PlayStation DriveClub [پست اول حتماً خوانده شود]

سوالات متداول برای این بازی، نوشته شده توسط FaRd!N:

سوال 1- وقتی میرم تو بازی دور صفحه تلویزیون یا مانیتورم نوار سیاه داره و تصویر کامل نیست؟

جواب: تنظیمات صفحه شما توی تنظیمات اصلی دستگاه درست نیست. برای درست کردن سایز تصویر (که داخل بازی هم اعمال میشه) به این صورت عمل کنید:

در منوی اصلی PS برید به قسمت Setting > بعد Sound and Scree> بعد Displaye Area Settings. از اونجا تصویر رو برابر با نمایش گرتون تنظیم کنید.

سوال 2- ریجن اکانت من متفاوت از ریجن بازیمه. مثلا ریجن اکانتم آمریکا (ریجن 1 ) هست اما ریجن بازیم 2 ـه. میتونم آپدیت های آب و هوا رو بگیرم؟

جواب: دانلود کردن آپدیت ربطی به ریجن دیسک نداره. آپدیت های آب و هوا دانلود خواهند شد و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

سوال 3- شنیدم یه DLC مجانی دادن برای بازی که روی آپدیت پچ آب و هوا هست. اگر شرایط من مثل سوال 2 (سوال بالا) باشه میتونم از اونا استفاده کنم؟

جواب: استفاده از هرگونه DLC، چه این بازی چه بازی دیگه، چه مجانی چه پولی، مستلزم برابر بودن ریجن اکانت و ریجن بازی است. بدین صورت شما میتونید از آب و هوای بازی استفاده کنید اما قادر نخواهید بود از محتویات DLC استفاده کنید.

سوال 4- شرایط من مثل سوال 2 و 3 هست. آیا میتونم آنلاین بازی کنم؟ از اونجایی که DLC ها رو نتونستم بگیرم و برام فعال نیست، مشکلی پیش میاد؟

جواب: خیلی راحت میتونید به بازی آنلاین بپردازید و مشکلی از هیچ بابت نخواهید داشت. نقشه های جدید روی آپدیت برای همه و برای بخش آنلاین، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی اضافه میشن. فقط به ماشین های DLC دسترسی نخواهید داشت.

سوال 5- آیا این بازی بخش دو نفره داره؟

جواب: خیر. این بازی فقط بصورت تک نفره قابل بازی است. چه آنلاین، چه آفلاین.

سوال 6- آیا این بازی بخش Career داره؟

جواب: بله. بازی دارای Tour های تک نفره یا همون مرحله ای است.

سوال 7 - ماشین های جدید رو چطوری میتونم بدست بیارم؟

جواب: ماهانه 1 ترک و 1 ماشین بصورت مجانی داده میشه اما برای دسترسی به باقی ماشین ها یا باید دونه دونه خریداری بشن یا باید Season Pass باید خریداری بشه. اگر هم اقدام به خرید کردید، حتما ریجن بازی با ریجن اکانتتون باید یکی باشه. در غیراینصورت نمیتونید خرید ها رو انجام بدید. مگر اینکه اکانتی متناسب با ریجن بازی خود بسازید و خرید ها رو روی اون اکانت انجام بدید و با اکانت اصلی به بازی بپردازید.

این هم عکس روند DLC های بازی. هم مجانی و هم پولی:

این بازی در روز 20 February در مراسم Playstation Meeting 2013 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 معرفی شد . سازنده بازی Evolution Studios و ناشر آن Sony Computer Entertainment میباشد . سبک بازی همانطور که از اسم بازی بر می آید Racing می باشد و در بازی به Street Racing خواهیم پرداخت ! هنوز به این موضوع که گیم - پلی بازی مبنی بر Simulation یا Arcade خواهد بود اشاره نشده ولی با توجه به سطح جزییات بازی کفه ی Simulation بودن بازی سنگین تر است !

همونطور که در عکس ها میبنید مدلینگ ماشین های بازی به حداکثر خود رسیده و طبق صحبت های کارگردان بازی هیچ نکته ای از قلم نیافتاده ، همچنین شایان ذکر است که ایده ی ساخت یک بازی ریسینگ که در آن بازیکنان در تیم های مختلف با تمام تیم های موجود در دنیا قابلیت رقابت داشته باشند و بتوانند در هر جای دنیا بدون دسترسی به کنسولشان با هر Gadget ـی که در اختیار دارند تیم خود را مدیریت کرده ، قرار بگذارند و حریفان را به چالش بکشند ، 10 سال است که در استدیو سازنده وجود دارد و آنها منتظر فراهم شدن زمینه ها برای اجرا کردن ایده هایشان بوده اند که PS4 این امکان را برای آنها فراهم نموده و هم اکنون ما شاهد به وقوع پیوستن آن ایده هستیم . طبق گفته کارگردان بازی ، ما بازی را از دید اول شخص دنبال خواهیم کرد ، این موضوع که بازیکنان توانایی استفاده از نمای سوم شخص ( پشت ماشین ) را برای انجام بازی نداشته باشند برای گیمر های مبتدی خبر خوشایندی نخواهد بود ! باید منتظر اطلاعات بیشتر در این زمینه بود .

برای دانلود تیزر بازی از این لینک استفاده کنید .

Last edited by a moderator:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
بعد از دیدن کنفرانس سونی به صورت کامل ، امید بیشتری به این بازی پیدا کردم ! :D
با اینکه هنوز شک دارم بتونه جای GT رو توی اوایل کار PS4 بگیره ، ولی طرف توی کنفرانس واقعاً از جون و دل صحبت میکرد ! یعنی یه جوری عاشقانه (!) در مورد بازیشون حرف میزد که نزدیک بود اشکم دربیاد !! :D کمتر کسی رو دیدم که این طوری در مورد پروژه ـش حرف بزنه. اکثراً میان یه ژست خفن با قیافه های cool میگیرن و بازی رو نشون میدن و میرن ، ولی این رفیقمون (در کنار Mark Cerny کارگردان Knack) کلاً توی یه فاز دیگه بودن و انقدر با عشق و علاقه صحبت میکردن که آدم فکر میکرد دارن در مورد بچه هاشون حرف میزنن !
===============
راستی یه عکس هم از بازی توی صفحه فیــس بــوک مرسدس بنز گذاشته شده ! :D

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,002
نام
اسماعیل
فك كنم شكست بخوره اين بازي!!آخه نماي سوم شخص نباشه به چه دردي ميخوره!!ميتونستن مث همه ي بازيهاي ريسينگ هم نماي اول شخص وهم سوم شخص رو تو بازي قرار بدن!!

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,217
نام
امید
وقتی Matt Southern (کارگردان بازی) همون اول بعد از معرفی خودش توی کنفرانس به اینکه ایده ساخت پروژه Drive Club رو از 10 سال پیش تو استودیوشون در نظر داشتن اشاره کرد خیلی جا خوردم ! خصوصا اینکه از 9 سال پیش trade mark با اسم Drive Club رو Evolution Studios ثبت کرده بود و منتظر تکنولوژی آینده برای خلق این عنوان بودن !
به قول آریا بازی رو بایه شوق و دوق خاصی شرح میداد .
درست مثل دانشمندایی که یه چیز یا موجودی رو خلق میکنن و از ساختش فوق العاده هیجان زدنو دوستش دارن ! :D
من که خوش بینم به Drive Club مشخصه با این ایده هایی که در رابطه با بخش اجتماعی و آنلاین بازی داره موفق میشه .

فك كنم شكست بخوره اين بازي!!آخه نماي سوم شخص نباشه به چه دردي ميخوره!!ميتونستن مث همه ي بازيهاي ريسينگ هم نماي اول شخص وهم سوم شخص رو تو بازي قرار بدن!!
اگه توجه کرده باشی داخل تریلر بازی یه سری نما از کنار لاستیکها و بقل ماشین رو همراه نمای اول شخص نشون دادن ... حتما نمای سوم شخص هم داره . (یعنی باید داشته باشه!)

آخرین ویرایش:

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
اگه توجه کرده باشی داخل تریلر بازی یه سری نما از کنار لاستیکها و بقل ماشین رو همراه نمای اول شخص نشون دادن ... حتما نمای سوم شخص هم داره . (یعنی باید داشته باشه!)

خوب اون نماها تحت هیچ شرایطی ربطی به داشتن نمای سوم شخص گیم-پلی نداره ! :D
ولی نداشتن نمای سوم شخص گیم-پلی یجورایی احمقانست ! صد در صد منظور کارگردان بازی تو کنفرانس این بوده که نمای کلی بازی ( همون صحنه هایی که سوار ماشین میشد و موتور رو نگاه میکرد و اینا ! ( و شاید منوی بازی ! به سبک Dirt 2 ) ) اول شخص هست و تو گیم-پلی هم به صورت دیفالت اول شخص هست !

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
با اینکه هنوز شک دارم بتونه جای GT رو توی اوایل کار PS4 بگیره ، ولی طرف توی کنفرانس واقعاً از جون و دل صحبت میکرد ! یعنی یه جوری عاشقانه (!) در مورد بازیشون حرف میزد که نزدیک بود اشکم دربیاد !! :D کمتر کسی رو دیدم که این طوری در مورد پروژه ـش حرف بزنه. اکثراً میان یه ژست خفن با قیافه های cool میگیرن و بازی رو نشون میدن و میرن ، ولی این رفیقمون (در کنار Mark Cerny کارگردان Knack) کلاً توی یه فاز دیگه بودن و انقدر با عشق و علاقه صحبت میکردن که آدم فکر میکرد دارن در مورد بچه هاشون حرف میزنن !
===============

پس بالاخره اعتراف کردی که GT6 این نسل میاد.>:)

amir_k2m

کاربر سایت
Jul 3, 2011
1,684
نام
امیر
خوب اون نماها تحت هیچ شرایطی ربطی به داشتن نمای سوم شخص گیم-پلی نداره ! :D
ولی نداشتن نمای سوم شخص گیم-پلی یجورایی احمقانست ! صد در صد منظور کارگردان بازی تو کنفرانس این بوده که نمای کلی بازی ( همون صحنه هایی که سوار ماشین میشد و موتور رو نگاه میکرد و اینا ! ( و شاید منوی بازی ! به سبک Dirt 2 ) ) اول شخص هست و تو گیم-پلی هم به صورت دیفالت اول شخص هست !

وقتی Matt Southern (کارگردان بازی) همون اول بعد از معرفی خودش توی کنفرانس به اینکه ایده ساخت پروژه Drive Club رو از 10 سال پیش تو استودیوشون در نظر داشتن اشاره کرد خیلی جا خوردم ! خصوصا اینکه از 9 سال پیش trade mark با اسم Drive Club رو Evolution Studios ثبت کرده بود و منتظر تکنولوژی آینده برای خلق این عنوان بودن !
به قول آریا بازی رو بایه شوق و دوق خاصی شرح میداد .
درست مثل دانشمندایی که یه چیز یا موجودی رو خلق میکنن و از ساختش فوق العاده هیجان زدنو دوستش دارن ! :D
من که خوش بینم به Drive Club مشخصه با این ایده هایی که در رابطه با بخش اجتماعی و آنلاین بازی داره موفق میشه .

سازندهاش گفتند فقط اول شخصه نمیدونم شما چطور میگید سوم شخصم داره مگه اینکه بازی کرده باشید!!!! Forza 4 از این بهتر گرافیک داشت تا این بازیه نسل هشتمی Forza 4 به اندازه کافی فک برانداز بود اوتم تویه این نسل من که میگم مالی نیست انقدر ریسینگ خوب هست مثل FORZA4-Project Cars-GRID 2-Forza Horizon
===============
طرف حول کرده بود

آخرین ویرایش:

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
یه دونه عکس از Previewی مال این ماه EDGE:

x1N86wUwvo.jpg

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
یه دونه عکس از Previewی مال این ماه EDGE:

x1N86wUwvo.jpg
کاش عکس بهتری موجود بود که اطلاعات بیشتری از بازی داشت ! :(
ولی همین عکسه هم یه نکته خوب داره ! من از این نگران بودم که بازی توی سبک شبیه ساز باشه ولی خوشبختانه مثل اینکه یه چیزی تو مایه های PGR هست ! :D یعنی ترکیبی از آرکید و شبیه ساز. این طوری مشکلی از جهت شباهت با Gran Turismo پیش نمیاد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
چند تا عکس از بازی :

انتظار بیشتری از گرافیکش داشتم ! :|

یه سری اطلاعات :
با وجود تمرکز خیلی زیاد روی بخش آنلاین ، بخش تک نفره بازی هم برای افرادی که میخوان تنهایی بازی کنن طراحی شده.
سبک بازی چیزی بین شبیه ساز و آرکید هست.
تصادف ها فقط جنبه ظاهری و بصری دارن و تأثیری روی عملکرد ماشین نمیذارن.
مسابقات تیمی اهمیت زیادی در بازی داره و تک تک اعضا در بالا رفتن اعتبار تیم نقش پررنگی دارن.
بازی قراره یکی از بزرگ ترین بازی های DLC دار سونی باشه. یعنی بعد از عرضه DLC های زیادی براش ارائه میشه.
پیست های بازی وسعت خیلی زیادی دارن و مناظر و چشم اندازهای وسیع.
بازیکن میتونه مسابقات دلخواه خودش رو طراحی کنه و مثلاً مسابقاتی در چند روز با شرایط آب و هوایی و زمان روز و شب و ...
به گفته سازنده های بازی ، گیم پلی به اندازه بخش های بصری اهمیت داره.
از صفحه لمسی کنترلر برای گشتن در منوها و حرکت دوربین استفاده میشه.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
چند تا عکس از بازی :

انتظار بیشتری از گرافیکش داشتم ! :|

یه سری اطلاعات :
با وجود تمرکز خیلی زیاد روی بخش آنلاین ، بخش تک نفره بازی هم برای افرادی که میخوان تنهایی بازی کنن طراحی شده.
سبک بازی چیزی بین شبیه ساز و آرکید هست.
تصادف ها فقط جنبه ظاهری و بصری دارن و تأثیری روی عملکرد ماشین نمیذارن.
مسابقات تیمی اهمیت زیادی در بازی داره و تک تک اعضا در بالا رفتن اعتبار تیم نقش پررنگی دارن.
بازی قراره یکی از بزرگ ترین بازی های DLC دار سونی باشه. یعنی بعد از عرضه DLC های زیادی براش ارائه میشه.
پیست های بازی وسعت خیلی زیادی دارن و مناظر و چشم اندازهای وسیع.
بازیکن میتونه مسابقات دلخواه خودش رو طراحی کنه و مثلاً مسابقاتی در چند روز با شرایط آب و هوایی و زمان روز و شب و ...
به گفته سازنده های بازی ، گیم پلی به اندازه بخش های بصری اهمیت داره.
از صفحه لمسی کنترلر برای گشتن در منوها و حرکت دوربین استفاده میشه.
خداییش به جز عکس وسطی ، عکسای اولی و سومی گرافیک خفنی دارن . به نظرم میشه با توجه به سابقه ی سازنده هاش بهش امیدوار بود

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,812
نام
مرتضی
خداییش به جز عکس وسطی ، عکسای اولی و سومی گرافیک خفنی دارن . به نظرم میشه با توجه به سابقه ی سازنده هاش بهش امیدوار بود

وسطی هم مثه بقیه عکس هاست فرقی نداره ولی فکر کنم چون در حال حرکت هست افکت نمیدونم چیچی (:d) بهش اضافه شده فکر میکنی بافت ها خیلی بد هستن.
در هر صورت از بازی واسه پلی4 بیش از اینا انتظار میره ولی از این استدیو چیز خاصی انتظار نمیره:d

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
وسطی هم مثه بقیه عکس هاست فرقی نداره ولی فکر کنم چون در حال حرکت هست افکت نمیدونم چیچی (:d) بهش اضافه شده فکر میکنی بافت ها خیلی بد هستن.
در هر صورت از بازی واسه پلی4 بیش از اینا انتظار میره ولی از این استدیو چیز خاصی انتظار نمیره:d

در مورد انتظار ازین بازی همینو بس که زمانی که پی اس 3 لانچ شد و درمیان کمبود عناوین انحصاری. این استودیو با موتوراستورم 1 طعم واقعی نسل جدید و به خیلیها از جمله خود من چشوند . نورپردازی بی نظیر . عمق میدان فوق العاده . شبیه سازی بی نظیر ماشینها و فیزیکشون . هوش مصنوعی ماشینهای رقیب که برخلاف بازیهای هم سبکش واقعا طعم مسابقه با موجودات واقعیو به آدم می داد . همه و همه باعث میشن که این استودیو به یه استودیوی شاخ تبدیل بشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر