اموزش کامل باز کردن ps3

omidspot

کاربر سایت
Sep 5, 2009
83
نام
امید
ps3 fat
BdlGEXaWkbrpS6b2.medium

RD55tPWx1S5O6CON.medium

P25CLedeEGemBaS2.medium

hMpKNjRovhvWMM32.medium

apfRIwqmACwvGIaQ.medium

XKn5cEyvi2h4kYYv.medium

ycWZ2Ak66ZjDploV.medium

4P4PhtHMFVYHemPR.medium

TUWSaE1oMTlk2wuQ.medium

bmBakcNYepHsjbiD.medium

BOEq4WTlrqbhYZkd.medium

M3tmpnZGOwcmFRLg.medium

o4De4stcAirQEbpG.medium

SYSTcHmZj3XEGiAE.medium

mbFYZOO5AjYAWRON.medium

Ev4dob1mIjEURXwS.medium

bPhd5DjWaHqdhCdZ.medium

UJXgF1kAFYOyWY5S.medium

3smAAyd1dBPWWPAc.medium

mqJ3BjSCI26SFtQQ.medium

IrvshiQRsu2JURNu.medium

HM2hVeBGwKOKxSTI.medium

TK3MVfDX4LP6NMDf.medium

rUJFxxyVwI52cKg2.medium

edyrSSPXIFjQtXGk.medium

prPfJoOuyNaBZrdC.medium

eqkkLQVMqRwfUd6v.medium

LHhsUhXPMXTcCFM5.medium

nXYXbRfebgrj2CSM.medium

xcQMiFj32w1IZYiT.medium

prwrIKlcMFdCc3BT.medium

Nhu3daPC1woXUl16.medium

gohG3WgOmvL6YdKm.medium

2rGabImeYGQatpWH.medium

2nCCdfqyGCNNk1GH.medium

ZBsBD2f5PyD5rsBs.medium

Qm1VEC4EUnh2gkjl.medium

lvZQCiOR6FqdqKOd.medium

1lcsiXgM4ZIuoX4v.medium

Ud3ERWVLRQtujyxT.medium

rSx2VdTNtTSdCtHi.medium

4R51mVGBOMVxwsHd.medium

QHgdlHbDbgc3VBRw.medium

rvhZAPZfRFJVnEk3.medium

sycwrEJcUO1XWlZO.medium

XeC12QPGRFKDYsEU.medium

hZoEcGj3j11fvL1u.medium

ARsNXaWsPN4aSyDB.medium

VXyPKSlrH2BiYMSa.medium

2lkGlWIlOYDmNOI6.medium

SOaBscig6jOPgTUG.medium

SuaefOpFUwKWBDSZ.medium

GWy2TOF1kbGa6coy.medium

OlsjKXMXPrrONrvn.medium

TWpAIE2NnMDtGDBo.medium

fhOZeMVcnBO4WjKR.medium

553Gn4h2IGbGwyLu.medium

Fjn1WdDVDYBIrSUV.medium

rAV3RlLZxuGHJCik.medium

yu14EQSrMyidJfG4.medium

vcMQACRS1x2IXDWn.medium

1JSVmie4uJikbwJr.medium

qwlmBKbwulYlqkqT.medium

nMmnpRVXCGE6CRWS.medium

oH4Rx34G4LWy2vLn.medium

WCPCxXdHcqIshhNR.medium

PdpDpVLXJZXIYVAf.medium

FPlIAhPwV3lwfba6.medium

ZTVFVWCjA4qEBOja.medium

FAOWv4Xd34eVDYwl.medium

4mfV65FaAGeZk5Xn.medium

OqRsROZBK6UPIJ4h.medium

ClZHTwrZZeAWC6Pf.medium

clDZfmds1Os6Oakg.medium

uUA24xWVpMfqBwg2.medium

Pft6bG3WO1Vsom4f.medium

rLD1EcyaSPp3Jfbx.medium

PrONOk5EEpxRYukl.medium

pmtH2aTDtEDIepMn.medium

bQJurYHRiXEYnIjb.medium

BJrxybwokNSXnW1B.medium

sYSAuWbCl6HZhSoy.medium

eALK2uHL5Vfo4tHN.medium
فایلهای مربوط pdf (برای دانلود روی لینک راست کلید کنید ...save target as)
Yellow Light of Death Repair

Installing PlayStation 3 Blu-ray Disc Drive

Repairing PlayStation 3 BluRay Laser

PlayStation 3 Hard Drive Replacement

Repairing PlayStation 3 Green Light of Death (GLOD)

ps3 slim
HKkMfQkeXp6yoDPZ.medium

1UUEDRci6xsH3VV2.medium

eMZXiSXRuffmAmlo.medium

sK3Qx3BE6p1lCSJF.medium

Yy6SLKNx4mVvKcFQ.medium

Cr2ITNRorCcWlKef.medium

FnEuWMNAK2DjUZMF.medium

DbJgfcwiZUJ3mHmk.medium

UOIaH42VD4LSfUp5.medium

uMSbX32hGg6ZM3Vy.medium

RXcHavADasghJVnQ.medium

b1f5bKGnMFcWn6iC.medium

bgtrxaxNwcYWEYCg.medium

k6xSU4qsDJFgn4qN.medium

Pp2GIiZ2OXNOplXB.medium

CCGgdKTJJULn4UTH.medium

IjrgoORWXsmU2ytf.medium

OSB15ZpZOoPRkJPy.medium

aRcmFR1NlsZITHc1.medium

HXJivMOtCyEY6Jib.medium

VdKZmuIoCHIRRs62.medium

qHjupwFW6ZAIJgBL.medium

evVrLFKo1SevZGNW.medium

vMvqvAhXerxQqTvO.medium

RNDKJILRdAWdFiFK.medium

LbMTOwoBxOxHCX3H.medium

eMP4NGEAVd1KGfEo.medium

KSYgMXHGV2VQBZUV.medium

LtuCbSUf43vxhfaf.medium

empLTfAiXOJVKlNX.medium

Rmk3GnEkGPbZGWFR.medium

mEG2AUQULuUZrIrm.medium

jy1V6WiTmRUJtUYI.medium

kS2Aikqe1jVVAemD.medium

wUuNZFLYFAYGCEq4.medium

iCXTqsSvr3b5e2CK.medium

3KuIbIrqKU2p3Lvs.medium

tjC14k5P1LQrNh5Z.medium

dxC1weHECxhOqxSG.medium

64tMu22ESjMXrrAi.medium

MBJJhUnwyOQVTaiK.medium

qyrkxEtrcdmTJmHu.medium

MuPTJIOYOSj5AxLl.medium

LFW1qhsALFiOBSHE.medium

فایلهای مربوط pdf (برای دانلود روی لینک راست کلید کنید ...save target as)
Installing PlayStation 3 Slim Hard Drive Replacement

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Hadi MP and Polaris

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
برای لود بهتر تصاویر . روی پست منفرد یا لینک مربوطه تصاویر کلیک کنید.
---------------------------------------------------------------------------------------------

نگاهي به درون PS3 Slim

نمای زیبای Play Station 3 Slim (تصویر اولیه)

شکل اولیه
49036318456922363773.jpg

1- ابتدا دستگاه را به پشت بر‌گردانيد تا پايه‌هاي پلاستيكي كه پيچ‌ها در زير آن قرار دارند را مشاهده كنيد (تصوير 1). همان‌طور كه مشاهده مي‌كنيد، براي اين‌كه بتوانيد درون PS3 Slim را ببينيد، بايد از سد اين هشت پيچ با روكش پلاستيكي بگذريد. بعد از اين‌كه از دست اين روكش‌ها خلاص شديد با پيچ بزرگ چهارگوشي مواجه خواهيد شد كه وظيفه نگهداري از هاردديسك " 120 یا 160 یا 250 یا 320 " گيگابايتي شركت توشيبا را بر عهده دارد.

شكل 1
jfaqghw86om5s1ixvmbb.jpg
شركت سوني با اين‌كار قابليت امكان به‌روزرساني آسان‌تر را براي كاربر فراهم آورده تا به راحتي با باز كردن اين پيچ و بدون وارد آمدن خدشه‌اي به برچسب گارانتي، قادر به تعويض هاردديسك دستگاه باشند. بعد از اين‌كه پيچ‌ها را باز كرديد، هاردديسك را همراه با پوشش فلزي آن خارج كنيد (تصوير 2).

شكل 2
hijgbvoxigzedx20ixfu.jpg
2- پس از باز کردن تمامي پيچ‌ها به راحتي مي‌توانيد با يك فشار ساده روكش دستگاه را برداريد و درون آن را مشاهده كنيد (تصوير 3). همان‌طور كه مشاهده مي‌كنيد، در طراحي جديد، اندازه دستگاه به ميزان سي درصد كوچك‌تر شده است كه اين مسئله به طراحي فوق‌العاده شركت سوني بر مي‌گردد كه در كمترين فضاي ممكن تمامي قطعات را جاي داده است!

شكل 3
3x8hsbjgmlnxa6n8pbaf.jpg

3- در تصوير 4 ، نمايي از بالاي دستگاه را مشاهده مي‌كنيد. همان‌طور كه مي‌بينيد، دو كابل به قسمت منبع ‌تغذيه و يكي نيز به درايونوري Blu-Ray رفته است (البته با خارج كردن منبع‌تغذيه كابل‌هاي بيشتري را مشاهده مي‌كنيد) (تصاوير 5 تا 7).

شكل 4
pwiojavfwgyt5bpx1npx.jpg
شكل 5
9uu7h20vzj77fe5cbmug.jpg
شكل 6
6c2tgurp6z4fb1ewfezp.jpg
شكل 7
91m2v3kjudninkjyeh7k.jpg
حالا میتوانید بعد از باز کردن دو پیچ مربوط به منبع تغذیه ، آن را از جایگاهش در آورید (تصویر 8)

شكل 8
ugg9oz12esjt4xrc19md.jpg
4- در اين مرحله سه كابل متصل به درايو را از جاي خود خارج كنيد. كابل‌هاي مربوط به بلوتوث و Wireless را نيز بيرون بكشيد (كابل سياه و سفيد) (تصوير 9). سپس كابل مربوط به فن خنك‌كننده را در بياوريد. حالا سيم مربوط به منبع‌تغذيه را در آورده و دو پيچ نگهدارنده آن را باز كنيد (تصاوير 10 و 11). بعد از اين مراحل، نوار دكمه پانل جلويي را در آوريد (پانل جلويي بعد از خارج كردن درايونوري Blu-Ray به راحتي از جايش خارج خواهد شد). براي اين‌كار بايد پيچ پشت اين درايو را باز كنيد. شركت سوني تصميم گرفته تا به جاي استفاده از پانل حساس لمسي از يك دكمه فشاري استفاده كند (تصوير 12).

شكل 9
9flsxtm8dkw51gbkjdkc.jpg

شكل 10
zbat2douxnql91x62qqh.jpg
شكل 11
7rru99d5x8aza9m050s6.jpg

شكل 12
o05m5v3upwi05av5a7un.jpg
5- براي در آوردن فن خنك‌كننده كافي است كه دو پيچ نگهدارنده فن را باز كنيد (تصوير 13). اكنون سه پيچ مربوط به پوشش فلزي را باز كنيد. (که دو پیچ در تصویر 14 می باشد.)

شكل 13
sohjmd7v81cdubyvh4m2.jpg
شكل 14
f6fwatb848chk02m0q0u.jpg
6- براي در آوردن پوشش فلزي بايد يازده پيچ را باز كنيد كه در تصوير شماره 15 نحوه چيدمان آن‌ها را مي‌بينيد. بعد از اين‌كه تمامي اين پيچ‌ها را باز كرديد، مي‌توانيد به راحتي و با اندكي فشار پوشش فلزي را در بياوريد (تصوير 16).

شكل 15
gjp3f4pv1r051qx72ph5.jpg

شكل 16
25mjdt1txv2vgmfitjw2.jpg
چهار پيچ بلندي كه مشاهده مي‌كنيد، وظيفه نگهداري از خنك‌كننده دستگاه را بر عهده دارند. بعد از باز كردن تمام پيچ‌ها و برداشتن پوشش فلزي به راحتي مي‌توانيد برد را از روي خنك‌كننده جدا كنيد (تصوير 17). حتماً هنگام بستن دوباره دستگاه از خمير انتقال‌دهنده گرماي مرغوب استفاده كنيد تا هدايت حرارتي به صورت مناسبي انجام شود.

شكل 17
rilb8d08o71f56mei6ry.jpg
7- پردازنده Cell و پردازنده گرافيكي RSX نزديك يكديگر قرار دارند! (تصوير 18) دستگاه PS3 از پردازنده Cell كه كار همان پردازنده مركزي خودمان را انجام مي‌دهد، استفاده مي‌كند. اين پردازنده مجهز به يك واحد PPE) Power PC) و هشت واحد پردازشي كمك‌كننده (SPE) است كه با فركانس 3/2 گيگاهرتز كار مي‌كنند. اين پردازنده محصول مشترك شركت‌هاي Sony ،Toshiba و IBM است. در اين پردازنده شش واحد از هشت واحد SPE براي پردازش‌ استفاده مي‌شود و دو واحد ديگر يكي به وسيله سيستم‌عامل كنسول مورد استفاده قرار مي‌گيرد و ديگري به صورت غيرفعال است تا در صورت نياز به كمك شش واحد ديگر آمده و باعث افزايش كارايي پردازنده شود. پردازش‌هاي گرافيكي نيز توسط Reality Synthesizer) NVIDIA RSX) مديريت مي‌شود كه توانايي پردازش تصاوير با استاندارد 1080p را دارد. PS3 از 256 مگابايت حافظه XDR براي حافظه اصلي و 256 مگابايت حافظه GDDR3 براي RSX بهره مي‌برد. ضمناً به دليل اين شايعه كه فناوري ساخت پردازنده مركزي و گرافيكي نسل سوم PS3 از 90 نانومتر به 45 نانومتر توسعه يافته است، مي‌توان گفت ويرايش قديمي‌تر اين كنسول از فناوري 90 نانومتر، ويرايش دوم از فناوري 65 نانومتر و در نهايت PS3 Slim از فناوري 45 نانومتري بهره مي‌برد كه اين موضوع منجر به كاهش توان مصرفي اين دستگاه شده است. در تصوير شماره 19 مي‌توانيد برد PS3 نسل قبل را با PS3 Slim مقايسه كنيد (سمت راست، PS3 Slim، سمت چپ PS3 نسل قبل).

شكل 18
oe8xbffqu7g33f3x765o.jpg
PS3 Slim كه رسماً PS3 CECH-2000 ناميده مي‌شود در هجده آگوست 2009 رونمايي شد. اين محصول از مشخصاتي مانند افزايش ظرفيت هاردديسك (هاردديسك " 120 یا 160 یا 250 یا 320 " گيگابايتي قابل ارتقا) و كاهش 33 درصدي اندازه، 36 درصدي وزن و 34 درصدي مصرف برق نسبت به مدل پيشين برخوردار است. سيستم خنك‌كننده در اين محصول دوباره طراحي شده كه اين موضوع با وجود فناوري ساخت 45 نانومتري پردازنده مركزي و گرافيكي، PS3 Slim را به يك محصول مطمئن براي بازيكنان حرفه‌اي تبديل كرده است.

شكل 19
ss17_s.jpg
نمای کلی .(تصویر نهایی)

92221914055049008697.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------ امیدوارم مفید بوده باشه.
هدف ، تکمیل مطلب بود . اگر به نظرتون تکراری میاد . بنده عذرخواهی می کنم.

• Like
Reactions: Hadi MP

alpine

کاربر سایت
Jul 12, 2011
214
دوستان من درایو بلو ری رو باز کردم . حالا که بستم دیویدی رو تو نمیکشه اصلا ! اصلا اون سیستم مکانیکی که حد و موتور رو بالا و پایین میکنه انگار قفل کرده با دستمم که میخوام بازوهای 2 طرف رو جا به جا کنم نمیاد بالا قفل کرده. چیکار کنم آیا بستن درایو قلق خاصی داره؟

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
:-oچه چیزای داره با این قدش چه تهویه خوبی داره با اینکه همه چیزش تودل همه دستگاه مشکلی بهم نمیزنه !!!!! ( SONY)مثل هیچکدامb-)

alpine

کاربر سایت
Jul 12, 2011
214
دوستان من درایو بلو ری رو باز کردم . حالا که بستم دیویدی رو تو نمیکشه اصلا ! اصلا اون سیستم مکانیکی که حد و موتور رو بالا و پایین میکنه انگار قفل کرده با دستمم که میخوام بازوهای 2 طرف رو جا به جا کنم نمیاد بالا قفل کرده. چیکار کنم آیا بستن درایو قلق خاصی داره؟
لطفا یکی کمک کنه دل و رودهی دستگاهم همینطور بیرونه/ اگر یک ویدیو از طرز بستن درایوم کسی داره بهم بده ممنونش میشم.

---------- نوشته در 04:27 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:45 PM ارسال شده بود ----------

اجکت دستگاه درست شد . اما هنوز وقتی بازی رو میزاری برای مثال 3 دقیقه دیسک رو یخونه و اجرا میکنه بعدش دیکه نمیخونه!

<GAM3S4Z>

کاربر سایت
Jul 24, 2011
223
نام
محمدرضا مصطفوی
والا من قاب ایکس باکسو باز کردم رنگ کردم صبر کن یه شب من فردا بپرسم از رفیقم فردا شب خبرت میدم میشه یا نه ;)

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
من سر و صدای فن کنسول اسلیمم داره دیوونم میکنه(یه جور صدایی مثل بوق داره ولی صداش تیز هست)x)

تا کدوم مراحل باید پیش برم تا بتونم فن رو کاملا تمیز کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر