پینگ و راه های مبارزه با آن

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
***این تاپیک هر روز با اطلاعات جدیدی که از دوستان به
دست میاد اپدیت میشه.لطفا ما رو در این کار یاری کنید.***
اخرین اپدیت 3/5/90

سلام.
خیلی وقت بود دنبال یه مقاله یا سایتی می گشتم که در مورد پینگ توضیحات کاملی داده باشه ولی متاسفانه جایی رو پیدا نکردم.حتی با سرچ اسم پینگ در اینترنت فقط راه های مبارزه با دوپینگ رو بدست اوردم:d.
همون طور که میدونید هر چی پینگ پایین تر باشه راحت تر می تونید بازی کنید.بعد از کلی گشتن یه مقدار اطلاعات بدست اوردم که همه رو تو این تاپیک میذارم.امیدوارم مفید واقع بشه.

تعریف

اول از همه برای اینکه بتونیم ping رو کاهش بدیم باید بدونیم اصلا این کلمه به چه معنایی هست.
اصل این کلمه از واژه ی Ping Pong گرفته شده(همون تنیس روی میز خودمون:)).
حالا میگید؟؟؟؟
تعریف اصلیه پینگ اینه:

پینگ یک ابزار شبکه‌ای است که برای آزمایش میزان دسترسی‌پذیری یک میزبان در شبکهٔ پروتکل اینترنت به کار می‌رود و می‌تواند زمان رفت و برگشت برای بسته‌های فرستاده‌شده از میزبان عامل تا یک رایانهٔ مقصد را محاسبه کند.
ping به وسیله فرستادن یک بسته درخواست انعکاس با استاندارد ICMP به هدف منتظر ماندن برای گرفتن پاسخ از نوع ICMP عمل می‌کند که بعضی وقت‌ها به این پاسخ برگشتی pong نیز می‌گویند! در این فرایند زمان رفت و برگشت محاسبه می‌شود و هر گونه از دست دادن بسته ثبت می‌شود. در آخر نتیجه چاپ شده از این فرآیند، جمع‌بندی‌های آماری از پاسخ بسته‌های رسیده شامل بیشترین، کمترین، میانگین زمان رفت و برگشت بسته‌ها و گاهی انحراف معیار از این میانگین خواهد بود.
کاربرد ابزار ping بیشتر برای ping کردن کامپیوتر میزبان است. ping گزینه‌های خط فرمانی مختلفی دارد که در هر سیستم‌عاملی متفاوت است که می تواند بنا به نیاز ما حالت‌های خاص عملیاتی را فعال کند. این گزینه‌ها می توانند سایز بستهٔ آزمایشی را تغییر اندازه دهد، یا انجام ping به صورت تکراری برای دفعات محدود یا انجام دادن ping flood (نوعی از حملات Dos) هست.

طریقه ی پینگ گرفتن

با وجود سایت های مختلفی که بوجود اومده دیگه فهمیدن پینگ مثل قبل کار خیلی سختی نیست ولی به صورت کلی 2 راه وجود داره:

1-استفاده از سایت های اینترنتی:
سایت هایی وجد دارن که با استفاده از فایل های حجیم و داده های که واسه ی کامپیوتر شما ارسال می کنن پینگ شما رو محاسبه می کنن.از جمله ای سایت ها این 2 سایت از بقیه معروف تر و دقیق تر هستن:
www.speedtest.net
www.pingtest.net
2-استفاده از دستورهای RUN:
میشه با استفاده از چند دستور ساده از پینگ خودتون مطلع بشید.بعد از اینکه صفحه ی CMD رو باز کردید دستورات زیر رو در اون تایپ کنید تا پینگتون نسبت سرور های مورد خطاب اون دستورها در بیاد:
ping www.yahoo.com
yahoo%20ping.JPG
ping www.google.com
google%20ping.JPG
ping 4.2.2.4
4.2%20ping.JPG
ping 4.2.2.2
4.2.2%20ping.JPG
بدیهی هست که عدد به دست اومده از این پینگ گرفتن ها با همدیگه متفاوته.

راه های کاهش پینگ :

در این مورد راه ها بسیار زیاده از نرم افزار های مختلف گرفته تا دستکاری در ویندوز ولی متداول ترین کارها راه های زیر هست:

1-دستکاری در ویندوز:
برای اینکار مسیر زیر را دنبال کنید:
در استارت ویندوز قسمت RUN تایپ کنید regedit
سپس از شاخه مسیر زیر را دنبال کنید :
HKEY_LOCAL_MACHINE
SYSTEM
CurrentControlSet
Services
Tcpip
Parameters
Interfaces​
در نهایت در شاخه ی Interfaces چندتا پوشه می بینید که نامشون تشکیل شده از یه سری عدد و حرف که داخل {} هستند.
خوبه … .
وقتی به این قسمت رسیدید در هرکدام که آی پی شما در آن ثبت شده دوتا کلید از نوع DWORD بسازید و اولی رو اسمش بزارید TcpAckFrequency با مقدار عددی ۱ و اسم دومی رو بزارید TCPNoDelay با مقدار عددی ۱ سپس کل پنجره Registry Editor رو ببندید.
با اینکار به میزان ۳۰ – ۴۰ میلی ثانیه پینگ شما کاهش می یابد.​

2-راه های دم دستی:وقتی که میخواین از طریق کامپیوتر انلاین بازی کنید تمام برنامه های دانلود رو ببندید.
اگر ویندوز شما بر روی حالت خودکار update هست اون قسمت رو disable کنید.
هیچ صفحه ی اینترنتی رو اضافه باز نذارید چون ممکنه فایل هایی رو دانلود یا اپلود کنه.
هیلتر شکن تون رو Hang up کنید.​

اگر از طریق کنسول می خواین بازی کنین حتما کامپیوترتون رو خاموش کنید.​

3-راه های سخت افزاری:​

بعضی مواقع دلیل بالا بودن پینگ اینه که خط شما دارای نویز بیش از حده.ممکنه یه سیم برق روی کابل تلفن شما افتاده باشه و به خاطر فرکانس بالایی که تولید می کنه پینگ شما رو بالا ببره یا پورتی که ADSL شما بر روی اونه دارای پهنای باند کمیه که به همین دلیل پینگ شما بالا میره.در هر 2 صورت باید با ISP (شرکتی که ازش سرویس رو گرفتین)تماس بگیرین و موضوع رو بهشون بگین که معمولا پینگتون 30% پایین میاد.​

بعضی موقع ها استفاده از یه اسپلیتر هم می تونه چاره ساز باشه و البته بعضی موقع ها هم نه!!!:d​

4-راه نرم افزاری:این راه هم که توسط دوستان پیشنهاد شده تاثیر حدودا 20% در کاهش پینگ داره.

سوالات متداول

1-چرا وقتی با speedtest برای تست یه شهره دور مثل مسکو رو انتخاب میکنم پینگم پایین تر از وقتیه که دوشنبه (پایتخت تاجیکستان) رو انتخاب میکنم؟

پینگ در واقع بستگی به نحوه ی مسیر ارتباطی نیز دارد یعنی هرچه مسیر بین دو رایانه کمتر باشد بهتر است .
علت در شاهراه ارتباطی بین دو کشور است یعنی ایران و روسیه با فیبر نوری به هم وصل هستند ولی با تاجیکستان خیر.

2-چرا در شهر های بزرگ پینگ کمتر است؟

علت اینست که شهرهای بزرگ ایران با فیبر نوری منصل هستند ولی شهرهای کوچک خیر و سیستم مخابراتی آنها پیشرفته نیست.

3-ایا با تغییر ISP میشه پینگ رو بهتر کرد؟

بله.هرچه این شرکت به شاهراه خوب اینترنت کشور متصل باشد بهتر است . چون بعضی از این شرکتها هستند که بدلیل ناتوانی مالی از راههای فرعی اینترنت کشور استفاده می کنند و این خود عامل بالا آوردن پینگ است .

4-خوب الان با توجه به تجربه های دوستان کدوم ISP های ایران پینگه پایین تری دارن؟

خیلی سخته که گفت پینگ کدوم شرکت تو کدوم شهر خوبه ولی در حالت کلی پینگ صبانت با میانگین 200 و پارس انلاین با 250 توی ایران حرف اول رو میزنن.
ولی نمیشه این رو هم رد کرد که شرکت های گمنام تو شهرهای گمنام پینگ بهتری دارن چون پهنای باندشون زیاد و و متقاضیاشون کمه.مثلا تو اصفهان من ISP رو دیدم که پینگش زیر 100 میلی ثانیه:-o بود.
منبع speedtest.net و یه مورد دیگه اینکه این isp اصفهان که واستون مثال زدم قضیه اش ماله خیلی وقت پیشه!!!

روش استفاده از DNS در کنسول PS3

اول یه چند تا نکته در مورد این روش بگم:
این روش ممکنه بر روی بعضی از خطها اجرا نشه چون بعضی شرکت ها چون به طور مستقیم به خطوط اینترنت کشور دسترسی ندارن به همین دلیل IP های اشتراکی زیادی دارن و با استفاده از این روش تاثیری که حس نمیکنن که هیچ بدتر هم میشه پینگشون:d

بعد از اینکه پینگتون رو از طریق کامپیوتر با 4.2.2.4 و 4.2.2.2 گرفتین delay تون رو با پشتیبانی چک کنید ببینید یکی هست یا نه تا از وجود نویز احتمالی بر رو خطتون اگاه بشید....

برای استفاده از این سیستوم:d حتما باید مودم شما NAT type 2 باشه و Firewall مودم تون هم باز باشه!!!
نپرسید چه طور اینا رو عوض کنیم که خودم هم نمیدونم:d:))

حالا میریم سراغ کنسول...
به قسمت network setting برید و internet connection setting رو انتخاب کنید...

حالا custom رو انتخاب کنید و با توجه به چگونگی کانکت شدنتون به مودم wired connection یا wireless connection رو انتخاب کنید..

این تنظیمات رو وارد کنید....

Speed And Duplex:Auto-detect
IP Address Setting:Automatic
DHCP: do not set
DNS Setting: manual
حالا 2 قسمت جلوی چشمای شما ظاهر میشه.
Primary Dns 0.0.0.0.
secondary 0.0.0.0.

تو قسمت اول به جای اون صفرها 4.2.2.4 و قسمت دوم 4.2.2.2 رو وارد کنین...
MTU: manual
تو این قسمت شما از بازه ی عددی 1500 تا 1800 عدد ها رو با اختلاف 100 تا وارد کنین.
یعنی یه بار 1500 بعد 100 تا 100 تا بهش اضافه کنین.
به بقیه گزینه ها دست نزنین.

حالا می پرسین خوبی این کار چیه؟؟؟؟
اینه که شما وقتی حالت automatic رو انتخاب میکنین کنسول یه بازه ای رو در نظر میگیره از ip ها بعد خودش بهترین رو انتخاب میکنه ولی تو حالتی که خودتون مشحص میکنید فقط اون 2 ip رو امتحان میکنه!!!!

در صورت تاثیر نداشتن این راه واستون خیالتون راحت باشه فقط باید تنظیمات رو بر روی حالت easy بذارید.

کسایی که از این روش استفاده کردن و جواب گرفتن:
خودم:تو بازی Mortal kombat که قبل از استفاده از این روش اصلا نمیتونسم connect بشم به سرورهای بازی
بابک(یکی از دوستام):توی modern 2 زمان سرچش به زیر 1 دقیقه :-o رسید که واسه من ارزو هست.

البته بگم که با اینکه این راه واسه من تو mortal جواب داد ولی برای modern 2 اصلا اجازه نمیداد کانکت بشم.اون هم به این دلیل بود که من از صبانت و دوستم از اسیا تک استفاده میکرد.

یه چیز دیگه هم تا یادم نرفته اینه که اگر جواب نگرفتید با ip های دیگه امتحان کنید یا ip اول و دوم رو با هم جابه جا کنید....
لطفا نتایجی که از این راه بدست میارید رو تو این تاپیک اعلام کنید.ممنون.;)

از دوستانی که در مورد این مسئله اطلاعاتی دارن میخوام که اطلاعاتشون رو تو این تاپیک بذارن تا بتونیم به یه راه حل جامع از راه کار های کاهش پینگ برسیم.ممنون.

دوستانی که تا الان به اپدیت این تاپیک کمک کردن:

Masoud
tiger75
farhood
euneed
aliatlas

آخرین ویرایش:

NobleMan

کاربر سایت
Jun 22, 2011
380
می گم چرا سرور آمریکا باسه کرایسیس که پیدا کردم پینگش باسه ایران از 75 به بالا بود فکر کنم ( خیلی کم بود :d) بعد ولی یه سرور داخل عربستان بالای 300 بود؟:d

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود

می گم چرا سرور آمریکا باسه کرایسیس که پیدا کردم پینگش باسه ایران از 75 به بالا بود فکر کنم ( خیلی کم بود :d) بعد ولی یه سرور داخل عربستان بالای 300 بود؟:d

پینگ در واقع بستگی به نحوه ی مسیر ارتباطی نیز دارد یعنی هرچه مسیر بین دو رایانه کمتر باشد بهتر است .
علت در شاهراه ارتباطی بین دو کشور است یعنی ایران و روسیه با فیبر نوری به هم وصل هستند ولی با تاجیکستان خیر.
.............

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
توی ایران تنها و تنها یک عامل بر پینگ خوب تاثیر داره و اونم پهنای باند خوب شرکت و خالی بودن اون هست! تمام!

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
-ایا با تغییر ISP میشه پینگ رو بهتر کرد؟

بله.هرچه این شرکت به شاهراه خوب اینترنت کشور متصل باشد بهتر است . چون بعضی از این شرکتها هستند که بدلیل ناتوانی مالی از راههای فرعی اینترنت کشور استفاده می کنند و این خود عامل بالا آوردن پینگ است .

خوب الان با توجه به تجربه های دوستان کدوم ISP های ایران پینگه پایین تری دارن؟

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
توی ایران تنها و تنها یک عامل بر پینگ خوب تاثیر داره و اونم پهنای باند خوب شرکت و خالی بودن اون هست! تمام!

به اینم بستگی داره که اینترنت شما از کدوم مسیر برای اتصال به اروپا استفاده میکنه . و همچنین از ایپی های مخابرات رد میشه یا نه

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
خوب الان با توجه به تجربه های دوستان کدوم ISP های ایران پینگه پایین تری دارن؟

خیلی سخته که گفت پینگ کدوم شرکت تو کدوم شهر خوبه ولی در حالت کلی پینگ صبانت با میانگین 200 و پارس انلاین با 250 توی ایران حرف اول رو میزنن.
ولی نمیشه این رو هم رد کرد که شرکت های گمنام تو شهرهای گمنام پینگ بهتری دارن چون پهنای باندشون زیاد و و متقاضیاشون کمه.مثلا تو اصفهان من ISP رو دیدم که پینگش زیر 100 میلی ثانیه:-o بود.

spider-man1

کاربر سایت
May 27, 2009
1,734
نام
امیر
من یه خط کابل برگردان دارم اگه اینترنت رو بش منتقل کنم فرقی می کنه؟
من با پینگ صبانت مشکلی نداشتم الان دوستام 200 می گیرند ولی 1 ماه که من 400-500 می گیرم چرا اینجوری شده؟ چی کار کنم؟

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
من یه خط کابل برگردان دارم اگه اینترنت رو بش منتقل کنم فرقی می کنه؟
من با پینگ صبانت مشکلی نداشتم الان دوستام 200 می گیرند ولی 1 ماه که من 400-500 می گیرم چرا اینجوری شده؟ چی کار کنم؟

دقیقا مشکل شما رو داشتم ولی همین امروز زنگ زدم پشتیبانی کلی گله و شکایت کردم نمیدونم چی کار کردن ولی پینگم تقریبا مثل قبل شد.

honestbud

کاربر سایت
Apr 3, 2011
597
نام
صادق
ممنون.تاپیک خوبی رو شروع کردید.اما اطلاعات خاص و بدرد بخوری توش نیست فعلا.مگر اینکه بعدا تکمیل بشه.
اما باید قبول کنیم که پینگ تو ایران بالاست و معمولا بازی کردن آنلاین سخته.
میخواستم بدونم راهی برای کنسول ندارین؟فقط همین که کامپیوتر خاموش باشه؟این که واضح بود!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر