنید و با فرمت مناسب جایی دیگر ضخیره کنید)
و عکس را در مکان زیر کپی کنید:
J:\PSP\PHOTO
برای دیدن عکس در PSP به قسمت Photo بروید و با کلید دایره عکس مورد نظر خود را انتاب کنید.
(اگر هم خواستین میتوانین مثل بالا در پوشه ای جدا گتنه عکس خود را بریزید)
مثل :J:\PSP\PHOTO\Milad\Milad.JPG
در اینجا هم دکمه ی مثلث کار تنضیماتو انجام میده

10474_Milad.JPG

و حالا آموزش ریختن فیلم در PSP که در اصل به خاطر همین این تایپو زدم
شما اول باید فایل تصویری خود را به فرمت MP4 مخصوص PSP تغییر بدین
می توانید از برنامه های مختلفی استفاده کنید مثل : MPEG4 Direct Maker و...
یکی از برنامه ها برنامه ی مخصوص این کار VEMODE09b است که می توانید از لینک زیر داتلود کنید:
http://www.psp-hacks.com/file/184
(پس از وارد شدن به سایت روی Download کلیک کنید)
کار با این برنامه راحت هست فایل تصویری مورد نظر خود را انتخواب می کنید سپس در قسمت Optimiz For Device آن را به Sony PSP تغییر می دهید و در پایین Encod Video رو کلیک میکنید.
بعد از تبدیل کردن فایل تصویری به فرمت MP4 آن فایل ها رو در مکان زیر کپی کنید :
J:\MP_ROOT\100MNV01
نکته :
دقت کنید این پوشه های بالا در مموری PSP شما وجود ندارد بلکه باید بسازید
بعد دقت داشته باشید که این فایل ها رو در مموری در پوشه ی PSP نسازید بلکه در داخل همان درایو J (درایو) مموری بسازید.
این یه نمونه ی اشتباه است !!!
J:\PSP\MP_ROOT\100MNV01
بعد نام اون فایل تصویری رو که در پوشه ی 100MNV01 کپی کردینو باید اسمشو تغییر بدین به:
M4Vxxxxx.MP4 به جای x عدد بزارین مثل :M4V00001.MP4 -فایل دوم همینتور ولی با پسوند HTM مثل:M4V0001.HTM
اگر فایل تصویری انمیاد اسم آن را از M4V00001.MP4 به M4V00001 تغییر دهید
بعد PSP رو , روشن کنید به قسمت Video بروید با دایره وارد شوید .دکمه ی مثلث هم دکمه ی تنظیمات است.

5965_Video.JPG

امید وارم که این آموزش ها بدر تتون بخوره (البته این اموزش برای تازه کارا بود)
:arrowl: متظر اموزش های جدید تر در روز های آینده باشید.
تهیه کننده : میلاد.

T_A_M_B_A_L

مدیر سابق
کاربر سایت
Feb 2, 2006
936
نام
Milad
آموزش برنامه ی PBP Setting

سلام به همگی
آموزش امروز من در مورد برنامه ی PBP Setting هست .
از این برنامه برای دست کاری و تغیر فایل هایی به پسوند PBP :
(فایل های اجرای برنامه ها و بازی های PSP )
شما می توانید برنامه ی PBP Setting را از لینک زیر دانلود کنید :
:arrowd: http://www.psp-hacks.com/file/103
(بعد از وارد شدن به سایت رو Download کلیک کنید)
بعد از دانلود کردن برنامه آن را از حالت فشرده خارج کنید و در مکانی در کامپیوتر خود کپی کنید.
بعد از داخل پوشه برنامه ی PBP_Setting را اجرا کنید .
و در پایین برنامه روی گزینه ی Load PBP کلیک کنید و از انجا محلی که فایل PBP هست و روش می خواهید تغییرات انجام بدین رو انتخاب کنید .
مکان فرضی فایل برای راهنمایی شما :
J:\PSP\GAME\Emul_~1% (فایل با پسوند PBP در این پوشه قرار دارد اگر برنامه ی شبیساز سگا رو در داخل PSP داشته باشین)
نکته :
:exclaim: اگر دو پوشه قرار داشت و تو هردو پوشه هم فایل PBP بود و هردو پوشه هم برای یک بازی ویا برنامه بود پوشه ای که علامت درصد داره رو انتخاب کنید(%)و فایل PBP رو از داخل اون انتخاب کنید.
بعد از اینکه از قسمت Laod فایل مورد نظر رو انتخاب کردین عکس زیر میاید:

10987_1.JPG

(البته بسته به انتخاب فایل PBP ممکن هست محتویات داخل برنامه چیز دیگری باشد )
انجام تغیرات :
1-گزینه ی آیکون هست به نام Icon0.pn که پسوندشم پی ان جی هست برای تغیر آیکون روی گزینه ی سه نقطه (...)کلیک کنید و فایل مورد نظر را جای گزین کنید.
2و3 - این دو گزنه یعنی Icon.ppr و Icon.pn هم برای تغیر ایکون ستند ولی Iocn.ppr برای استفاده از ایکن های انیمیشنی هست و Icon.pn هم که بالا توضیحشو دادم (فرقش با بالیی در سایز هست یعنی سایز دومی کمتره)
4-برای گزاشتن عکس پشت زمینه برای برنامه با همان پسوند PNG
5-گزاشتن صدا بر روی آیکون با پسوند at3
قسمت دوم یعنی سمت چپ هم اگر در مربع ها تیک بگزارید می تونید در مورد بازی نکات کوچکی رو بنویسید مپل تاریخ آپدیت ویا نام برنامه و ...(Title)
و وقتی تغیرات را انجام دادین بر روی Save PBP کلیک کنید و در جایی زخیره کنید و بعد به جای فایل مورد نظر ازش استفاده کنید (کپی کنید)
امیدوارم این اموزش بدرتتون خورده باشه
منتظر آموزش های دیگری باشید.
میلاد

T_A_M_B_A_L

مدیر سابق
کاربر سایت
Feb 2, 2006
936
نام
Milad
آموزش در مورد برنامه ی Kxploittool

سلام
آموزش امروز در مورد برنامه ی kxploittool-0.3 هست.
سوال :
من از اینتر نت یه بازی (برنامه)گرفتم ولی فقط رو FW 1 کارمیکنه چه جوری می تونم برنامه رو تبدیل FW 1.5 کنم و راحت تو دستگاه من اجرا شه ؟
آموزش امروز در مورد برنامه ی Kxploit tool هست که راه حل مشکل شماست .
برنامه رو از سایت زیر دانلود کنید :
http://www.psp-hacks.com/file/108
(بعد از ورود به سایت رو Download کلیک کنید)
بعد برنامه رو از حالت فشرده باز کنید , بعد روی KXploitTool-0.3-Setup کلیک کنید تا برنامه رو نصب کنید.
حالا از صفحه ی دسک تاپ برنامه ی KXploit Tool 0.3 رو اجرا کنید
(برای تغیر زبان به انگلیسی در بالا روی گزینه ی Idioma کلیک کنید وبه زبان English تغیر دهید)
اول برنامه خود که فقط روی FW 1 انجام می شود را از گزینه ی PBP file انتخاب کنید و در بالا یه اسم هم بهش بدین و در آخر (PSP Unit ) درایو PSP خود را مشخص کنید (خود به خود وارد شاخه ی گیم در مموری می کند)
بعد روی Generate files کلیک کنید.
اینم یه عکس از برنامه :
6395_1.JPG

این برنامه بهتون یلی میتونه کمک کنه !!!

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
بابا این PSP که این همه امکانات داره پس چرا هنوز فروشش تو ایران کمه؟
راستی میخواستم بدونم این PSP ورودی VIDEO مثل AV و Svideo و... رو داره؟
خوروجیش چطور؟

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,542
نام
محمدرضا
همینا دیگه اما کنار هدفون یه چندتا پین هست که اون ماله کنترل هدفونه و میگن سونی قراره وسایلی بری این کنسول بده که از این طریق بهش وصل شه.

در ضمن براش یه کیبورد هم زدن که از راه Usb وصل میشه.

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
آقا این حرف من منطقی نیست؟
من به مامانم میگه مامان بیا به جایی که 360 تومن پول بدی یه سیمکارت بدرنخور مخابرات رو برام بخری تازه بعدشم باید پول گوشی بدی بیا برام یه Psp بگیر!
ولی قبول نمیکنه:((

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر