تتظیم پورت های UPD و TCP برای بازی های آنلاین!

سلام دوستان ، وقت تک تکتون بخیر با شادی مضاعف !!!! :d
رفقای عزیز ، هدف من از زدن این تاپیک طریقه تنظیم پورت های UPD و TCP و تنظیم ROUTER هست! این مشکل خیلی هاست و نمیدونن چطوری باید رفعش کنن! یکیش خود من که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و اومدم اینجا که فکرامونو بزاریم رو هم ، این مشکل رو از ریشه بکنیم !!!! :d
نمیدونم ، این مشکل با تنظیم ROUTER یا اعمال یکسری از تغییرات تو شبکه حل میشه یا نه ( خودم که خیلی زور زدم نشد :d ) ، ولی هرچی که هست مسلما حل میشه!

اونائی که مثل من تو گیم رنجر بازی میکنن بی شک با مشکل ایتالیک و ROUTER مواجه شدن !!!! خیلی ها هستن موقع کانکت شدن به سرور با این ارور مواجه میشن!

GR1.jpg

درسته با زدن CONTINUE وارد روم میشین ولی این مشکل میتونه با تنظیم کردن پورت حل بشه!

خوده گیم رنجر هم ایـــنــــجـــــا یکسری توضیحات داده در این مورد . . .

من تا چند وقت پیش با استفاده از وی-پی-ان این مشکلو تو گیم رنجر حل میکردم ، اما دیروز تونستم از یک دوست خوب سریال اوریجینال Command & Conquer Generals Zero Hour رو بگیرم که بتونم تو سرور EA بازی کنم! اما اونجا در حالی که میتونستم وارد محیط بخش آنلاین بشم ، ولی به محض اینکه سرور استارت میکرد این ارورو میداد !!!!
ERROR.jpg

از چند نفری که اونجا بودن سوال کردم ، اطلاعاتی نداشتن و تاحالا این ارور ندیده بودن !!!!
یه سرچ تو نت کردم که دیدم هستن کسائی که مثل من این مشکلو دارن !!!!
یکی این سایتو بهم معرفی کرد www.portforward.com
تو این سایت نرم افزاری هست به اسم PFConfig که میتونه تمام بازی رو براتون تنظیم کنه ، حتی گیم رنجر !!!! جالب اینه که XBOX هم داره !!!!
این نرم افزار رایگان نیست ، گشتم سریالشو پیدا کردم ولی جواب نداد !!!!
این تصویری از محیط نرم افزاره !!!
GR3.jpg

همینطور که مبینین اسم بازی ها به ترتیب نوشته شده و شما فقط کافیه UPDATE ROUTER رو بزنین تا همه چی حل شه !!! ( البته به شرطی این نرم افزارو خریده باشین :d )
با کلیک روی هر اسم TCP و UDP اون بازی رو هم بهتون نشون میده !!!

خُب ، حالا سوال اصلی من اینه :d که چطوری میتونیم این پورت ها رو بصورت دستی تنظیم کنیم ؟؟؟ گشتم تونستم یه سری چیز میز اینجا پیدا کنم . . .

GR4.jpg

من به اینا عدد دادم ، اسم دادم ، آی پی هم دادم ولی بازم هیچ تغییری حاصل نشد !!!!
تو مودم هم گشتم ولی پورتی به این اسم پیدا نکردم !!!!!
مودمم به این شکل که میبینین پیکر بندی شده و تنظیمات و ابزارشم سمت چپ تصویر مشخصه . . .
GR66.jpg

من خودم احتمال میدم بیشتر چیزا زیر سر این ROUTER هستشولی . . . هنوز به جائی نرسیدیم !!!شروع کنید بچه ها . . . :d

آخرین ویرایش:

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
شما باید مودم رو طوری تنظیم کنی که همیشه یک ip به روتر بده. اول مثل عکس زیر به system و connection setup بروید و number of dhcp users را روی 1 بگذارید تا IP عوض نشه. در قسمت starting ip address من عدد 120 رو گذاشتم, یعنی روتر همیشه آی پی 192.168.0.120 را می گیره. شما می تونید هر عددی که دلتون می خواد بذارید.
Untitled.jpg

حالا به قسمت policy و virtual servers بروید و پورت مورد نظر را همانند شکل زیر وارد کنید و در قسمت private ip هم باید ip روتر را وارد کنید که من همان عدد 120 را نوشتم و سپس روی add entry کلیک کنید تا پورت اضافه شود.
بقیه پورت ها رو هم به همین صورت وارد کنید و در آخر روی save settings کلیک کنید.
Untitled3.jpg

حالا باید همین پورت ها را در روتر باز کنید. به قسمت port forwarding روتر d-link بروید و در قسمتی که نوشته ip address باید آی پی کارت شبکه کامپیوتر را وارد کنید که معمولا با 192.168 شروع میشود و در قسمت public و private port هم باید پورت را وارد کنید, مثلا 27000

فایروال ویندوز رو هم خاموش کنید و وقتی مطمئن شدید که همچی درست کار میکنه , می تونید روشنش کنید.

scavengeboy

کاربر سایت
May 4, 2008
140
نام
amir
سلام از کمکت ممنون ولی بازم باز نشد با این کار هم !!! یه سری عکس از مودم و روتر میزارم ببین کجا اشتباه می کنم !!! :-s

Modem Setting : ( EchoLife BM8301 )
DHCP.jpg
Nat.jpg
Policy.jpg
Router Setting : ( D-Link DIR-600 )
CMD.jpg
Dlink_portforward.jpg
Dlink_UPnP.jpg
Dlink_Lan.jpg
UPnP Test Program :
UPnP_Test.jpg
اما با این همه کار باز تو mw3 میزنه Nat is strict !!!

آخرین ویرایش:

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
شما تمام تنظیمات رو درست انجام دادید. فقط یک پورت دیگه برای MW3 باید توی مودم باز کنید.
این پورت های مورد نیاز بازی هست:
27000 - 27030 Protocol: UDP
27014 - 27050 Protocol: TCP
3074 Protocol: TCP/UDP
شما پورت 27000 رو باز کردید ولی پورت مورد استفاده برای TCP از 27014 شروع میشه, برای همین باید پورت 27014 یا 27015 رو هم باز کنید.
بدبختانه توی این مودم نمیشه یک رنج از پورت ها رو مثل روتر dlink باز کرد و باید پورت ها رو دونه دونه وارد کنید.

اگر درست نشد, به قسمت policy بروید و DMZ رو فعال کنید که در این صورت تمام پورت های مودم باز میشه. همچنین فایروال مودم رو هم از قسمت security خاموش کنید و اگه امکانش هست مودم رو مستقیم و بدون روتر به کامپیوتر وصل کنید و ببینید درست میشه یا نه.

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
من مشکل پورت 5739 udp توی بازی pes 12 دارم تمام کارهایی رو که گفتید انجام دادم بازم نشد . آنتی ویروس اف کردم مودم رو روی pppoe گذاشتم و توی nat پورت رو باز کردم توی فایر وال ویندوز پورتو باز کردم نشد . فقط با چیز پی ان درست میشه که اونم اینقدر پینگ افتضاح میشه که اصلا حالم به هم میخوره جون خودتون کمک کنید رفتم 70 تومن دادم cd key حالمون گرفته شد ...

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
اگه ip توی اون سایت با ip که توی مودم نشون میده یکی نباشه یعنی آی پی شما ولید نیست. یا باید isp رو عوض کنی یا ازشون ip استاتیک بگیری.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,244
لابد اینم از دست آورد های جدید مخابراته! بهرحال شما ip ولید نداری, باید به فکر تعویض isp باشی یا اگه میتونی ازشون ip استاتیک بگیر که بعید میدونم بهت بدن.

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
لابد اینم از دست آورد های جدید مخابراته! بهرحال شما ip ولید نداری, باید به فکر تعویض isp باشی یا اگه میتونی ازشون ip استاتیک بگیر که بعید میدونم بهت بدن.

واقعا از همه چیز این اینترنتم راضیم ولی بعضی موقع به قول یاور تغرل :یعنی خاک بر سر این مخابرات:d

papa-bear

کاربر سایت
Feb 13, 2012
1
سلام.من مطابل شما را خوندم.سعي كردم پورت 16000 udp را هم از firewall و هم از مودم باز كنم . ولي همچنان پيام "firewall problem " و "you appear to have firewll or router that is blocking....." و ميشي من رو راهنمايي كنيد

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
سلام.من مطابل شما را خوندم.سعي كردم پورت 16000 udp را هم از firewall و هم از مودم باز كنم . ولي همچنان پيام "firewall problem " و "you appear to have firewll or router that is blocking....." و ميشي من رو راهنمايي كنيد

تمام پست های bacheh mosbat رو بخونین ، متوجه میشین . . .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر