Futuremark 3DMark 2013

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
با سلام خدمت دوستان عزیز و عاشقان سخت افزار! ;)

نسخه جدیدی از برنامه مشهور و پرطرفدار شرکت فنلاندی Futuremark به نام 3DMark دیروز برای کامپیوترهای شخصی،دستکتاپ و لپ تاپ های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز مایکروسافت عرضه شد و دوباره تمامی سخت افزارهای جهان رو با چالشی جدید مواجه ساخت ... برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود نرم افزار میتوانید از این لینک استفاده کنید.
انجین و موتور گرافیکی این نسخه از نرم افزار بسیار بهینه هستش و با توجه به سخت افزارهای سیستم شما میتواند بهترین کارایی را از سیستم شما بگیرد ... برخلاف نسخه های پیشین،این نرم افزار در سه حالت Direct X 9,10 و 11 از سیستم شما تست هایی میگرد ... البته به مانند همیشه تست های عملکردی پردازنده مرکزی و تست های ترکیبی (Combined Test) نیز در این نرم افزار گنجانده شده است.
کمینه و بیشینه سیتم پیشنهادی این نرم افزار به شرح زیر میباشد:

[h=3]Minimum system requirements[/h]
Processor1.8 GHz dual-core Intel or AMD CPU
Memory2 GB of system memory
GraphicsDirectX 9**
Hard drive3 GB free hard disk space

[h=3]Recommended system requirements[/h]
Processor1.8 GHz dual-core Intel or AMD CPU
Memory4 GB of system memory
GraphicsDirectX 11 with 1 GB graphics memory
Hard drive3 GB free hard disk space

برای شروع از سیستم خودم تست گرفتم و نتیجه آن را میتوانید در زیر مشاهده کنید ... البته چون نسخه دانلودی من سریال نامبر نداشت من تنها توانستم به صورت پیش فرض و بدون اعمال کردن تغییرات گرافیکی تست ها رو اجرا کنم. دوستان اگر کسی سریال معتبری دارد خواهشا برای دوستان دیگر نیر به اشتراک بگذارد .
منتظر تست ها و نمرات سیستم های شما هستیم ...
با تشکر.

3vtteo2sd4v6dkqoe09.jpg

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
با تشکر از دوست عزیزم که تاپیک رو زدند.
خوبیه این نسخه از 3D MARk اینه که تقریبا روی تمامی سیستم ها قابل اجراست و با توجه به سخت افزار به کار رفته میتونه یه سری از تست ها رو انجام بده . درنتیجه سیستم های بیستری رو میشه باهم مقایسه کرد . بزودی یکی ازتست ها برای پلتفرم اندروید و IOS هم منتشر میشه.
فعلا این نسخه رو روی لب تابم تست کردم . مشخصات قوی نداره و DX11 هم نیست به همین دلیل تست اخر قابل اجرا نبود .

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
مقایسه 480 با 560 ti top خیلی جالبه.
از نتایج تست اول ( که برمبنای DX9 هستش ) به این نتیجه میرسیم که cpu به شدت تو تست DX9 تاثیر داشته و با تغییر پردازنده امتیاز گرافیکی بیشتری به دست اومده . همچنین میشه گفت تو DX9 کارت 480 عملکرد تقریبا بهتری از 560 ti اورکلاک شده داشته.
تو تست DX 10 هم ترکیب 480 با پردازنده قوی عملکرد بهتری باز نسبت به 560 ti داده تو تست گرافیکی
اما تو تست DX11 تقریبا همه چی عوض شده ، ترکیب 480 با پردازنده قویتر نتونسته از پس 560 ti بربیاد . این یعنی اینکه 560 ti تو ویژگی های DX11 عملکرد به مراتب بهتری داره و بهینه تر و قدرمند تر تو DX11 عمل میکنه

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
مقایسه 480 با 560 ti top خیلی جالبه.
از نتایج تست اول ( که برمبنای DX9 هستش ) به این نتیجه میرسیم که cpu به شدت تو تست DX9 تاثیر داشته و با تغییر پردازنده امتیاز گرافیکی بیشتری به دست اومده . همچنین میشه گفت تو DX9 کارت 480 عملکرد تقریبا بهتری از 560 ti اورکلاک شده داشته.
تو تست DX 10 هم ترکیب 480 با پردازنده قوی عملکرد بهتری باز نسبت به 560 ti داده تو تست گرافیکی
اما تو تست DX11 تقریبا همه چی عوض شده ، ترکیب 480 با پردازنده قویتر نتونسته از پس 560 ti بربیاد . این یعنی اینکه 560 ti تو ویژگی های DX11 عملکرد به مراتب بهتری داره و بهینه تر و قدرمند تر تو DX11 عمل میکنه

بذار نتیجه نهایی رو هم خودم بگیرم :D
در نهایت به این نتیجه میرسیم که برای Crysis 3 و دیگر گردن کلافتان DX11 هر چه سریعتر باید از سری ۴ به سمت سری ۶ هجرت شود :D
اونم GTX680 ، به امید اینکه تا ۲ سالی بتونه حداقل دوام بیاره که بتونیم هر دو نسل جدید کنسول ها رو بخریم تو این ۲ سال !!!
با این وضعیت دلار حسابی باید رو حساب کتاب رفت جلو.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین
خوب به در خواست دوستان عزیز من هم بنچمارک سیستم را قرار دادم ی TV3Dگرفتیم چند وقتی میشه بد جوری حال میده روش فیلم گیم بزنیم یا فوتبال 3D:dاین هم عکس سیستم جدید به درخواست دوستان

این هم بنچمارک دایرکس 11 برنامه

Fire%20Strike%201080p.jpg

آخرین ویرایش:

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
اینم تست من :

خیلی برام جالبه که با 3770 500 امتیاز بیشتر فاصله ندارم :d . البته اگر میتونستم CPU رو قشنگ Tweak کنم فکر کنم یه کم بیشتر امتیاز میداد آخه بعد از آپدیت بایوس و ریست کردن تنظیمات بایوس اون تنظیمات قبلی که آقا فرشید گفته بودن پریدن و بعد از اون توی بازی وقتی دارم به مرکز خیره میشم یه جورایی لگ میخوره .

حسین جان تفاوت امتیاز فیزیک CPUی من و تو تقریبا 2 برابره . این عادیه یا باید کمتر باشن ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر