(Overclock (VGA

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
تو بعضی مدلا میشه (البته نه به این معنی که اون مدل لبتاب توانایی اور داره یا کلا سازنده بخواد رو این قضیه مانور بده این بر میگرده به نوع بایوس و محدودیتاش) ولی درصد پایداری ش بخاطر محدود بودن پاور ، محدودیت خنک کننده ، یکپارچه بودن چیپش با PCB لبتاب (حالا با جزئیات کاری نداریم) و... به شدت پایینه !
در کل فک کردنش هم اشتباهه.

آخرین ویرایش:

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
تو بعضی مدلا میشه (البته نه به این معنی که اون مدل لبتاب توانایی اور داره یا کلا سازنده بخواد رو این قضیه مانور بده این بر میگرده به نوع بایوس و محدودیتاش) ولی درصد پایداری ش بخاطر محدود بودن پاور ، محدودیت خنک کننده ، یکپارچه بودن چیپش با PCB لبتاب (حالا با جزئیات کاری نداریم) و... به شدت پایینه !
در کل فک کردنش هم اشتباهه.

خیلی ممنونم از جواب ... ولی تو سایت اورکلاکرز خیلیا اور کرده بودن مثلا تا 150 مگاهرتز فرکانس هسته و تا 160 و 200 مگاهرتز فرکانس حافظه و 300 مگاهرتز فرکانس شیدر رو اور کرده بودن رویه همین نوت بوکهایه رده متوسط نام آشنایی که خودمونم تو بازار داریم ! . ولی من بازم به حرف شما عمل میکنم و بیخیال اور میشم هر چند که خنک کننده هم براش خریده بودم.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خواهش ، من تو پستم کامل توضیح دادم که داستانش به چه صورت هستش (این گفته ها طبق تجربه دوستان و کلا فرومای اونور آب زده شد و صرفا فقط گفته های من نیست) شدنش میشه ولی محدودیت داره و به دردسرش نمیارزه این حالت کلی قضیه هستش.
در مورد خنک کننده هم شما قاعدتا یه Cool Pad به همراه فن گرفتی ، این وسیله تاثیر چندانی تو دمای چیپ گرافیک یا CPU نداره چون طراحی Cool Padها معمولا به یه شکل هستش ولی طراحی سیستم خنک کننده تو لبتاب (سازنده های مختلف) معمولا به یه شکل نیست و فرق میکنه ، بهتر بگم اون تاثیر کمی که Cool Pad ممکنه تو دمای کلی لبتاب داشته باشه تو بیشتر مدلا جواب نمیده !

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
587
نام
امیر
سلام
نظرتون درباره این اورکلاک چیه؟ خوبه ؟ بیشتر برم ؟ برای بازی کردن طولانی خوبه ؟ توصیه تون چیه ؟
evga gtx 560
gpu clock 900
core clock 2200
vddc 1
temp 87
fan 75 )بالاتر نمیره
..................
بدون اور کلاک :
gpu clock 810
core clock 2002
vddc 1
temp 82
.............................
mb p8p67
cpu ci5 2400
.........................
evga precisionx
msi kombustor(opengl3
gpu-z
viewer.php
[/URL][/IMG]

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خود کارت در حالت عادی توانایی اجرای اکثر بازیها رو تا Resـه 1280x1024 داره حالا نمیدونم دلیل OC چی بوده ولی به نظرم همین مقدار هم کافیه.

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
587
نام
امیر
خود کارت در حالت عادی توانایی اجرای اکثر بازیها رو تا Resـه 1280x1024 داره حالا نمیدونم دلیل OC چی بوده ولی به نظرم همین مقدار هم کافیه.
بله حق باشماست
من برای یادگیری و کسب تجربه و جذابیتش این کارو کردم وگرنه مشکل اجرا ندارم
تو بازی بتل خط انداخت (ناپایدار ) core ۸۸۰ کردم درست شد
برای بیشتر باید ولتاژو زیاد کنم اما نمی دونم تا چه حد باید ولتاژو زیاد کنم

hadi-fm

کاربر سایت
Jun 17, 2012
2
سلام بچه ها.یک نرم افزار خوب برای اورکلاک کارت ati میخام.من لب تاب دارم کارت گرافیکش مدل 6770 1gb ddr5 هست.میخام اورکلال کنم با نرم افزار river tuner va msi نصب کردم اما کارت گرافیک رو شناسایی نمیکنه.کارت گرافیکم هم اپدیت نمیشه تو انجمن هر چه سوال کردم هیچ کس پیدا نمیشه سوالم رو جواب بده.از افراد حرفه ای ممنون میشم یک نرم افزار خوب برام معرفی کنن.مرسی

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,939
نام
حسین
سلام بچه ها.یک نرم افزار خوب برای اورکلاک کارت ati میخام.من لب تاب دارم کارت گرافیکش مدل 6770 1gb ddr5 هست.میخام اورکلال کنم با نرم افزار river tuner va msi نصب کردم اما کارت گرافیک رو شناسایی نمیکنه.کارت گرافیکم هم اپدیت نمیشه تو انجمن هر چه سوال کردم هیچ کس پیدا نمیشه سوالم رو جواب بده.از افراد حرفه ای ممنون میشم یک نرم افزار خوب برام معرفی کنن.مرسی

سلام
عزیز دل به هیچ عنوان توصیه نمیشه کارت لبتاب اور کنی !!!!چون دمای لبتاب خیلی می ره بلا و احتمال سوختن بیش از اون چیزی می شه که فکر می کنی !

farid95

کاربر سایت
Jul 18, 2011
45
نام
فرید
سلام. من کارتم 570gtx power هست. اول اینکه توصیه میشه اور کنم یا نه؟(از نظر دما, ثبات و عمر کارت و احتیاج بودن بهش یا نه و کلا از همه نظر)
بعد اینکه من هیچ چیزی در مورد چگونگی انجام اور کلاک نمیدونم. ممنون میشم یه توضیح جامعی ببدید
اگر به دونستن بقیه ی قطعات احتیاج هست در پروفایلم هستند.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام. من کارتم 570gtx power هست. اول اینکه توصیه میشه اور کنم یا نه؟(از نظر دما, ثبات و عمر کارت و احتیاج بودن بهش یا نه و کلا از همه نظر)
بعد اینکه من هیچ چیزی در مورد چگونگی انجام اور کلاک نمیدونم. ممنون میشم یه توضیح جامعی ببدید
اگر به دونستن بقیه ی قطعات احتیاج هست در پروفایلم هستند.
نه نیازی نیست ، کارت شما اونقدر قدرتمند هست که نیازی به OC نداشته باشه !
برای OC هم میتونی به این تاپیک مراجعه کنی.

ashkanp

کاربر سایت
Oct 25, 2012
24
سلام خدمت اساتید
دوستتان کارت من Sapphire 7970 Dual-X OC Editation و یه نرم افزار اور کردن تو DVD خود کارت بود به اسم TRIXX با کمک این نرم افزار یه نیمچه اوری کردم ولی می خواستم ببینم :

1- چقدر دیگه جا داره که بیشتر اور کنم ؟ ( یا به عبارت دیگه بهترین فرکانس اور مموری و هسته واسه این کارت چیه ؟ )
2-دما تو دسکتاپ بین 48 تا 50 هست و تو بعضی از گیمها دمای کارت تا 60 بالا می ره ! زیاد نیست خیلی ! خیر سرش کار خنکی باید باشه رفرنس که نیست !!!
angry.gif

3-بالا رفتن دما ممکن از بابت کیس باشه ؟ ( 2تا فن هم به صورت ابتکاری :biggrin1: زیر کارت گرافیک گزاشتم که تو عکس معلوم ! )

اینم عکس از مشخصات , کارت و کیس :

CPU : Core i5 3570 k - Over on 4084 GHz
M.D : ASUS P8Z77 - V
MEMORI : ADATA Gaming Serise 2x4Gb - Over On 1800
VGA : Sappiher 7970 3G Dual-X OC Editation
Power : Green GP885 W Gaming Serise
CPU Cooling : Tower120 Tuniq
Monitor : Dell P2210F Pro

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
سلام خدمت اساتید
دوستتان کارت من Sapphire 7970 Dual-X OC Editation و یه نرم افزار اور کردن تو DVD خود کارت بود به اسم TRIXX با کمک این نرم افزار یه نیمچه اوری کردم ولی می خواستم ببینم :

1- چقدر دیگه جا داره که بیشتر اور کنم ؟ ( یا به عبارت دیگه بهترین فرکانس اور مموری و هسته واسه این کارت چیه ؟ )
2-دما تو دسکتاپ بین 48 تا 50 هست و تو بعضی از گیمها دمای کارت تا 60 بالا می ره ! زیاد نیست خیلی ! خیر سرش کار خنکی باید باشه رفرنس که نیست !!!
angry.gif

3-بالا رفتن دما ممکن از بابت کیس باشه ؟ ( 2تا فن هم به صورت ابتکاری :biggrin1: زیر کارت گرافیک گزاشتم که تو عکس معلوم ! )

دیگه شما خودت استادی:)
این یه مدل رفرنس
gpuz_oc.gif

اینم یه مدل غیر رفرنس
gpuz_oc.gif

در همین حدا میتونی اور بکنی البته احتمال زیاد باید ولتاژم بدی
برای تست پایداری و دما از بازی استفاده نکن فقط به جاش برنامه ی FurMark استفاده بکن
دماشم اصلا زیاد نیست و تا 80 هم با اون برنامه اگه برسه اشکال نداره ولی شما سعی کن تا 75 نگه داری
در مورد اون دوتا فن هم کار بیخودی هست:dدما از پشت کارتت خارج میشه حواست باشه که از پشت باز باشه و هوای گرم خارج بشه

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام خدمت اساتید

angry.gif

شرمنده اساتید دارم نظر میدم ما کوچیک همه هستیم
عزیز از عکسها معلومه کیستون معمولیه.اونقدر قطعات به هم نزدیکن و فشرده شدن که فضا برای گردش هوا وجود نداره.
به نظر من یه x9 یا x6 یا x7 بگیر بهترین گزینه ها هستن.x3 و x5 در صورت کمبود بودجه خوبن

poma

کاربر سایت
Oct 3, 2005
637
نام
بهراد
درود

من میخوام کارت گرافیکم رو OC کنم مدل GTX 550ti ولی چیزی بلد نیستم میشه راهنمایی کنی؟ راستی اصلا OC فایده ای داره برای این مدل کارت؟

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
درود

من میخوام کارت گرافیکم رو OC کنم مدل GTX 550ti ولی چیزی بلد نیستم میشه راهنمایی کنی؟ راستی اصلا OC فایده ای داره برای این مدل کارت؟
بله فایده داره
شما ابتدا دوتا برنامه میخوای
msi afterburner
FurMark
با اولی باید اورکلاک کنی با دومی تست پایداری بگیری
شما باید با برنامه اولی مقدار core رو افزایش فرکانس بدید برای شروع میتونید 50 مگاهرتز اضافه کنید یه تست پایداری 5 دقیقه ای بگیرید اگر اروری نداد یا فرکانس رو پایین نیاورد(توی این برنامه تست فرکانستو نشون میده اگه یه دفه کم شد یعنی ناپایداره)اگرم توی صفحه نقاط رنگی دیدید یعنی ناپایداره بعد در مورد دما هنگام تست نشون میده نزار بالای 80 بره اگه رفت دیگه اور رو ادامه نده(توی برنامه اور قسمت فنش اگه روی اوتوماتیک کلیک کنید به طور اوتو دور فن رو با افزایش دما زیاد میکنه) یا میتونی دور فن زیاد کنی که کار جالبی نیست خلاصه بعد 5 دقیقه پایداری دوباره 20 تا اضافه کن همینجوری تست کن وو ادامه بده هرجا ناپایدار شد فرکانس رو کم کن دوباره پایدار که شد اندفه 15 دقیقه بزار تست کن تا همه جوره مطمین بشی بعد برو سراغ memory clock اونم همین شکل انجام بده(در ضمن بعد از ناپایداری میتونی ولتاژ بدی و ادامه بدی در همون برنامه)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر