آموزش ساخت کیت استخراج کلید درایو Liteon همراه با تغذیه برق خارجی (نگارش دوم)

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
طرح این کیتی که در اینجا میبنید کاملا از خودم هستش و مشابه داخلی و خارجی هم نداره.

هدف من از طرح این وسیله، در درجه اول بدون الزام به خریدن کیتهای گرانی مثل CK3 ،داشتن یک کیت برای استخراج کلید تمامی درایوها بود.

در طرح این کیت از طرحهای قبلی خودم در آموزش ساخت کیت استخراج کلید درایو Liteon همراه با برق و خواندن درایوهای LiteOn سری 7 و 8 و 9 بدون MRA (برش و لحیم کاری) استفاده کرده ام و آنها را در اینجا گنجانده ام.

در این کیت برق شما مستقیما از منبع تغذیه (پاور) کامپیوتر گرفته میشه. اگر مثل من از یک پاور جدا استفاده میکنید، دقت کنید که پاورهای ATX بدون اتصال به یک مادربرد روشن نمیشوند و برای استفاده از آن بطور جدا، باید سیم سبز کانکتور آن را به سیم سیاه کنارش وصل کنید.

Connect.jpg

درایوهای XBox360 به هر سه جریان 5 ، 12 و 3.3 ولت احتیاج دارند، متاسفانه اتصالات برق کامپیوتر که به این شکل هستند:

180px-Molex_female_connector.jpg

فقط جریانهای 5 و 12 ولتی را دارند (سیمهای قرمز و زرد)، به همین دلیل برای استفاده از کیتی که بتواند این منبع را استفاده کند، بایستی از یک تنظیم کننده جریان (Voltage Regulator) استفاده کرد که بتوان جریان 3.3v را با کاهش 5 ولت به آن به دست آورد.

قطعات لازم:

- یک عدد برد سوراخدار حدود 5 در 10 سانتی متر
P1 - یک عدد کابل برق درایو XBox360. من خودم یک مادربرد خراب داشتم و فیش جای درایو را از آن برداشتم. اینطوری دیگه احتیاجی به خراب کردن یک کابل برق هم نیست. به عنوان یک راه حل خیلی عالی میتوانید از یک Pin Head 2x6 دومیلیمتری استفاده کنید.

LED1, LED2, LED3 - سه عدد دیود نوری با رنگهای دلخواه.
M1 - تنظیم کننده جریان LM1086-33

اگر یک مادربرد خراب Xenon دارید میتوانید این قطعه را از آن بردارید.

C1 , C2 - دوعدد خازن تانتالیوم 10 میکروفاراد

R1 - مقاومت 100 اهم (قهوه ای، سیاه، قهوه ای)
SW2, SW3 - دو عدد کلید فشاری کوچک

SW4 - یک عدد کلید کشویی با سه پین

SW1 - یک عدد کلید کشویی با شش پین

- یک عدد سوزن معمولی خیاطی
- سیم نازک برای اتصال قطعات به یکدیگر.
C3 - یک عدد خازن Gold Cap با ظرفیت 1 فاراد، 5.5 ولت

P2 - یک عدد فیش مادگی برق کامپیوتر

نقشه کار

تمام قطعات را مطابق نقشه زیر به هم وصل کنید. همانطوری که میبینید، من کل برد را بصورت یک Ck3 طراحی کرده ام که اگر خواستید مدارچاپی آن را درست کنید، مشکلی نداشته باشید.
قسمتهای آبی رنگی که پر هستند، اتصالات زمین (GND) میباشند، آن خط قرمز رنگ هم سوزن کیت است.

LiteOn_Forum.png

این هم عکس کار تکمیل شده خودم:

BildB 007.jpg

BildB 009.jpg

برای راحتی دوستانی که مدار را میخواهند بسازند، فایل PCB را که با برنامه Eagle ساخته شده در اینجا آپلود کردم.

View attachment Liteon10.zip

امیدوارم از این مدار استفاده کافی را ببرید.

آخرین ویرایش:

Ricardo Verdi

کاربر سایت
Jan 6, 2011
91
نام
علیرضا
سلام
شما اين همه زحمت كشيدي اين و طراحي كردي درست كردي عكس گذاشتي آموزش دادي اما يه كاري و نكردي ؟؟؟
البته شوخي كردم دست درد نكنه ! اما فايل PCB رو اگر بزاري ممنونت ميشم ! نمي دونم با protel كار كردي يا نرم افزار ديگه اي اما زحمت كشيدي من مي خوام بسازمش اما اگر فايل pcb رو بهم بدي عالي ميشه !منتظرم !;)

arman.71

کاربر سایت
Aug 4, 2011
93
نام
Arman
یه توضیح مختصر برای طرز استفاده ش می دین؟
با این کیت لازمه درایو , برق رو از xbox بگیره؟
خلاصه چیو باید به چی وصل کنیم؟!!
yahoo_4.gif

البته تقریباً فهمیدم چجوریه...
نفهمیدم برق درایو از کجا تامین میشه؟ (آخه این کیت مادگیشو نداره
yahoo_7.gif
)

اگه از کیت استفاده کنیم, بازم امکان داره درایو بسوزه؟

آخرین ویرایش:

arman.71

کاربر سایت
Aug 4, 2011
93
نام
Arman
در این کیت برق شما مستقیما از منبع تغذیه (پاور) کامپیوتر گرفته میشه.
مشکل در خواندن؟ :-/
خداییش این قسمت واضح نبود! ("شما")

اگه از کیت استفاده کنیم, بازم امکان داره درایو بسوزه؟
اینم جواب می دین؟

:thanks:

dvdirani

کاربر سایت
May 9, 2008
410
نام
مهدی
خسته نباشید این کیت فقط برای lite On هست یا برای درایو های دیگه هم میشه استفاده کرد
فقط برای fatهست یا برای slim هم میشه
ممن.ن میشم اگه راهنمایی کنید

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
خسته نباشید این کیت فقط برای lite On هست یا برای درایو های دیگه هم میشه استفاده کرد
فقط برای fatهست یا برای slim هم میشه
ممن.ن میشم اگه راهنمایی کنید

برای همه درایوها و مدلها میتونید استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

dvdirani

کاربر سایت
May 9, 2008
410
نام
مهدی
کار via چی هست بعد از کجا بفهمم روی بورد سیستم هست یا نه برای این کیت حتما باید داشت یا نه
ممنون

آخرین ویرایش:

amin572341

کاربر سایت
Feb 10, 2011
41
نام
امين هاشمي
آ قا هومن می شه یه توضیح کوتا هی راجبه طریقه وصلا کردن درایو کابل ساتا برق درایو و این کیت بدی و اینکه چه موقع سوییچ ها باید روشن باششن چه موقع خاموش کی سوزن بزنیم به برد بعد کدوم سویچ خاموش روشن کنیم.من با روش سوزنی با برق خود درایو کار کردم به خوبی جواب داد و ساده بود ولی می خوام این کیت درست کنم ولی واقعا نتونستم طریقه اتصال و کلا روش کار با این کیت متوجح بشم اگه لطف کنی مثل آموزش اون روش یک آموزش کوتاه راجب اینم بدی واقعا ممنون می شم.از اینکه این اطلاعات در اختیار همه قرار می ی واقا ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر