latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
بچه ها اگه من سرویس اختصاصی بگیرم پینگم میاد پایین ؟ آخه زنگ زدم مسئول فنی شاتل بهم گفت این کارو کنی مسلماً پینگت خوب میشه( اولش میگفت بدی کیت بهش گفتم چی ؟ بعد گفت همون سرویس اختصاصی:d)

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
درسته پینگ به سرعت ربطی نداره (زیاد ربطی نداره!!!!!)
مثلا من سرعت دانلودم بین 16تا20 ولی پینگم تو کراس فایر 140-150 (ماشاالله :D)

HERO7293

کاربر سایت
Nov 14, 2010
97
نام
ABOLFAZL
درسته پینگ به سرعت ربطی نداره (زیاد ربطی نداره!!!!!)
مثلا من سرعت دانلودم بین 16تا20 ولی پینگم تو کراس فایر 140-150 (ماشاالله :D)
سرعت دانلودت 16-20 :-o:-o
تو با این سرعت چطوری میتونی بیای بازی سنتر؟!!!! چه برسه به اینکه بازی آنلاینم انجام بدی؟!!!!

rezabazi

کاربر سایت
Sep 2, 2011
173
نام
علي
دوستان من cod 4 آنلاين ميزدم پينگم هميشه 300 به بالا تا 1000 هم ميرفت اما يكي ديگه كه از همون شركتي كه من گرفته بودم با پينگ 60 بازي مي كرد

MiMi Ci

کاربر سایت
Nov 7, 2010
5
نام
محمد
من الان فیفا 12 بازی میکنم پینگم 300 تا 400 متغره و معمولا 370 هست.
سرعته دانلودمم 240 تا 270.
سرویسم هم از شاتل گرفتم. کلا شاتل همه چیش خوبه بجز پینگش.
البته الان فیفا هیچ مشکلی نداره نه با دخلی ها نه با خارجی ها. اما وقتی مثلا 2به2 بازی میکنیم لگ داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر