مر جع کامل و دقیق کنسولهایه قدیمی و بازیهاشون

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
میدونم اینجا خیلی از دوستان اینجا هستن که با هم دوست هستن و یا حداقل با همین بچه ها ی تایپیک معامله داشتن و بخاطر معرفتشون شاید نظری هم ندن . ولی مطمعنم 700 رو گرون میدونن. من مرتضی رو میشناسم وبرام قابل احترام .دوست هم ندارم ناراحت بشه.ولی این قیمت .........

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
درسته هر کس اختیار مالش رو داره 500 که سهله میتونه تا 5 میلیون هم روش قیمت بذاره ولی اینکه علنا بخواید قیمت های نجومی تون رو به رخ بچه ها بکشید دیگه اصلا منصفانه نیست! شما میتونید یک میکرو 20 هزار تومنی رو 5 میلیون یا شاید اگر دلتون بخواد 1000تا تک تومنی هم خرید و فروش کنید ولی نه به این شکل علنی که نتیجه شو هممون میدونیم چیه! شرمندم که اینو به زبون میارم ولی از این حرکت ها جز اینکه خواسته باشید نرخ های خودتون رو به این بازار کوچیک اعمال کنید چیز دیگه ای من و سایر دوستان نمیتونیم برداشت کنیم.
درست یک سال پیش بود توی نت هیچ کس پاناسونیک نمیفروخت چون قیمتش مشخص بود و کسی بیشتر از 150 بابتش پول نمیداد. سایر عتیقه ها هم به قیمتشون خرید و فروش میشد.اما حالا چیزی که با قاطعیت میگم بیشتر از 200 تومن هم آب نخورده یک باره شده یک میلیون! (خطاب این جمله آخری به هیچکدوم از دوستان اینجا نیست، این رقم رو یکی از دوستان پرشین تولز علنا در تاپیخ خرید 3do داد!)
خواهشا فکر هم نکنید من و دوستان معترض همش از موضع خریدار صحبت میکنیم. خریدار همیشه خواهان جنس ارزون هست، درست؛ ولی نه مال مفت! فروشنده محترم هم باید انصاف سرش بشه و نباید از شرایط فعلی خدای نکرده سوء استفاده بکنه.

• Like
Reactions: ehsanservat

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
ببینید دوستان کسی نه جنس خواست بفروشه اینجا نه خواست قیمتو بالا ببره ...فقط یکم فکر کنید ..کارم به اینجا کشیده منو با امسال محسن افشار یکی میکنند ...واقعا به شخصیتم بر خورد
امسال تاجیک بدرد این بازار کوچیکتون میخوره...مورچه چیه که کله پاچش چی باشه ...من خدارو شکر انقدر بدبخت نشدم لنگه چوس قرون پول این دستگاها باشم که بخوام براش قیمت تعین کنم
برید بیرون ببینید به چه قیمتهایه فضایی این دستگاهها فروش میره ...کسی که میگه پاناسونیک 150 یا 250 تومان هستش چرا نمیاری به این دوستات چنتا جور کنی بدی انقدر دنبال این جور چیزا نباشن
من مندم فقط مثل تبل تو خالی هستید فقط حرف میزنید ...بیارید ماهم ببینیم اقا رضا شما پاناسونیک بیارید با کارتن و تمام وسایل 250 بده داری بیار انقدر رجز نخونید لطفا
شماها اگر این کاره بودید من نمیسوختم ..طرف الان یدونه بازیه متالگیر گیم کیوب گذاشته 150 و 120 خوده امید 100 خواسته قیمت دادید بخرید
فقط حرف حرف حرف تو عمل هیچی ندارید بیارید رو کنید بفروشید قیمتایی که میگید بدید به این خریدارایه محترم اوناهم دعاتون کنند
اگر نینتندو64 اوردی با کارتن دادید 50 هزار یا پاناسونیک 200 یا میکرو 20 یا سگا اورجینال 30 یا امسال این دستگاهها به این قیمت حرفتون حقیقت داره
دیگه نه از این چرتو پرتا برا فروش میزارم نه حرفشو میزنم این بازار کوچیک برا خودتون برید حالشو ببرید
اینم به اون اقایه محترم گه منو با محسن افشار مقایسه کرده میگم.....ادم چیز هنوز یاد نگرفتی کسیرو با کسه دیگه نباید مقایسه کنی ...ادبم خیلی خوب چیزیه ....

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
ببینید دوستان کسی نه جنس خواست بفروشه اینجا نه خواست قیمتو بالا ببره ...فقط یکم فکر کنید ..کارم به اینجا کشیده منو با امسال محسن افشار یکی میکنند ...واقعا به شخصیتم بر خورد
امسال تاجیک بدرد این بازار کوچیکتون میخوره...مورچه چیه که کله پاچش چی باشه ...من خدارو شکر انقدر بدبخت نشدم لنگه چوس قرون پول این دستگاها باشم که بخوام براش قیمت تعین کنم
برید بیرون ببینید به چه قیمتهایه فضایی این دستگاهها فروش میره ...کسی که میگه پاناسونیک 150 یا 250 تومان هستش چرا نمیاری به این دوستات چنتا جور کنی بدی انقدر دنبال این جور چیزا نباشن
من مندم فقط مثل تبل تو خالی هستید فقط حرف میزنید ...بیارید ماهم ببینیم اقا رضا شما پاناسونیک بیارید با کارتن و تمام وسایل 250 بده داری بیار انقدر رجز نخونید لطفا
شماها اگر این کاره بودید من نمیسوختم ..طرف الان یدونه بازیه متالگیر گیم کیوب گذاشته 150 و 120 خوده امید 100 خواسته قیمت دادید بخرید
فقط حرف حرف حرف تو عمل هیچی ندارید بیارید رو کنید بفروشید قیمتایی که میگید بدید به این خریدارایه محترم اوناهم دعاتون کنند
اگر نینتندو64 اوردی با کارتن دادید 50 هزار یا پاناسونیک 200 یا میکرو 20 یا سگا اورجینال 30 یا امسال این دستگاهها به این قیمت حرفتون حقیقت داره
دیگه نه از این چرتو پرتا برا فروش میزارم نه حرفشو میزنم این بازار کوچیک برا خودتون برید حالشو ببرید
اینم به اون اقایه محترم گه منو با محسن افشار مقایسه کرده میگم.....ادم چیز هنوز یاد نگرفتی کسیرو با کسه دیگه نباید مقایسه کنی ...ادبم خیلی خوب چیزیه ....

اقا مرتضی من متالگیر رو اگه به هر قیمتی بخرم دلیل نمیشه که جنسی اون قیمت باشه .من قراره بخرم اما کسی دید بیام بفروشمش به صد برابر فیمت به کسی یا اصلا نیت فروختن داشتم حق دارید. در ضمن ما میگیم انصاف داشته باشید . اگه دو هزار تومن چیزی خریدید 2 میلیون نفروشید ربطی نداره به اینکه من چقدر چیزی بخرم. اصلا چرا پای دوتا دیگه از بچه ها رو باز کردید که نمی تونن بیان اینجا دفاع کنن .همه هم میشناسن چه خوب چه بد باشن .بیرون کاری میکنن اینجا نیامدن شما اینجا اومدی با لیست خودت زدی مرجع قیمت گذاری در ایران ! من به شخصه بهت تا حالا بی احترامی نکردم برادر .

---------- نوشته در 10:06 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:52 AM ارسال شده بود ----------

من خودم وسایلی داشتم اضافه به قیمتی که راضی بوده طرف مقابلم دادم بهش .به ضرر فروختم.دنبال استفاده نبودم. اگه متالگیر رو به قیمتی اگه خریدم خواستم بدم بره هر زمانی فکر اینو نمیکنم چند خریدم هر چقدر ارزش داشته باشه میدم بره . شعار نیست من زنده ام غیر این بود شما تو همین تایپیک اعلام کن .

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
منظورم به شما نیست اقا امید...منظورم اینه دوستان نینتندو 64 با کارتنو میگن 50 ..همین اقا رضا به من میگه پاناسونیک 150 یا 200..من خودم پاناسونیک رو از یدونه بچها گرفتم بجاش یدون wii دادم با دسته اضافه مموری گبم کیوب......شما ها فکر میکنید مثلا این دستگاه رو ما مفت خریدیم یا رو زمین افتاده بود ..منظورم اینه طرف تاپیک زده تو پرشین تولز پاناسونیک میخرم یه نفر گفته یک ملیون بقیعه دوستان حمله کردن بهش چرا این قیمت 150 الی 100 ارزش این کنسوله..من مندم ادم میگه 300 برا من بیار همشون یدفعه قیبشون میزنه
اخه ادمو گفری میکنید با این حرفها چطور پاناسونیک 150 میگن ما نباید ناراحت بشیم .ما بگیم 400 باید همتون بریزید سر ما که چرا این قیمت ..........شماها ماشالله شدید بدتر از کاسبا ...بیا باهم بریم پیش تاجیک ببین پاناسونیک رو 400 ور نمیداره بنده خدا 400 از من بخره چند بفروشه تا شماها راضی باشید

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
منظورم به شما نیست اقا امید...منظورم اینه دوستان نینتندو 64 با کارتنو میگن 50 ..همین اقا رضا به من میگه پاناسونیک 150 یا 200..من خودم پاناسونیک رو از یدونه بچها گرفتم بجاش یدون wii دادم با دسته اضافه مموری گبم کیوب......شما ها فکر میکنید مثلا این دستگاه رو ما مفت خریدیم یا رو زمین افتاده بود ..منظورم اینه طرف تاپیک زده تو پرشین تولز پاناسونیک میخرم یه نفر گفته یک ملیون بقیعه دوستان حمله کردن بهش چرا این قیمت 150 الی 100 ارزش این کنسوله..من مندم ادم میگه 300 برا من بیار همشون یدفعه قیبشون میزنه
اخه ادمو گفری میکنید با این حرفها چطور پاناسونیک 150 میگن ما نباید ناراحت بشیم .ما بگیم 400 باید همتون بریزید سر ما که چرا این قیمت ..........شماها ماشالله شدید بدتر از کاسبا ...بیا باهم بریم پیش تاجیک ببین پاناسونیک رو 400 ور نمیداره بنده خدا 400 از من بخره چند بفروشه تا شماها راضی باشید
دوست عزیز. برادر من
باور کنید هیچ کس راضی به ضرر شما نیست. اینجا یه مشکل وجود داره. اجازه بدید مساله رو به اون شکلی که حداقل برای بنده نوعی ملموس بوده برای شما بازگو کنم:
شما یه کنسول یا بازی یا هر آیتم دیگه ای رو می بینید. با علاقه واقعی و فراوان در صدد خرید اون بر میاین. تا اینجای کار هیچ موردی نداره. برای خرید این آیتم احتمالا مجبور میشید که قیمتی بالاتر از آنچه که باید باشه (بیشتر مواقع فروشنده نما!! از علاقه شدید شما بهره می بره) اون آیتم رو تهیه کنید. تا اینجا هم آنچنان موردی وجود نداره (آنچنان از این جهت میگم که بخشی از این کار اشتباه هستش و به امثال اون فروشنده نما مجال فعالیت داده میشه و نوعی بازار رو براشون فراهم میکنه و کارشون رو توجیه) البته ممکنه توجیه شما این باشه که پول خودم هستش که (با وجود باور نداشتن به این مورد به این دلیل که انسان جدای از سرنوشت جمعی که در اون و با اون زندگی می کنه نیست) بنده بحثی نمی کنم.
اما بخش دیگر این قضیه مربوط به زمانی میشه که شما پس از خرید (نه شما بلکه هر کس دیگه ای هم باشه همین حس رو داره) احساس می کنید این قیمت پرداخت شده قیمت واقعی آیتم مورد نظر بوده بنابراین اگر قصد فروش آیتم رو داشته باشید حتما با قیمتی بالاتر اقدام به فروش خواهید کرد. اینجای کار اشتباه و مشکل آفرین هستش چون در حقیقت نقش بعدی شما، همون نقش فروشنده قبلی در مقیاسی بالاتر خواهد بود! و فرض کنید این داستان بخواد ادامه پیدا کنه!!!!!!!!!! اینجا دیگه توجیه شما کاملا بی اثر هستش چون علاوه بر قیمت شکنی نادرست، سطح توقع عمومی فروشنده ها بالاتر و میزان فشار به خریدار شدیدتر و قیمت آیتم ها کلا بسیار غیر واقعی خواهد شد!
اینجاست که مشکل به طرز وحشتناکی خودش رو نشون میده و همین جاست که میگیم دوستان حتی اگر هم واقعا برای خرید آیتم های مورد نظر مشکل مالی ندارند این کار رو نکنند چون سطح توقع رو بالاتر می برند.
درسته که قیمت پایه آنچنانی وجود نداره و ممکنه قیمتهای متفاوتی برای یک آیتم در نظر گرفته بشه ولی در بسیاری از مواقع این قیمتها بسیار به هم نزدیک هستند و خریداران هم خیلی گلایه مند نمیشن. ولی وقتی صدای اعتراضاتی رو شنیدید حتما بدونید خریداران این تفاوت فاحش رو حس کرده اند که نمی تونند ساکت بمونند.
در هر حال یه راه حل کلی در این مواقع وجود داره: نخریدن! بسیار راحت! بذارید فروشنده هایی که افتخارشون جمع آوری جارو برقی وار!!! این آیتم ها و فروش خدا تومنی! اونهاست (منظورم مجموعه دار واقعی نیست چون مجموعه دار که مجموعه اش رو نمی فروشه!!!) با آیتم های تاریخی شون به همون تاریخ پیوند بخورند!!!
خیلی سر شما رو درد آوردم.
موفق و سربلند باشید

آخرین ویرایش:

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
ببينيد دوستان کسي نه جنس خواست بفروشه اينجا نه خواست قيمتو بالا ببره ...فقط يکم فکر کنيد ..کارم به اينجا کشيده منو با امسال محسن افشار يکي ميکنند ...واقعا به شخصيتم بر خورد
امسال تاجيک بدرد اين بازار کوچيکتون ميخوره...مورچه چيه که کله پاچش چي باشه ...من خدارو شکر انقدر بدبخت نشدم لنگه چوس قرون پول اين دستگاها باشم که بخوام براش قيمت تعين کنم
بريد بيرون ببينيد به چه قيمتهايه فضايي اين دستگاهها فروش ميره ...کسي که ميگه پاناسونيک 150 يا 250 تومان هستش چرا نمياري به اين دوستات چنتا جور کني بدي انقدر دنبال اين جور چيزا نباشن
من مندم فقط مثل تبل تو خالي هستيد فقط حرف ميزنيد ...بياريد ماهم ببينيم اقا رضا شما پاناسونيک بياريد با کارتن و تمام وسايل 250 بده داري بيار انقدر رجز نخونيد لطفا
شماها اگر اين کاره بوديد من نميسوختم ..طرف الان يدونه بازيه متالگير گيم کيوب گذاشته 150 و 120 خوده اميد 100 خواسته قيمت داديد بخريد
فقط حرف حرف حرف تو عمل هيچي نداريد بياريد رو کنيد بفروشيد قيمتايي که ميگيد بديد به اين خريدارايه محترم اوناهم دعاتون کنند
اگر نينتندو64 اوردي با کارتن داديد 50 هزار يا پاناسونيک 200 يا ميکرو 20 يا سگا اورجينال 30 يا امسال اين دستگاهها به اين قيمت حرفتون حقيقت داره
ديگه نه از اين چرتو پرتا برا فروش ميزارم نه حرفشو ميزنم اين بازار کوچيک برا خودتون بريد حالشو ببريد
اينم به اون اقايه محترم گه منو با محسن افشار مقايسه کرده ميگم.....ادم چيز هنوز ياد نگرفتي کسيرو با کسه ديگه نبايد مقايسه کني ...ادبم خيلي خوب چيزيه ....

آقا مرتضي عزيز پدر کشتگي که نداريم با هم. خدایی نکرده قصد توهین به کسی رو هم نداریم اینجا. حرف ما همینیه که highlight عزیز فرمودن. من که عرض کردم ماله خودتونه اختيارش رو داريد. اصلا جنس شما نو آکبند پلمب هستش و به همين قيمت هم خريداري کرديد؛ اما دلیل نمیشه به این قیمتی که خودتون هم میدونید قیمتش نیست بفروشید. وقتي اين طوري قيمت گذاري نجومي ميکنيد غير از اينه که اين رفتارتون خودبخود ميشه منبع موثقي براي سودجويان؟= کساني که وقتي اين نرخ هاي کاذب رو ميبينن و تحريک ميشن دستگاه هايي که به قيمت ارزونتری تهيه کردند رو به نرخ باب ميل يه عده اي بفروشن. اين وسط دودش به چشم کيا ميره؟ عبارت "سزاي گرون فروش نخريدنه" هم جواب اين حرکتا نميشه عزيز من. هنوز خدا پدر شما رو بيامرزه؛ يکي ديگه اومده ميگه پاناسونيک يک ميليون! درسته همه چيز گرون شده ما هم منکر اين قضيه نيستيم. ولي خداييش نه به اين حد خنده دار، اين ديگه نيازي به توضيح من يکي نداره که. خنده دار تر اونيه که به يک کاربر تازه وارد که راهنمايي ميخواد براي گردآوري کلکسيون، داره آموزش ميده که چقدر پول داري؟ ميکرو شده 100 تومن بعد عکس nes خودش رو ميذاره ميگه اينا شده 300 تومن و... آخرشم ميگه نميفروشم فقط خواستم بهت رِنج قيمت ها رو بدم!!!

ببينيد تقصير خود ما هم هست، نمونه هايي از فروشندگان با انصاف رو که مطمئنا دوستان اينجا باهاشون معامله داشتن رو بايد معرفي ميکرديم تا نگيد همش انتقاد ميکنيد. آقاي اخــونــدي و آقا نويد رو حتما ميشناسيد. ايشان از عزيزان باسابقه و با انصاف بازارچه پي تي هستند که خودشون هم مجموعه دار هستند. شخصا خودم چند مورد خريد و فروش باهاشون داشتم و تا حدودي در جريان معاملات دوستان باهاشون بودم. مدتي پيش هم از جناب اخــونــدي سگا ساترن آکبند با کارتن تهيه کردم . نه 350 تومن خريدم و نه 250 تومن. به قيمت معقولش: 120 تومن. ميگيد دروغه ميتونيد از دوستان همينجا که خريد داشتن بپرسيد. تازه اين از خريد هاي اخير بنده بوده. زمانيکه سوپرکارت ادونس ديگه ناياب شده بود و دلالهاي معلوم الحال شايد تا 100 به يه عده گوش دراز ميفروختن من از ايشون در حد آکش رو فقط به 40 تومن تهيه کردم. اخيرا هم که آقا نويد دسته پلمب xbox رو دادن رفت به 40 تومن. باز هم بايد بگم؟ مطمئنا هستند بعضي دوستان ديگه اي که مثل اين عزيزان کننده اين کار باشند و من باهاشون آشنايي نداشته باشم. همين که آقا اميد هم از معامله با شما راضي هستن نشونه درستکاري شماست ما هم بهتون احترام ميزاريم ولي خداييش انتظار ديگه اي از شما ميره.

بنده خودم آرشيو مختصري از بعضي کنسول ها دارم که مطمئنا از کلکسيون شما و ساير دوستان عزيزم خيلي ناقص تره. اما به دنبال اين نيستم که چون مثلا دريم کست قيمتش قبلا بوده 50 تومن رو الان از کمد دربيارم و بفروشمش 2 برابر. يا سوپر نينتندويي که خودم 70 خريدمش رو بدم بره به 170 تومن. خيلي سادس دليلشم اينه که من مثل بيشتر دوستان اينجا بيشتر مصرف کننده هستم تا فروشنده. اگر هم موردي داشته باشم که بهش نياز نداشته باشم خب ميفروشم. و معتقدم دلالي بي مورد و سودجويي محض من و امثال من اين بازار رو خراب ميکنه. در ضمن عرض کردم 64 آک رو به قیمت 50 تومن خریداری کردم و فروختم ولی به این معنا نیست قیمتش الا و بلا این باشه، مسلما من ارزون خریدم فقط خواستم بگم به این قیمت ها هنوز معامله میشه. خدارو شکر معاملات من یکی همش از نت نیست.
محض اطلاع شما يدونه پاناسونيک 3do هم موجود دارم که با دو عنوان بازي اريج و يک دسته اصل به قيمت 70 تومن خريدمش و يک دسته فيک ديگه هم بعدا بهش اضافه کردم. شش ماه از خريدش نميگذره نه از فروشندگان محترم در نت نه از دلال، از يک کلکسيونر توي شهر خودم. خب خيلي خوبه که بيام بفروشمش 200 تومن نه؟ اما خودت قضاوت کن سود جويي شخصيِ منِ نوعي دودش در درجه اول به چشم خودم ميره وقتيکه فرداش در کسوت خريدار ظاهر بشم. یا همون نرخ هایی که آقای امیر تعیین کردن به هر شکلی وارد شهرستان بشه! من که فروشنده نیستم عزیز من وقتی نیاز ندارم به پولش چرا باید بفروشم؟

من نه امير ميشناسم کيه نه محسن ولي يک بار فکر کرديد اين عزيزان اجناسي که ميگيد خداتومن ميفروشن رو از کجا ميارن؟ يعني همش از ebay و آمازون ميارن يا مستقيما از ژاپن؟ فرض ميگيريم شما نميدوني ولي به اطلاعتون برسونم بخش کمي از اين وسايل (تکرار ميکنم بخش کمي شون) از طريق مرز و بعنوان جنس استوک وارد ميشن و گاها به بهايي ناچيز فروخته ميشن اون هم نه به من و شما! بلکه به مشتري هاي خاص و ثابتشون. که نميخوام بيشتر از اين بازش کنم ممکنه به خيليا بر بخوره. گفتم بخشي از اين اجناس نه همه شون.
دوستان خوشبختانه از نعمت عقل برخوردارن و ميفهمن همچين معاملاتي با همچين ارقامي تا چه حدي و چقدر واقعيه...

آخرین ویرایش:

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
آقا مرتضي عزيز پدر کشتگي که نداريم با هم. خدایی نکرده قصد توهین به کسی رو هم نداریم اینجا. حرف ما همینیه که highlight عزیز فرمودن. من که عرض کردم ماله خودتونه اختيارش رو داريد. اصلا جنس شما نو آکبند پلمب هستش و به همين قيمت هم خريداري کرديد؛ اما دلیل نمیشه به این قیمتی که خودتون هم میدونید قیمتش نیست بفروشید. وقتي اين طوري قيمت گذاري نجومي ميکنيد غير از اينه که اين رفتارتون خودبخود ميشه منبع موثقي براي سودجويان؟= کساني که وقتي اين نرخ هاي کاذب رو ميبينن و تحريک ميشن دستگاه هايي که به قيمت ارزونتری تهيه کردند رو به نرخ باب ميل يه عده اي بفروشن. اين وسط دودش به چشم کيا ميره؟ عبارت "سزاي گرون فروش نخريدنه" هم جواب اين حرکتا نميشه عزيز من. هنوز خدا پدر شما رو بيامرزه؛ يکي ديگه اومده ميگه پاناسونيک يک ميليون! درسته همه چيز گرون شده ما هم منکر اين قضيه نيستيم. ولي خداييش نه به اين حد خنده دار، اين ديگه نيازي به توضيح من يکي نداره که. خنده دار تر اونيه که به يک کاربر تازه وارد که راهنمايي ميخواد براي گردآوري کلکسيون، داره آموزش ميده که چقدر پول داري؟ ميکرو شده 100 تومن بعد عکس nes خودش رو ميذاره ميگه اينا شده 300 تومن و... آخرشم ميگه نميفروشم فقط خواستم بهت رِنج قيمت ها رو بدم!!!

ببينيد تقصير خود ما هم هست، نمونه هايي از فروشندگان با انصاف رو که مطمئنا دوستان اينجا باهاشون معامله داشتن رو بايد معرفي ميکرديم تا نگيد همش انتقاد ميکنيد. آقاي اخــونــدي و آقا نويد رو حتما ميشناسيد. ايشان از عزيزان باسابقه و با انصاف بازارچه پي تي هستند که خودشون هم مجموعه دار هستند. شخصا خودم چند مورد خريد و فروش باهاشون داشتم و تا حدودي در جريان معاملات دوستان باهاشون بودم. مدتي پيش هم از جناب اخــونــدي سگا ساترن آکبند با کارتن تهيه کردم . نه 350 تومن خريدم و نه 250 تومن. به قيمت معقولش: 120 تومن. ميگيد دروغه ميتونيد از دوستان همينجا که خريد داشتن بپرسيد. تازه اين از خريد هاي اخير بنده بوده. زمانيکه سوپرکارت ادونس ديگه ناياب شده بود و دلالهاي معلوم الحال شايد تا 100 به يه عده گوش دراز ميفروختن من از ايشون در حد آکش رو فقط به 40 تومن تهيه کردم. اخيرا هم که آقا نويد دسته پلمب xbox رو دادن رفت به 40 تومن. باز هم بايد بگم؟ مطمئنا هستند بعضي دوستان ديگه اي که مثل اين عزيزان کننده اين کار باشند و من باهاشون آشنايي نداشته باشم. همين که آقا اميد هم از معامله با شما راضي هستن نشونه درستکاري شماست ما هم بهتون احترام ميزاريم ولي خداييش انتظار ديگه اي از شما ميره.

بنده خودم آرشيو مختصري از بعضي کنسول ها دارم که مطمئنا از کلکسيون شما و ساير دوستان عزيزم خيلي ناقص تره. اما به دنبال اين نيستم که چون مثلا دريم کست قيمتش قبلا بوده 50 تومن رو الان از کمد دربيارم و بفروشمش 2 برابر. يا سوپر نينتندويي که خودم 70 خريدمش رو بدم بره به 170 تومن. خيلي سادس دليلشم اينه که من مثل بيشتر دوستان اينجا بيشتر مصرف کننده هستم تا فروشنده. اگر هم موردي داشته باشم که بهش نياز نداشته باشم خب ميفروشم. و معتقدم دلالي بي مورد و سودجويي محض من و امثال من اين بازار رو خراب ميکنه. در ضمن عرض کردم 64 آک رو به قیمت 50 تومن خریداری کردم و فروختم ولی به این معنا نیست قیمتش الا و بلا این باشه، مسلما من ارزون خریدم فقط خواستم بگم به این قیمت ها هنوز معامله میشه. خدارو شکر معاملات من یکی همش از نت نیست.
محض اطلاع شما يدونه پاناسونيک 3do هم موجود دارم که با دو عنوان بازي اريج و يک دسته اصل به قيمت 70 تومن خريدمش و يک دسته فيک ديگه هم بعدا بهش اضافه کردم. شش ماه از خريدش نميگذره نه از فروشندگان محترم در نت نه از دلال، از يک کلکسيونر توي شهر خودم. خب خيلي خوبه که بيام بفروشمش 200 تومن نه؟ اما خودت قضاوت کن سود جويي شخصيِ منِ نوعي دودش در درجه اول به چشم خودم ميره وقتيکه فرداش در کسوت خريدار ظاهر بشم. یا همون نرخ هایی که آقای امیر تعیین کردن به هر شکلی وارد شهرستان بشه! من که فروشنده نیستم عزیز من وقتی نیاز ندارم به پولش چرا باید بفروشم؟

من نه امير ميشناسم کيه نه محسن ولي يک بار فکر کرديد اين عزيزان اجناسي که ميگيد خداتومن ميفروشن رو از کجا ميارن؟ يعني همش از ebay و آمازون ميارن يا مستقيما از ژاپن؟ فرض ميگيريم شما نميدوني ولي به اطلاعتون برسونم بخش کمي از اين وسايل (تکرار ميکنم بخش کمي شون) از طريق مرز و بعنوان جنس استوک وارد ميشن و گاها به بهايي ناچيز فروخته ميشن اون هم نه به من و شما! بلکه به مشتري هاي خاص و ثابتشون. که نميخوام بيشتر از اين بازش کنم ممکنه به خيليا بر بخوره. گفتم بخشي از اين اجناس نه همه شون.
دوستان خوشبختانه از نعمت عقل برخوردارن و ميفهمن همچين معاملاتي با همچين ارقامي تا چه حدي و چقدر واقعيه...
یعنی فقط می تونم بگم خدا پدر و مادرت رو بیامرزه و شما رو برای خانواده ات نگه داره. دقیقا همین طور هستش که فرمودید. مخصوصا مثالهایی که زدید رو دقیقا تو صفحات بازارچه پ ت دنبال کرده بودم و دیده بودم چطور القای قیمت بالا توسط اون سود جوها انجام میشد.

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
خدمت همتون ارز کنم امید تاجیک کنسولو به قیمت 500 هزار خرید از من الانم دست اونه ...فقط باعث شدید با این حرفها جنس دسته مصرف کننده به قیمت خوب نرسه ...امید گفت بگم هر کدومتون پاناسونیک دارید با 2 تا دسته و کارتن ترو تمیز 500 خریداره ...پس اگر دارید بیارید به مصرف کننده بفروشید اگر ریخته تو شهراتون ...اگرم فقط شعار یا حرف میزنید بهتر دیگه ادامش ندید ....من الان یدونه pc engin دارم میخوام دقیقا یک ملیون بفروشم هر کی داره بیاد بخره هر کی نداره مجبور نیست نخره مگه نونه شبه که واجب باشه...اگرم دارید با کارتن ترو تمیز بیارید بدید 200 تومان خریدارم دعاتون کنه یک در این دنیا صد در اخرت نسیبتون بشه .....
فقط من میدونم شعار میدید هیچی برا فروش ندارید ..فقط بهونه بهونه من دارم ولی نمیفروشم 70 خریدم ولی نمیفروشم بیار بده تاجیک 500 بگیر مثل من
به غول تاجیک کلکسیون جمع کردن برا بچه مایداراس باید پول یه ماشینو خرجه کلکسیونت کنی
اگر دارید بسم الله بیارید خودمون به قیمت خوب میخریم اگر ندارید لطفا دیگه بحث نکنید....کسی کنسول دستشه قیمت تععین میکنه نه کسی که فقط حرف میتونه بزنه..
تو تاپیک الان اقایه konami منظورم اقا حامد اویل 4 با متالگیرو 340 خواسته ..چرا نمیاد از خرید منصزفش کنید یا امید 180 میخواد چرا منصرفشون نمیکنید
فقط حرف میزنید بیارید متالگیر بدید به اینا تا مجبور نشن 200 یا 180 براش هزینه کنن
پس فقط نتیجه میگیریم شماها ناراحتید که چرا جنسا گرون میشه
انگار تو ایران زندگی نمیکنید که ببینید اجناس 4 برابر رو قیمتشون رفته...
بازم میگم اگر دارید دستگاه بیارید ارزون بفروشید مردمم دعاتون کنن اگرم ندارید که هیچ فقط حرف نباید زد که....پلی 3 شده 1370 شماها که اعتراض دارید برید اونو قیمتشو بیارید همون 500 تومن قدیم ماهم ببینیم اینو میتونید انجام بدید چون کمیاب نیست تو هر جاییهم پیدا میشه

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
خدمت همتون ارز کنم امید تاجیک کنسولو به قیمت 500 هزار خرید از من الانم دست اونه ...فقط باعث شدید با این حرفها جنس دسته مصرف کننده به قیمت خوب نرسه ...امید گفت بگم هر کدومتون پاناسونیک دارید با 2 تا دسته و کارتن ترو تمیز 500 خریداره ...پس اگر دارید بیارید به مصرف کننده بفروشید اگر ریخته تو شهراتون ...اگرم فقط شعار یا حرف میزنید بهتر دیگه ادامش ندید ....من الان یدونه pc engin دارم میخوام دقیقا یک ملیون بفروشم هر کی داره بیاد بخره هر کی نداره مجبور نیست نخره مگه نونه شبه که واجب باشه...اگرم دارید با کارتن ترو تمیز بیارید بدید 200 تومان خریدارم دعاتون کنه یک در این دنیا صد در اخرت نسیبتون بشه .....
فقط من میدونم شعار میدید هیچی برا فروش ندارید ..فقط بهونه بهونه من دارم ولی نمیفروشم 70 خریدم ولی نمیفروشم بیار بده تاجیک 500 بگیر مثل من
به غول تاجیک کلکسیون جمع کردن برا بچه مایداراس باید پول یه ماشینو خرجه کلکسیونت کنی
اگر دارید بسم الله بیارید خودمون به قیمت خوب میخریم اگر ندارید لطفا دیگه بحث نکنید....کسی کنسول دستشه قیمت تععین میکنه نه کسی که فقط حرف میتونه بزنه..
تو تاپیک الان اقایه konami منظورم اقا حامد اویل 4 با متالگیرو 340 خواسته ..چرا نمیاد از خرید منصزفش کنید یا امید 180 میخواد چرا منصرفشون نمیکنید
فقط حرف میزنید بیارید متالگیر بدید به اینا تا مجبور نشن 200 یا 180 براش هزینه کنن
پس فقط نتیجه میگیریم شماها ناراحتید که چرا جنسا گرون میشه
انگار تو ایران زندگی نمیکنید که ببینید اجناس 4 برابر رو قیمتشون رفته...
بازم میگم اگر دارید دستگاه بیارید ارزون بفروشید مردمم دعاتون کنن اگرم ندارید که هیچ فقط حرف نباید زد که....پلی 3 شده 1370 شماها که اعتراض دارید برید اونو قیمتشو بیارید همون 500 تومن قدیم ماهم ببینیم اینو میتونید انجام بدید چون کمیاب نیست تو هر جاییهم پیدا میشه

اقا من به شخصه میگم مبارکشون . در ضمن این قضیه توی بازارچه یه جورایی بو دار شده. اول کسی 1200 با کنسول مموری بازی 1200تا پول نداد الان یکی اومده میگه بازی ها 1 میلیون! اقا مرتضی شما که تو بازاری .باید بگم همه چیز امکانش هست . شاید یکی بیاد همه رو ده میلیونم بخره. امکانم داره سوری معامله بشه! برا من شفاف نیست یه چیزایی دارم بد دل میشم .شاید اخرش یه انصراف به اونی که گفته 1 میلیون تا 10 میلیون بده وختم کلام. بگه منصرف شدم.
خودت میای بد وبیراه میگی به اقای .... بعد میری جنس میفروشی بهش؟ خداییش پول نقد بهت داد؟ یا تعویض می خواد کنه با چیزی به اون اندازه چیزی دیگه بده با قیمتی که نمی ارزه سوری هست باز این معامله.من که اعلام میکنم شفاف نشه قضیه بازارچه منصرف میشم از خرید. همین جا اعلام میکنم.

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
اقا امید سوری چیه من 500 فروختم بهش ..فردا میرم عکسم براتون میندازم ببینید پوشت ویترین تا جیک هست یا نه
بنده خدا حمید 700 خواستش انقدر لوس بازی در اوردید اونم فکر کرد خدا نکرده چه خبره بچه سنگ کوب کرد
کنسول ارزشش از این حرفها بالاتر بود انقدر بدبینید فکر میکنید همش سوری هستش ..
به هر حال من به تاجیک 500 فروختم ..شماها یدونه پاناسونیک با کارتن با 2 تا دسته ببرید تا جیک اگر نخرید شماها راست میگید
محسن حدودی همین الان بازیه نیوجیو از یک ملیون میخره تا 9 ملیون
دارید بیارید میخره چرا فکر میکنید همه چیز سوری هستش
دستگاه دارید تاجیک به قیمت خوب میخره پولشم نقد نقده

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
اقا امید سوری چیه من 500 فروختم بهش ..فردا میرم عکسم براتون میندازم ببینید پوشت ویترین تا جیک هست یا نه
بنده خدا حمید 700 خواستش انقدر لوس بازی در اوردید اونم فکر کرد خدا نکرده چه خبره بچه سنگ کوب کرد
کنسول ارزشش از این حرفها بالاتر بود انقدر بدبینید فکر میکنید همش سوری هستش ..
به هر حال من به تاجیک 500 فروختم ..شماها یدونه پاناسونیک با کارتن با 2 تا دسته ببرید تا جیک اگر نخرید شماها راست میگید
محسن حدودی همین الان بازیه نیوجیو از یک ملیون میخره تا 9 ملیون
دارید بیارید میخره چرا فکر میکنید همه چیز سوری هستش
دستگاه دارید تاجیک به قیمت خوب میخره پولشم نقد نقده
عکس؟ دلیل نمیشه .

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
هر جور راحتی فکر کن ..من که فروختم 500
دستگاه دارید ببرید پیش تاجیک 500 بفروشید
اخه 500 چیه که بخوام بابتش دروغ بگم

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
هر جور راحتی فکر کن ..من که فروختم 500
دستگاه دارید ببرید پیش تاجیک 500 بفروشید
اخه 500 چیه که بخوام بابتش دروغ بگم

تو اون تایپیک میای میگی من وسع مالیم نمیرسه اینقدر میخرم . اینجا میگی 500 پولی نیست؟برا خیلی ها پوله کسایی هستن بچه هایی که ندارن 70 تومن پلی 1 پدرشون بخره حسرت میکشن. بعد یکی میاد هرچی استوکه جمع کنه جوری فروش بزنه..... (منظور هرکسی با نیت بازار گرمی)باور کن من یکی دوست دارم استفاده کنی تو معامله هات چون جونی مثل خودمون .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر