گفتگو درباره سریال های شرقی

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
49252d1382288761-ichi_rittoru_no_namida.jpg

سریال One Litre of Tears بر اساس واقعیت و از روی کتابی به همین نام "1لیتر از اشک" ساخته شده است که داستان درباره ی دحتر 15 ساله ای به نام Aya Kitō هست که با خانواده ی خود در یک مغازه ی tofu سازی (یه غذای خوشمزه ی آسیایی که از شیر سویا درست میشه که ظاهرش شبیه پنیر ـه ) زندگی میکنه...زندگی این خانواده ی 6 نفری با وجود ساده بودن، سرشار از محبت و عشق هستش. در ادامه، "آیا" دُچار بیماری عجیبُ سختی میشه که خاطرات روزانه ی خودش رو توی یک دفتر می نویسه.

داستان اصلی سریال که برداشتی از زندگی Aya Kitō واقعی و دست نوشته های اون هست، بین دهه ی 60 تا 80 رخ میده، اما شبکه ی Fuji TV در سال 2005 با کمی اضافه کردن چاشنی (!) روایت داستان رو در سال 2005 قرار داده، که واقعاً کار بی نظیری درام عاطفی ساخته شد، که بعدها در چندین کشور این سریال 11 قسمت ای، پخش شد.

نظر شخصی: داستان بطرز باور نکردی روان هست و ببینده براحتی با شخصیت ها رابطه عاطفی عمیق برقرار میکنه. شخصیت های داستان، چه اصلی و چه فرعی، بسیار خوب ایفای نقش کردند، الخصوص "آیا" و مادرش که ساپورت های حیرت آور عاطفی توی سریال داره. موسیقی کار بی شک عالی بودش، بخصوص قطعات آوازی که وسط های بعضی از قسمت ها شنیده میشد.
و اما: با توجه بسلیقه ی من که اکثراً توی تاپیک انیمه، باهاش آشنا هستند. این سریال بیش از حد تصورام، انتظارهام رو برآورده کرد، بشکلی که به آورزی قلب ـی خودم رسیدم (:
تا الان تلاش های عجیب و زیادی رو کردم، و انیمه های تراژدی زیادی رو دیدم که بتونم حداقل یکبار هم که شده، مثل دوستان حس غیر قابل توصیف گریستن رو برای چیزی تجربه کنم، ولی هیچ وقت موفق نبودم ): ... ولی با دیدن این سریال، به معنای واقعی خلیل تموم شد (!) اصلا انتظارش رو نداشتم که سر این سریال گریه کنم، اون هم چندبار، به حدی که دیگه قلب ام توان دیدن ادامه ی سریال رو نداشت.
جدا از این موارد، معنا و مفهوم سریال و داستان اون، اینقدر عمیق و زندگی بخش بودش که بعد از دیدنش تا چند روز کاملاً غرق تو وجود خودم بودم (گفتن کلمه ی دپرس، اصلاً جواب گو نیست) اه...واقعاً توصیف ـش سخته.

در نهایت این رو بگم که این سریال بسیار زیبا که توسط بروبچ دنیای انیمه، زیرنویس فارسی شده رو به هیچ عنوان از دست ندید. حتی می تونید با خانواده هم اون رو راحت نگا کنید.

P.S
یه نگاهی هم به امتیازها و نظرات اعضا توی سایت jdorama کنید، بد نیستش
Ichi Ritoru no Namida [�P���b�g���̗�] :: jdorama.com

اسپویل داستانی
من که سر این سریال بخصوص سکانس های آخرش، جایی که مردم به سمت آرامگاه "آیا" میاند.. کامل موچاله شدم، اصلا توان دیدنش رو نداشتم.. و یا جایی که مادر "آیا" تو ذهنش باهاش صحبت میکنه، قلب ام رو خنجر میزنند...حتی همین دو روز پیش که داشتم دوباره قسمت آخرش رو نگا میکردم...دوباره اشک ام در آمد (!)

"آیا" واقعاً زندگی سختی رو داشت، توی سریال فقط تا 20 سالگی اون رو نشون داد، 5 سال دیگه که تخت خوابی و ناتوان شده بود رو دیگه نشون ندادند...از طرفی، از طرز نشون دادن مرگ "آیا" هم خیلی خوشم آمد. مثل ما ایرانی ها کشکی ـو الکی پیاز داغ ـش رو زیاد نکردند و همه ی توان احساسی سریال رو بعد از مرگش، جا دادند که ببینده برای احساس والاتری، اشک بریزه و احساس کنه "آیا" هنوز زندس

Attachments

• Ichi_Rittoru_no_Namida.jpg
    Ichi_Rittoru_no_Namida.jpg
    36 KB · مشاهده: 304
آخرین ویرایش:

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
جا داره از خلیل به خاطر زدن تاپیک تشکر کنم امیدوارم تاپیک خوب جامعی باشه که بتونه به دوستان کمک کنه

خب منم یه کار معرفی کنم

مشخصات سریال

اسم : سلام اقای خدا

اسم های انگلسیس و نام های دیگر سریال : Hello, God / How are you, God / Hello! Mr. God

تعداد قسمت : 16

پخش شده از شبکه KBS2

محصول سال 2006 کره

ژانر : رومنس , درام

fihe4uv0ja6puzrs4fh5.jpg

سریال در مورد پسر 27 ساله ای به نام هارو هستش که عقب موندگی سطح سه داره و در مدرسه ای کار میکنه که محل اموزش و نگهداری بچه های عقب مونده هستش

سو ایون های دختری که فقط به پول اهمیت میده و فقط پول رو عامل خوشبختی میدونه برای بدست اوردن پول با همدستش دست به دزدی از یه کله گنده عتیقه فروش میزنه ولی شریک اون سر ایون های رو کلاه میذاره و فرار میکنه و ایون های برای گیر اوردن شریکش مجبور به مسافرت به شهری که هارو توش زندگی میکنه میشه و بر اساس یه سری اتفاقات ایون های خودش رو جای یکی از معلمان مدرسه عقب موندگی ذهنی میزنه و وارد اون مدرسه و و خانواده هارو میشه

داستان سریال از جایی شروع میشه که دکتری که معتقده که میتونه ادم های عقب مونده رو با عمل به یک ادم باهوش تبدیل کنه و خودش رو یک خدا میدونه هارو رو به عنوان نمونه ازمایشی خودش انتخاب میکنه ولی راضی کردن هارو برای این عمل کار راحتی نیست و دکتر برای این کار مجبور میشه از احساسی که بین هارو وایون های بوجود اومده سوءاستفاده کنه و هارو برای اینکه بتونه دل ایون های رو بدست بیاره حاظر میشه این عمل رو انجام بده تا تبدیل به یه انسان معمولی بشه ولی این عمل سال ها قبل توسط استاد همین دکتر انجام گرفته بود و برای نمونه ازمایشی نتیجه ای به جزء مرگ در پی نداشته ولی هارو بعد از عمل ..........

این سریال داستان جالبی داره و شخصیت ها اون کاملآ قابل لمس هستند و احساسات و فداکاری های هارو به عنوان یه ادم عقب مونده بسیار روی بیننده تاثییر گذار هستش

داستان سریال روند خوبی داره و تعداد قسمت های پایین باعث شده سریال ریتم خودش رو از دست نده و باعث خستگی بیننده نشه

نظر شخص : به نظر من سریال خیلی خوبی بود و میشه گفت یه سریال سطح بالا در بین سریال های کره ای و از داستان های کلیشه ای و تکراری پرهیز کرده بود

سریالی هستش که اگه به این نوع ژانر علاقه داشته باشید حتمآ از سریال خوشتون میاد

zlribuuuvqj8n7z2lrd1.jpg

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
خب از کار های سال 2011 رو میخوام معرفی کنم

مشخصات سریال

اسم : جاسوس میونگ وول

اسم های انگلسیس و نام های دیگر سریال : Spy Myung Wol

تعداد قسمت : 18

پخش شده از شبکه KBS2

محصول سال 2011 کره

ژانر : کمدی, رومنس

gip6f3r39026alw99yqt.jpg

داستان در مورد دختری به نام میونگ وول هستش که به عنوان یک مامور امنیت کره شمالی در این کشور خدمت میکنه این دختر تنها ارزوش اینه که جا پای پدر خودش بذاره و یه مامور امنیت قوق العاده باشه

اولین ماموریت میونگ وول همراهی دختر یکی از سیاستمداران کره شمالی برای دیدن کنسرت یه هنر پیشه و خواننده معروف در کره جنوبی هستش که اینکار با سماجت اون دختر برای گرفتن امضا از این بازیگر به یکی از سخت ترین ماموریت های میونگ وول تبدیل میشه به طوری که در حراج یکی از کتاب های قدیمی که بازیگر کره ای توی اون شرکت داشت و همینطور جاسوسان دیگه کره شمالی هم به دنبال اون کتاب قدیمی بودند ندونسته مجبور به مداخله میشه و جاسوسان کره شمالی در ماموریت خودشون برای بدست اوردن کتاب شکست میخورند

میونگ وول بعد از بازگشت به کره شمالی متوجه میشه که باعث شکست در ماموریت شده و تصمیم میگیره که خود سر برای جبران کارش وارد کره جنوبی بشه ولی سران کره شمالی برای میوونگ وول ماموریت جدیدی رو در نظر گرفتن و اون اینه که باید بازیگر مطرح کره ای رو که دنبال امضای اون بود رو در عرض 3 ماه عاشق خودش کنه و به کره شمالی ببره در صورتی که میونگ وول همیشه یه نظامی کره شمالی بوده و هیچ بویی از ظرافت زنانه نبرده چطور میتونه بازیگر کره ای رو عاشق خودش کنه

بخشش میونگ وول در گروی این ماموریت هست اگه اون در این ماموریت شکست بخوره چیزی جزء مرگ در انتظار خودش و تمام کسانی که تو این ماموریت اون رو همراهی خواهند کرد نخواهد بود ولی داستان فقط به این ماموریت ختم نمیشه و .........

k8jq0ai11mw90c2k3rmk.jpg
7hjy9ftndxiz7qbop2rh.jpg

بیشتر سریال های کره ای که در سال 2011 پخش شدند دارای داستان های متفاوت هستند و خواستشون اینه که از اون داستان های تکراری که تو این سال ها زیاد نمونش رو دیدیم فاصله بگیرند که در بعضی از موارد موفق بودند ولی خب بعضی چیز ها رو نمیشه تغییر داد

داستان این سریال طرح جالبی داره و روند کلی داستان از داستان های مجزا تشکیل شده که در ادامه بهم متصل میشند ولی میتونست با کم کردن تعداد قسمت ها سریال رو به نحو بهتری کنترل کنه طوری که در قسمت های اخر سریال افت نداشته باشه

این سریال بار طنزش بالاست و کمبود اطلاعات میونگ وول از چیز هایی که باید در مورد خانم ها بدونه باعث اتفاقاتی میشه که خنده دار و جالب هستند

علاوه بر مواردی که اشاره شد این سریال دارای صحنه هایی فوق العاده ای هستش که ارزش سریال رو همین سکانس ها افزایش داده

نمونش : اسپویل داستانی

در سریال جاسوس میونگ وول و بازیگر کره ای قرار هست که در سکانسی از فیلم برای انتقام روبه روی هم قرار بگیرند که بیانگر اتفاقاتی هستش که در طول این مدت در زندگیشون اتفاق افتاده و اون سکانس از سریال واقعآ تاثییر گذار هستش

نظر شخصی : سریال واقعآ سریال خوبی بود بازیگر های خوبی داشت داستان خوب بود ولی بازم معتقدم که بهتر از این ها میتونست باشه و اضافه شدن یکی دو قسمت به این سریال به داستان ضربه زده ولی دیدن این سریال رو برای دوست داران این ژانر از سریال ها توصیه میکنم
el21niyd6y2u7dtps25f.jpg

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
من هر چی از اینا دیدم توش میخواستن شوهر کنن :biggrin1:​

فقط این قسمت شوهر کردنشون نظرت رو جلب کرده ؟ :biggrin1:

جومونگ هم خوبه:d
فارسی 1 و زمزمه که استادهای آسیای شرقی هستن :d​

اتفاقآ به نظر من اصلآ انتخاب های خوبی نداشتن برای نشون دادن سریال های کره ای بازم این دوچهره که یا همون وسوسه فرشته که داره نشون میده یا 49 روزی که قرار بود نشون بده نمیدونم چی شد نشون نداد کار های خوبی هستند که اگه وقت اجازه بده این کار ها رو هم معرفی میکنم

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
سریالی که خلیل عزیز معرفی کرد رو من تا قسمت دهم دیدم اما دیگه جرات دیدن قسمت اخر رو ندارم که ببینم چون مثل اکثر کارهای ژاپنی در زمینه سریال و انیمه خوب میتونن ادم رو تو دست بگیرن.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
سریالی که خلیل عزیز معرفی کرد رو من تا قسمت دهم دیدم اما دیگه جرات دیدن قسمت اخر رو ندارم که ببینم چون مثل اکثر کارهای ژاپنی در زمینه سریال و انیمه خوب میتونن ادم رو تو دست بگیرن.

رامتین جان، تمام اوج مفهوم سریال تو قسمت آخرش جمع شده...ای کاش همون موقعه قسمت آخرش رو که تو حس بودید، نگاه میکردید...ولی بازم دیر نشده..حتماً حتماً 11 رو هم نگا کن.

+++++++++++++

سریال ژاپنی که خیلی دوس دارم نگاش کنم، Hana Yori Dango هستش که ویرایش کره ای هم داره، ولی ژاپنی یه چیز دیگس.
ازش خیلی تعریف شنیدم، تو فروم ها که میگشتم، تو TOP List خیلی از اعضا بودش، کیفیت خوبش 16gb ـه که عجیب وقت میبره دانلودش.

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
رامتین جان، تمام اوج مفهوم سریال تو قسمت آخرش جمع شده...ای کاش همون موقعه قسمت آخرش رو که تو حس بودید، نگاه میکردید...ولی بازم دیر نشده..حتماً حتماً 11 رو هم نگا کن.

+++++++++++++

سریال ژاپنی که خیلی دوس دارم نگاش کنم، Hana Yori Dango هستش که ویرایش کره ای هم داره، ولی ژاپنی یه چیز دیگس.
ازش خیلی تعریف شنیدم، تو فروم ها که میگشتم، تو TOP List خیلی از اعضا بودش، کیفیت خوبش 16gb ـه که عجیب وقت میبره دانلودش.

خلیل جان منم تعریفش رو زیاد شنیدم و اسم فارسیشم فکر کنم همون پسران برتر از گل هستش ولی نسخه کره ایش رو داداشم دید ازش پرسیدم چطور بود زیاد خوشش نیومده بود منم دیگه نگاش نکردم حالا شما نگاه کردی بیا یه توضیحی بده شاید حسش دوباره برگرده :d

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
خب یه کار دیگه رو معرفی میکنم

مشخصات سریال

اسم : شکارچی شهر

اسم های انگلسیس و نام های دیگر سریال : City Hunter

تعداد قسمت : 20

پخش شده از شبکه SBS

محصول سال 2011 کره

ژانر : اکشن , رومنس

v6mrveruz2w4xhbttyce.jpg

این سریال از جایی شروع میشه که 5 نفر از سیاستمداران کره جنوبی تصمیم میگرند که یک عملیات مخفیانه رو در خاک کره انجام بدند اونها یکی از زبده ترین گروه های نظامی کره رو برای این کار انتخاب و راهی کره شمالی میکنند ولی در همین حین با مخالفت رئیس جمهور کره نسبت به واکنش های تند در قبال کره شمالی تصمیم میگرند که تمام کسانی که برای این ماموریت فرستاده بودند رو بعد از ماموریت در همون دریا به رگ بار ببندند تا این ماموریت برای همیشه مخفی بمونه

سرپرست این گروه که با یکی از بهترین دوست های خودش عازم این ماموریت شده بود با فدا کاری دوستش تنها بازمانده ماموریت سری میشه که از این جریان زنده برگشته اون برای اینکه انتقام دوستان و همرزم های خودش رو بگیره سراغ پسر تازه متولد شده بهترین دوست خودش میره و اون پسر رو از مادرش میدزده تا با اموزش کامل به اون پسر انتقام همه گروه رو بگیره

بعد از گذشت سال ها و بزرگ شدن اون پسر که لی یونگ سونگ نام داره اون الان امادست که از امریکا به کره برگرده تا انتقام پدر و هم رزمان خودش رو بگیره

لی یونگ سونگ بعد از ورودش به کره با دختری به نام کیم نانا اشنا میشه که طولی نمیکشه در کاخ ابی اونها با هم همکار میشند ولی هدف های اون دو کاملآ با هم فرق میکنه کیم نانا یک بادیگارد هستش و شغل اون محافظت از سیاستمدارها و لی یونگ سو هدفی جزء انتقام از سیاستمدار ها نداره که در این بین .........

jz46p1p68114gmjy0g.jpg
lm0isn4r8nal6d8xa2.jpg

بدون شک یکی از بهترین سریال های امسال کره بود و به خاطر حضور بازیگران خوبی مثل لی مین هو باعث شده بود که سریال از جذابیت خاصی برخوردار باشه

این سریال در کنار تم اصلی خودش که یه سریال اکشن هست سکانس های طنز و عاشقانه خاص خودش رو داره که به نظر من روشون خوب کار شده

داستان سریال روند خوبی داره و از موضوع خوبی هم برخورداره هرچند که در نگاه اول به نظر کلیشه ای میاد ولی در ادامه با اتفاقاتی که میفته احساس تکراری بودن به ادم دست نمیده

نظر شخصی : سریال پتانسیل خوبی داره و صحنه های اکشن فیلم هم خوب کار شده و من به شخصه این سریال رو جزء تاپ لیست خودم قرار میدم

qgd2273s8qzbh3h6aned.jpg

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,677
نام
امیر

سلام ...

خلیل جان لینک مستقیمی چیزی داری از این سریال برام بفرستی ... اگه لینک مستقیم ام نبود اشکال نداره ... اگه راه دستت نیست واسه لینک حداقل بگو کدوم نسخه با زیرنویس فارسی سینک اه تا خودم بگردم ببینم چی پیدا میکنم .

اینجور که تو تعریف کردی از سریال , شدیدا مشتاق شدم ببینم ...

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
خلیل جان منم تعریفش رو زیاد شنیدم و اسم فارسیشم فکر کنم همون پسران برتر از گل هستش ولی نسخه کره ایش رو داداشم دید ازش پرسیدم چطور بود زیاد خوشش نیومده بود منم دیگه نگاش نکردم حالا شما نگاه کردی بیا یه توضیحی بده شاید حسش دوباره برگرده :d

اره، منم تعریف ـشو چه تو فروم های ایرانی و غیر ایرانی، زیاد دیدم...ولی حیف که نسخه ی ژاپنی اون زیرنویس فارسی نداره..فقط کره ای اون رو زیرنویس زدند.

P.S
فقط لیست ام تا دو هفته ی آینده بسته شده، دانلودش می افته برای سه هفته ی دیگه ):

حسن جان، طوری از سریال ها نوشتی، منی که شدید Anti-Korea دارم، کنجکاو شدم که نگا کنم ببینم چیند!

سلام ...

خلیل جان لینک مستقیمی چیزی داری از این سریال برام بفرستی ... اگه لینک مستقیم ام نبود اشکال نداره ... اگه راه دستت نیست واسه لینک حداقل بگو کدوم نسخه با زیرنویس فارسی سینک اه تا خودم بگردم ببینم چی پیدا میکنم .

اینجور که تو تعریف کردی از سریال , شدیدا مشتاق شدم ببینم ...

امیر خان، پیغام خصوصی ـتون رو چک کنید

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن
اره، منم تعریف ـشو چه تو فروم های ایرانی و غیر ایرانی، زیاد دیدم...ولی حیف که نسخه ی ژاپنی اون زیرنویس فارسی نداره..فقط کره ای اون رو زیرنویس زدند.

P.S
فقط لیست ام تا دو هفته ی آینده بسته شده، دانلودش می افته برای سه هفته ی دیگه ):

حسن جان، طوری از سریال ها نوشتی، منی که شدید Anti-Korea دارم، کنجکاو شدم که نگا کنم ببینم چیند!

امیر خان، پیغام خصوصی ـتون رو چک کنید

خلیل جان در مورد سریال های شرقی من در کل به این نتیجه رسیدم

من سریال دیدن رو از سریال های چینی شروع کردم کارهایی مثل افسانه عقاب های مبارز و بازگشت عقاب های مبارز رازهای گنج پنهان لینخو و .......

بعد از اون شروع کردم به دیدن سریال های کره ای سبک قدیم مثل هونگ گیل دانگ و ایلجیما و چیل وو قهرمان و بعدشم کره ای های سبک جدید

بعد از اون هم چندتا سریال ژاپنی تو سبک های مختلف دیدم مثل دختر پررو و .....

از کشورهای دیگه هم فقط از کشوری مثل تایلندی و تایوانی چندتا فیلم دیدم که زیاد هم چیز قابل عرضی نبود :d

و اما نظرم در مورد سریال ها سبک سیاقشون :

کارهای چینی خیلی احساسی تر از کارهای ژاپنی و کره ای هستند و در کل چینی ها تو بیان احساساتشون از بقیه شرقی ها خیلی بهترند ولی مشکل اساسی این سریال ها اینه که تو سریال های بیشتر از اندازه بزرگ نمایی دیده میشه و بیشتر کار ها کاملآ غیر واقعی به نظر میرسند

و اما کار های کره ای , کار های کره ای معمولآ داستان های خوبی دارند ریتم اغازیشون خوبی خوب ادامه پیدا میکنه ولی در بیشتر مواقع به خاطر یه سری مسائل مسخره که در بیشتر شبکه های تلویزیونیشون هست و به خاطر استقبال زیاد و .... شروع میکنن به کش دادن داستان اضافه کردن قسمت که واقعآ یه سریال خوب رو ضایع میکنند البته باید بگم که در بین اسیای شرقی ها سریال های کره ای از لحاظ داستانی و کارهای اکشن و فانتزی و کمدی از سطح بالاتری نسبت به سریال های شرقی برخوردارند و از نکات ضعف دیگه ای هم که میشه به اون اشاره کرد حس تکراری بودن سریال های کره ای بعد از دیدن چندین سریال هستش و از اونجا به بعد هستش که میشه کار های خوب رو از بد جدا کرد

در مورد سریال های ژاپنی : به نظر من برخلاف انیمه های ژاپنی سریال های تلوزیونشون کاملآ سبک خاصی دارند که با هر نوع ژانر از سریال های ژاپنی ما ایرانی ها نمیتونیم ارتباط برقرار کنیم حد اقل من که اینجوریم البته سیل زیاد سریال های کره ای ذر کشورمون هم فکر کنم گواه این موضوع باشه :d

نقطه قوت سریال های ژاپنی در ساخت درام ها و تراژدی هاست که واقعآ این سبک از سریال هاشون در بالاترین سطح از سریال های اسیای شرقی قرار میگیره در کنار این سبک اون ها تو سبک وحشت هم در بین سریال ها و فیلم های ترسناک ید طولایی دارند و میشه گفت که بدون شک تو این زمینه هم کارها رو انحصاری کردند :d

و اما سبک های دیگه سریال های ژاپنی در بیشتر سریال هاشون مشکل بیان احساسات دارند تو کار های کمدی و فانتزی و اکیشن که به صرف یک کار درام یا رومنس نیستند واقعآ بیننده ای مثل ما رو اذیت میکنه مثلآ همین سریال دختر پررو که ایشالا معرفیش رو هم میذارم به عنوان یه کار کمدی رومنس شاید در نگاه اول سریال جالبی به نظر بیاد ولی متاسفانه به هیچ عنوان نمیشه باهاش ارتباط بر قرار کرد ولی مثلآ سریالی مثل بازگشت خوشبختی که کانال 3 هم پخش میکرد اگه به صورت پشت سر هم ببینیدش واقعآ ازش لذت میبرید با اینکه در بیشتر اوقات ریتم ارومی داره ولی سریال دوست داشتنی هستش

در مورد تایلندی ها و تایوانی ها و ...... کلآ عشق اکشن هستند و چیز دیگه ای هم نمیشه ازشون انتظار داشت :d

خلاصه این برداشت من از سریال های اسیای شرقی بود :d

• Like
Reactions: Arima Kishou

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر