آموزش ساخت نوار میکرو

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
با سلام من 1 بازی اوریجینال دارم mighty final fight هر کاری میکنم بالا نمیاد به نظرت مشکلش چیه آیا قابل حله ممنون میشم بهم بگی

وای خدای من خیلی قشنگ هست! >:d<چند تومن میفروشیش؟ :dبچه ها این نوار اصل ژاپن و ماله شرکت نینتندو هست! روی کنسول های کلون هم کار میکنه چون چیپ لاک اوت نداره! بازی ها ریجن ژاپن هیچ کدوم چیپ لاک اوت ندارن حتی اونایی که مثل این اصل هستن!

از اول بالا نمی اومد یا بعدا این طوری شده؟ احتمالش خیلی کم هست که از آی سی هاش باشه. خطوط مدار چاپی رو چک بکن ببین زنگ زدگی باعث قطع شدنشون نشده باشه. با اوهم متر دو طرف خطوط رو چک بکن.

لطفا دو تا عکس با کیفیت از هر طرف مدار بزار. این عکسی که انداختی خوب نیست. اولا خیلی تار هست احتمالا به این خاطر که دستت لرزیده! دوما فلش رو روی مدار ننداز یه ده سانت پایین تر از نوار بندازی عکس قشنگ تر در میاد.
اگه امکانش هست مشخصات اون سه تا خازن رو هم دقیق بنویس.

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
با سلام من 1 بازی اوریجینال دارم mighty final fight هر کاری میکنم بالا نمیاد به نظرت مشکلش چیه آیا قابل حله ممنون میشم بهم بگی

وقتی کارتریج رو تو nes میذاری و روشنش میکنی مرتبا ریستارت میشه؟ ریجن کارتریج و کنسولت چیه؟

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی

این هم 2 عکس از پشت و رو والا من همه کاری کردم بالا نیومد تصویر سفید میاد تو همه توع میکرو هم امتحان کردم نشد

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
باید با دقت مدار رو بررسی بکنی. اکثر قطعی ها جاهایی به وجود میان که روکش سبز رنگ ندارن. این یه نمونه قطعی هست که در اثر زنگ زدن به وجود اومده :

6262vvp3biq62990r4u4.jpg

یا اینکه میتونی با توجه به عکس زیر یکی یکی پایه ها رو با اهم متر تست بکنی :
ybxeb9lby5zgzng6c5rm.png

اگه از بازی مایتی فایت خیلی خوشت میاد من میتونم واست یکی درست بکنم :d​

• Like
Reactions: Ayuna

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
از روی اون دو تا عکسی که انداختی احساس میکنم که نوار رو برعکس میزنی به کنسول!

جهت قرار گرفتن این نوارهای اصل با نوارهای پایریت بر روی کنسول فرق میکنه. توی نوارهای اصل وقتی نوار رو میزنی به کنسول نباید آی سی هاش رو از جلو ببینی.

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی
از روی اون دو تا عکسی که انداختی احساس میکنم که نوار رو برعکس میزنی به کنسول!

جهت قرار گرفتن این نوارهای اصل با نوارهای پایریت بر روی کنسول فرق میکنه. توی نوارهای اصل وقتی نوار رو میزنی به کنسول نباید آی سی هاش رو از جلو ببینی.

نه کلآ قابش این اجازرو نمیده آیسی ها به سمط پشت هست اینو میدونم البته تو عکس درسته اشتباه زددم:d

saeedssm

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2
با سلام خواهشمندم توضیح دهید اگر فیلم میکرو بالا بیاید و اسامی بازیها را نیز نشان دهد ولی موقع استارت زدن بازی دوباره به صفحه اسامی بازی (چند لبه میباشد) برگردد چگونه رفع ایراد میشود .:-/

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
با سلام خواهشمندم توضیح دهید اگر فیلم میکرو بالا بیاید و اسامی بازیها را نیز نشان دهد ولی موقع استارت زدن بازی دوباره به صفحه اسامی بازی (چند لبه میباشد) برگردد چگونه رفع ایراد میشود .:-/

میشه لطفا دو تا عکس با کیفیت از پشت و روی برد مدار چاپی نوار بزاری تا بررسی بکنم؟ اگه میتونی یه عکس هم از منوی بازی روی تلوزیون بزار یا اینکه اسامی بازی ها رو بنویس.

saeedssm

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2
میشه لطفا دو تا عکس با کیفیت از پشت و روی برد مدار چاپی نوار بزاری تا بررسی بکنم؟ اگه میتونی یه عکس هم از منوی بازی روی تلوزیون بزار یا اینکه اسامی بازی ها رو بنویس.
اینهم عکسهای مربوطه ضمنا سیم آبی رنگ را خودم وصل کردم هیچ تاثیری هم نداشت واینکه درصورت امکان روش تست با اهم متر را با تصویر توضیح دهید.با تشکر

hxncadr29x8yq54a2tb7.jpg
w9befsos51s78o07eoe.jpg
phwvp16y8bbvggj440.jpg

آخرین ویرایش:

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
کاش کسی ساخت کارتیج های مگا درایو رو بلد بود میدونم که تو توپخونه یه جا بود می ساخت خیلی خوب بود اگه یاد میگرفتیم

amir1365

کاربر سایت
Jul 20, 2006
73
نام
Mostafa
دوستان من به عکس یه نوار میکرو 4 لبه نیاز دارم که سه تا آی سی قیری داشته باشه. یعنی شبیه این باشه :

xr14xta8wsdk3mzu1ry2.jpg

اگه کسی همچین نواری داره لطف کنه یه عکس با کیفیت از هر دو طرفش برام بزاره. ممنون

بفرما دوست عزیز ، امیدوارم بدردت بخوره...

gna99bu0nh1lc3eaiv1.jpg

rcc2tkdoxlapnihr8f8v.jpg

به تحقیقاتت ادامه بده.

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
@ amir1365
یه دنیا ممنونم دوست عزیز :x
ولی حیف که دقیقا مثل برد من هست! اصلا مو نمیزنه!
میدونی چند لبه هست و توش چه بازی هایی داره؟

amir1365

کاربر سایت
Jul 20, 2006
73
نام
Mostafa
خواهش می کنم دوست من ، این نوار 7 لبه هست و شامل بازی های زیر میشه...

Tiny toon
Goal 3
Double Dragon 3
Ninja Ryukendn III
Contra Force 3
Monaco GP II
Somari ( Sonic

بازی های این نوار در زمان خودش واقعا معرکه بود...

اسمان

کاربر سایت
Feb 8, 2014
5
سلام من اسمان هستم . کاربر جدید . ابتدا برای ایجاد این سایت از شما نشکر میکنم.
اما مطالبی بود که می خواستم بیان کنم :
1-چون افرادی مانند من مبتدی هستند و اطلاعاتی در مورد مدارات ندارند بهتر است اموزش قدم به قدم ساخت کارتریج واستفاده از نرم افزارهابنویسید.
2-برای ساخت بازی Footbalistha - نام برد این بازی Tsrom ,Mapper 4 است نه TLROM ایا میتوان ساخت ؟
3-نرم افزار Rom Splitter را دانلود کردم ولی وقتی از حالت فشرده خارج شدوقتی روی ایکن مربوطه دو بار کلیک میکنم اجرا نمی شود .
4- ما نیاز به راهنمایی بیشتر داریم.:bighug:

- - -ویرایش - - -

یک سوال
در بازی موش و گربه PRG و CHR هر کدام 128KB هستند .ایا اسی ما باید 125KB باشد یا 256KB یا بیشتر. ایا باید برای ساخت هر کاتریج میکرو یک میکرو کنترل AX5202P استفاده کنیم ؟ و بیشتر چه فروشگاههایی دارن ؟:-b

- - -ویرایش - - -

و در ادامه میخواستم بکویم اگر امکان دارد گویید برای لحیم کاری چه نقاطی را باید به هم لحیم کنیم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر