(Overclock (VGA

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اقایون کلا سلام عرض شد
کسی میدونه یخچال چیه؟
باید 1 جور مقاومت منفی باشه با یه ماده شیمیایی.شبیه سرامیک میمونه تو اندازه های مختلف برای ولتاز 12 تا 50 واتشو من دیدم 1 طرفش یخ میزنه 1 طرف داغ میشه.کسی با اینا اور کرده؟اصلا میشه؟
خوب توضیح دادن من کاملش میکنم !
خوب خنک کننده یخچالی که داریم (وارد جزئیات نمیشم ولی بدرد کاربر آماتور نمیخوره) توضیحاتی که دادی بیشتر به سیستم TEC میخوره که همونطور که خودت هم گفتی یجور قطعه هستش و بر اساس وات گرما تولید میکنه (یه طرفش خیلی سرد میشه یعنی سمت قطعه حالا CPU یا GPU یا... و یه طرفش خیلی گرم) و نیاز به یه مکمل مثل خنک کننده آبی داره تا بتونه گرمای تولید شده از یه سمت رو مهار کنه در غیر اینصورت برعکس عمل میکنه و طرف سرد به شدت گرم میشه و قطعه رو خیلی سریع میسوزونه !
کلا دردسر داره مصرف بالای انرژی ش ، نیاز به یه خنک کننده دیگه برای دفع حرارت خودش و... اینم بیشتر بدرد کسایی که رکورد میزنن و تو داستانای OC هستن میخوره تا یه کاربر آماتور.

آخرین ویرایش:

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
سلام دوستان عزیز
منم کارتم رو اور کردم و Core Clock رو از 816 به 919 و Memory Clock رو از 4008 به 4604 افزایش دادم و تست پایداری هم گرفتم و دما هم در حالت فن های اتوماتیک بالاتر از 78 نمیره و همه چیز اوکی هست :)
اما مشکل من اینه که حتی 1 فریم هم به بازی اضافه نمیشه :(
بازیهایی هم که تست گرفتم کرایسیس 2 و BF3 بود
اگر لطف کنید راهنایی کنید ممنون میشم :x
مدل کارت : ASUS MATRIX GTX580 Platinum
اینم از عکس
New_Bitmap_Image.bmp

Last edited by a moderator:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,939
نام
حسین
سلام دوستان عزیز
منم کارتم رو اور کردم و Core Clock رو از 816 به 919 و Memory Clock رو از 4008 به 4604 افزایش دادم و تست پایداری هم گرفتم و دما هم در حالت فن های اتوماتیک بالاتر از 78 نمیره و همه چیز اوکی هست :)
اما مشکل من اینه که حتی 1 فریم هم به بازی اضافه نمیشه :(
بازیهایی هم که تست گرفتم کرایسیس 2 و BF3 بود
اگر لطف کنید راهنایی کنید ممنون میشم :x
مدل کارت : ASUS MATRIX GTX580 Platinum
اینم از عکس

عزیز من اول شما اشتباه اول کردی و تنظیمات خوب نگذاشتی در ثانی کارت شما خیلی قوی هست به هیچ وجه نیاز به overو از این جور کار ها نداری میزنی کارت خراب می کنی ها !!!!!!!!!!!!!

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
عزیز من اول شما اشتباه اول کردی و تنظیمات خوب نگذاشتی در ثانی کارت شما خیلی قوی هست به هیچ وجه نیاز به overو از این جور کار ها نداری میزنی کارت خراب می کنی ها !!!!!!!!!!!!!
حسین جان ممنون از راهنماییتون @};-
اما تا 2 روز پیش 2 تا 580 روی سیستمم داشتم و دیروز یکیش رو فروختم و الان هم وقتی BF3 رو اجرا میکنم احساس میکنم که سیتمم خیلی کند شده :(
درضمن من اولین باری هست که میخوام کارتم رو اور کنم :)

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,939
نام
حسین
حسین جان ممنون از راهنماییتون @};-
اما تا 2 روز پیش 2 تا 580 روی سیستمم داشتم و دیروز یکیش رو فروختم و الان هم وقتی BF3 رو اجرا میکنم احساس میکنم که سیتمم خیلی کند شده :(
درضمن من اولین باری هست که میخوام کارتم رو اور کنم :)

درود شما اخریت ابدیت انودیا را بگیر از سایتش قطعا فریم بهتری می گیری !!!بعد شما رو چه ویندوزی بازی را اجرا می کنی !!!

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
درود شما اخریت ابدیت انودیا را بگیر از سایتش قطعا فریم بهتری می گیری !!!بعد شما رو چه ویندوزی بازی را اجرا می کنی !!!
اخرین ورژن درایو گرافیک روی سیستمم نصبه ( 295.51 ) و از ویندوز سون 64 بیت استفاده میکنم :)
درضمن حسین جان سیستم من مشکل فریم دهی نداره و تو کرایسیس 2 . 60 فریم میگیرم ;)
من فقط میخوام با اور کردن گرافیک میزان فریم دهی رو بالا ببرم :)

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
سلام به دوستان و اساتید مهطرم
منم قصد اور گرافیکم رو دارم و از اور گرافیک هیچ چیزی نمیدونم و اولین باری هم هست که میخوام این کار رو انجام بدم مدل گرافیکم هم ASUS Matrix GTX580 هست :) اگر لطف کنید و در مورد منفجر کردن گرافیک راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم :d

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,939
نام
حسین
اخرین ورژن درایو گرافیک روی سیستمم نصبه ( 295.51 ) و از ویندوز سون 64 بیت استفاده میکنم :)
درضمن حسین جان سیستم من مشکل فریم دهی نداره و تو کرایسیس 2 . 60 فریم میگیرم ;)
من فقط میخوام با اور کردن گرافیک میزان فریم دهی رو بالا ببرم :)
یعنی الان مثلاتو بتل چند فریم میگیری !!!!!!!!!!!!!

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
الان MW3 رو اجرا کردم انگارنه انگار که فرکانس کورکلاک روی 950 استیبل شده)xکلا انگار که روی 60 فریم قفلش کردن :((
cyp.png

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من دقیقا متوجه نمیشم دلیل شما از اور یه همچین کارتی چی میتونه باشه ؟! وقتی در حالت عادی 90 درصد بازیها رو با تنظیمات و جزئیات بالا ، تو Resـه 1080 خوب و روون اجرا میکنه دلیل اور چی میتونه باشه ؟!

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
من دقیقا متوجه نمیشم دلیل شما از اور یه همچین کارتی چی میتونه باشه ؟! وقتی در حالت عادی 90 درصد بازیها رو با تنظیمات و جزئیات بالا ، تو Resـه 1080 خوب و روون اجرا میکنه دلیل اور چی میتونه باشه ؟!
مشکل من بیشتر با BF3ـه با تنظیمات Ultera هست افت فریم شیدیدی احساس میکنم:wallbash:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر