Company of Heroes Online Multiplayer

سلام
نمی دونم چقدر تو این سایت با این گیم آشنایی دارند واسه همین اول یه توضیح مختصر در موردش میدم :
CoH یک گیم استراتژی منحصربفردِ که در سال 2006 توسط Relic Entertainment عرضه شد و بشدت نظر منتقین و همینطور گیمر هارو بخودش جلب کرد و بسیار مورد توجه قرار گرفت و عنوان بهترین rts و ... ( اینا حاشیست :d )
در مورد خود بازی می تونم بگم که نکته ای که اون رو از RTS های کلاسیک متمایز می کنه , تاکید بسیار زیاد روی Micro Management یا مدیریت جزئی پلیر روی بازیِ یا بهتر بگم جنگِ ! این قضیه باعث میشه سرعت عمل توی بازی که عملا عامل تعیین کننده توی rts های کلاسیکِ(یا همون APM مثلا برای بازی در سطوح بالا) اهمیت خیلی کمتری پیدا کنه و بیشتر جنبه تکنیکی و تاکتیکی بازی مهم باشه.
این یعنی هر بازیکن تازه کاری هم که اصول بازی رو کامل یاد بگیره و بتونه از قابلیت هاش بخوبی استفاده کنه هم شانس زیادی واسه موفق بودن تو بازی داره.
CoH با حساب کردن Expanison هاش 4 تا Faction داره , دو گروه برای متفقین و دو تا متحدین :
American , British / Wehrmacht , Panzer Elite
که هر کدوم قابلیت های کاملا منحصر بفرد و استراتژی های بسیار زیادی دارند و کلا Playstyle خاص خودشونو می طلبن. در مورد این فکشن ها اگه لازم شد حتما توضیح میدم. اگر نیاز به گاید هم دارین یه سری به اینجا بزنین.

بهرحال Relic بعد از دو سال غیبت همین دو سه هفته پیش جدیدترین پچ CoH رو عرضه کرد که تغییرات بالانس بسیار مفید و جالبی روی هر 4 چهار گروه انجام داده + برطرف کردن باگ های بازی و اضافه کردن چندین مپ جدید و بالانس کردن مپ های قبلی.

همین قضیه بهانه ای شد تا من و چند تا از دوستان که مدتیِ CoH بازی می کردیم بفکر زدن این تاپیک بیوفتیم که شاید تونستیم پلیر جدید دست و پا کنیم :d
تهیه کردن سریال اوریجینال CoH یا خرید از Steam و قیمتش هم کاملا ارزون و مناسب مثلا 10$ ِ
خوشحال میشم اگه نظر یا سوالی هست بگین. بشدت نیازمند پیلر هستیم !
Company-of-Heroes-Logo.jpg

FAQs:
سوال: با نسخه کرک شده نمیشه آنلاین بازی کرد ؟
جواب: خیر... سیستم relic online بصورتیِ که خوشبتخانه چنین اجازه ای رو نمیده ولی اگه خیلی مشتاقین میشه نسخه پچ نشده CoH رو یعنی version 1.00 روی Gameranger بازی کرد چون هستن کسایی که نسخه 1 رو هنوز بازی می کنن ! ولی کار عاقلانه ای بنظر میاد.
سوال : بازی از لحاظ lag چطوره ؟ مشکلی نداره ؟
جواب : خیر , خوشبختانه این بازی netcode خیلی خوبی داره و اصلا مشکلی از لحاظ لگ بوجود نمیاره , حتی میشه با اجنبی های اروپایی که مثلا پینگشون حداکثر 300 ِ هم راحت بازی کرد.
سوال بسیار بسیار مهم : گرافیک بازی خوبه ؟
جواب : facepalm , بله گرافیک در حد خوبی ِ و هنوز هم چشم نوازِ ِ ضمنا تحت DX10 اجرا میشه.
سوال : بعد از این همه سال هنوز مگه پلیری آنلاین بازی می کنه ؟!
جواب: می تونم بگم هر روز تقریبا 10000 نفر آنلاینن و مشغول بازی , پس هست.

• Like
Reactions: kharmagas4

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
این یعنی هر بازیکن تازه کاری هم که اصول بازی رو کامل یاد بگیره و بتونه از قابلیت هاش بخوبی استفاده کنه هم شانس زیادی واسه موفق بودن تو بازی داره.

نووب باید همیشه ببازه :D این اولین قانون نوبیسمٍ :D
منم وقتم آزاد بشه امتحان می کنم ...

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
نووب باید همیشه ببازه :D این اولین قانون نوبیسمٍ :D
این قانون 100% تایید میشه :d
اما قضیه اینه که توی گیمی مثل Starcraft حتی اگه قواعد بازی رو بدونی و با قابلیت ها و استفاده تمام یونت هام آشنا باشی باز واسه اینکه نوبی و سرعت عمل واسه بازی و کار با هات کی ها و APM و ... رو نداری , جلو یه پلیر خوب یا حتی معمولی شانس بردت 0% ِ چون سرعت عامل اصلی و حیاتی واسه اینجور گیم هاست.
اما توی CoH قضیه فرق می کنه یکم , اون تاکتیک و استراتژی واقعی ِ که تاثیر اصلی رو میزاره واسه همین میشه یکارایی کرد.
در کل بگم که CoH خیلی پیچیده تر از rts های معمولِ اما واسه شروع یاد گرفتش راحتِ
تیریپ همون مثال معروف Easy to learn , difficult to master و اینا !

artoor32

کاربر سایت
May 1, 2007
400
نام
آرش

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
دقیقا منظورتو فهمیدم ، خب باس یه چند تا قلق پروفشنل بازی داشته باشه ، که یارو با سه ماه بازی کردن قد نشه (خودم:D)
اتفاقا داشتم بازی می کردم باختم اومدم رپلی رو دیدم طرف hot key گرفته بود از بیس ها :D
thirty times per sec روی بیس ها سویچ میکرد ، اخرشم زد آوردمون پایین .
حقم داره :D
___
اونی که امیر می خواست بهت معرفی کنه هم فکر کنم خودم بودم :D

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
این بازی چند نسخه داره شما دقیقا کدوم رو میگید؟

توی این نسخه جدید خاصیت lan داره؟ و خاصیت lanش رایگانه؟اگه داشته باشه میشه یه طوری انلاینش رو هم رایگان بازی کرد

با اجازه ی دوستان ,
سلام علیکن !

هر کدوم از این ورژنها سینگل پلیرهای (کمپِین)خاص خودشونو دارن و همچنین بعد از نسخه ی اول (Company of Heroes) دو گروه به بازی اضافه شد که British, Panzer Elite باشن .

از نسخه ی (Company of Heroes: Opposing Fronts) به بعداین دو گروه هم قابل انتخاب برای بازی در مولتی پلیر هستند .#:-s

ولی با توجه به اینکه اصل بحث اینجا رو مولتی پلیرش هست و آنلاین زدن این بازی شما برای آنلاین بازی کردن تحت سرور خود شرکت Relic طبیعتا" باید سریال اوریجینال داشته باشید که قیمتش رو دوستمون بالا گفت(10$) و میتونید از Steam بخرید سریالش رو .

ولی یه بحثی اینجا هست که بسته به اینکه شما با چه گروهی میخواید بازی کنید باید سریال اون ورژن رو بخرید
icon6.gif
,
مثلا" اگه بخواید با USA بازی کنید باید سریال ورژن 1 رو بخرید که در این صورت اگه بخواید با British یا Panzer Elite هم در کنار USA , Wehrmacht که در نسخه ی 2 اضافه شدن بازی کنین باید سریال نسخه ی 2 رو هم داشته باشین که در کل زیاد واجب نیس کلکسیون تیمهارو داشته باشین چون خودمم با British , Panzer Elite بازی نکردم ولی داشتنشون واسه Master شدن واجبه !!!
icon14.gif

سوال دومتون هم :
آره شدنو میشه آنلاین و تحت برنامه های شبیه ساز LAN مثل HAMACHI , GameRanger زد ولی در این صورت بازی رو باید کٍرک کنین که در این صورت کار عاقلانه ای نیست چون هم CoH سریالش ارزونه و هم سرورش کّلی مودهای مختلف برای پینگهای مختلف و لِولهای مختلف داره که به قول جناب Hamidoos پول یه ساندویچ و بدین سریال CoH بگیرین حالشم ببرین !

• Like
Reactions: m_g_s

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
این بازی جز یکی از بهترین بازی ها بود نمیدونم سرور ایرانی هم براش دارند یا نه اگر باشه من پایه هستم

جناب Johnny دیگه سرور ایرانی بعید میدونم نیاز باشه وقتی 10 تا پلیر باشن خود به خو هر کی بخواد بازی کنه به یکی دیگه میگه و 3 سوت 4 نفر جمع میشن و یه دست 2vs2 میشه زد .
icon14.gif

حالا مهم تو این بازی اینه بر عکس بازیه GENERALS اینجا تخیل و اینا وجود نداره که با Laser و Aurora و نمیدونم تونل و Sneak Attack(:eek:) و اینجور تخیلات که بیشتر مربوط به SCI-FI میشن تا یه بازیه استراتژیک (:confused:!:eek:!!:confused:) باید فکر بازیکن کار کنه و اگه بخواد استاد شه تو این بازی باید وقت صرفش کنه و به قول استاد آستاروس Guide بخونه و Replay ببینه نه اینکه قلق کیری کنه !!!

در کل من به کسایی که دوست دارن استراتژیک بازی کنن Company of Heroes رو پیشنهاد میکنم نه بازیه دیگه ای رو .
icon14.gif
icon14.gif

آخرین ویرایش:

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
یا الله

خوب الان مومن خدا ما باید چیکار کنیم که این بازی رو با شما یاران بازی و تجربه کنیم؟

از قدیم گفتن بهترین راه برای ارتباط بین گیمرها Xfire هست که به عبارتی یک مسنجر برای گیمرهاست و بسیار امکانات بدرد بوخوری داره .

این لینک برای شما جناب سرهنگ :
http://www.xfire.com/download/

این رو که دانلود کردین بچه ها هر کدوم از جمله استاد Astaroth , یوزر Xfire شون رو میذارن که بچه های CoH باز که تعدادشونم زیاده باهم در ارتباط باشن .
این هم یوزر بنده در Xfire

rezacruise
icon14.gif

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
ممونم از john rambo بابت توضیحاتش حالا من یجور ساده تر میگم که راحت تر باشه.
چندتا نکته بگم :
برای Company of Heroes دو تا Expansion Pack یا بسته الحاقی اومده که خوبی هر نسخه اینه که Stand-Alone ِ یعنی لازم نیست مثلا یکی یکی نسخه هارو بگیرین و نصب کنین تا از امکاناتش استفاده کنین , می تونین هر کدوم رو که می خواین بگیرین و به تنهایی هم قابل اجران
حالا فرق نسخه ها :
Company of Heroes : دو فکشن اولیه بازی رو داره یعنی American و Wehrmacht (ارتش اصلی آلمان نازی) + یک Campaign طولانی برای American
Opposing Fronts : دو فکشن British و Panzer Elite قابل بازی ِ + یک Campaign کامل برای هر دو فکشن
Tales of Valor : هر چهار فکشن قابل بازی ِ تو این نسخه + یه Campaign خیلی کوتاه + یه سری امکانات multiplayer اضافه
هر کدوم از این نسخه هارو که بخرین جدا کار می کنن و همشونم بصورت یکسان خب پچ شدن جون جزو یه بازی هستن پس فرق خاصی نمی کنه.
عاقلانه ترین کار اینه که هرکس می خواد واسه خرید اقدام کنه یراست بره Tales of Valor و بخره و خودشو راحت کنه. اگه Campaign ها واستون مهمِ می تونین CoH + OF رو بگیرین که هم همه فکشن هارو داشته باشین هم کمپین هارو.

در مورد اینکه از کجا میشه سریال بازی رو تهیه کرد , اول اینکه این سایت مثلا سریال ToV رو 15 تومن میده :
اگه می خواین مستقیما بگیرین می تونم بهتون کسی رو معرفی کنم که از استیم بتونه براتون خرید کنه.

در مورد نسخه کرک شده هم فقط نسخه 1.00 رو میشه آنلاین بازی کرد بقیه نسخه ها با Hamachi و Gameranger مشکل دارن و نمیشه بازی کرد.(البته آفلاین هر نسخه ای رو میشه lan بازی کرد)

-----
دقیقا منظورتو فهمیدم ، خب باس یه چند تا قلق پروفشنل بازی داشته باشه ، که یارو با سه ماه بازی کردن قد نشه (خودم)
اتفاقا داشتم بازی می کردم باختم اومدم رپلی رو دیدم طرف hot key گرفته بود از بیس ها
thirty times per sec روی بیس ها سویچ میکرد ، اخرشم زد آوردمون پایین .
حقم داره
___
اونی که امیر می خواست بهت معرفی کنه هم فکر کنم خودم بودم
خب 100% هست این چیزا اگه نبود که خب گیم ِ Competitive ای نمیشد اصلا , خلاصه بین نوب و هاردکور باید یه فرق هایی باشه ولی منظورم این بود که اینجا دیگه تاثیرش 100% نیست.
البته ریپلی سیستم ِ CoH تا اونجا که دیدم اصلا دوربین ِ خود بازیکن رو نشون نمی ده که بفهمی الان داره چیکار می کنه...:d ولی حالا بهرحال !

اون قضیه معرفی هم که میگی یادم نیست :d کدوم امیر رو میگی امیر زیاد می شناسم :d اسم برادرمم امیر ِ خو !

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
ممونم از john rambo بابت توضیحاتش حالا من یجور ساده تر میگم که راحت تر باشه.
چندتا نکته بگم :
برای Company of Heroes دو تا Expansion Pack یا بسته الحاقی اومده که خوبی هر نسخه اینه که Stand-Alone ِ یعنی لازم نیست مثلا یکی یکی نسخه هارو بگیرین و نصب کنین تا از امکاناتش استفاده کنین , می تونین هر کدوم رو که می خواین بگیرین و به تنهایی هم قابل اجران
حالا فرق نسخه ها :
Company of Heroes : دو فکشن اولیه بازی رو داره یعنی American و Wehrmacht (ارتش اصلی آلمان نازی) + یک Campaign طولانی برای American
Opposing Fronts : دو فکشن British و Panzer Elite قابل بازی ِ + یک Campaign کامل برای هر دو فکشن
Tales of Valor : هر چهار فکشن قابل بازی ِ تو این نسخه + یه Campaign خیلی کوتاه + یه سری امکانات multiplayer اضافه
هر کدوم از این نسخه هارو که بخرین جدا کار می کنن و همشونم بصورت یکسان خب پچ شدن جون جزو یه بازی هستن پس فرق خاصی نمی کنه.
عاقلانه ترین کار اینه که هرکس می خواد واسه خرید اقدام کنه یراست بره Tales of Valor و بخره و خودشو راحت کنه. اگه Campaign ها واستون مهمِ می تونین CoH + OF رو بگیرین که هم همه فکشن هارو داشته باشین هم کمپین هارو.

در مورد اینکه از کجا میشه سریال بازی رو تهیه کرد , اول اینکه این سایت مثلا سریال ToV رو 15 تومن میده :
اگه می خواین مستقیما بگیرین می تونم بهتون کسی رو معرفی کنم که از استیم بتونه براتون خرید کنه.

در مورد نسخه کرک شده هم فقط نسخه 1.00 رو میشه آنلاین بازی کرد بقیه نسخه ها با Hamachi و Gameranger مشکل دارن و نمیشه بازی کرد.(البته آفلاین هر نسخه ای رو میشه lan بازی کرد)

-----

خب 100% هست این چیزا اگه نبود که خب گیم ِ Competitive ای نمیشد اصلا , خلاصه بین نوب و هاردکور باید یه فرق هایی باشه ولی منظورم این بود که اینجا دیگه تاثیرش 100% نیست.
البته ریپلی سیستم ِ CoH تا اونجا که دیدم اصلا دوربین ِ خود بازیکن رو نشون نمی ده که بفهمی الان داره چیکار می کنه...:d ولی حالا بهرحال !

اون قضیه معرفی هم که میگی یادم نیست :d کدوم امیر رو میگی امیر زیاد می شناسم :d اسم برادرمم امیر ِ خو !

بسیار جامع ,
مرسی Astaroth .
icon14.gif

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
یعنی تاپیک برای CoH زدین منو خبر نکردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستانی که نگران سرور ایرانی هستند بهشون بگم که اصولا" چون این بازی RTS هست حالا نیازی به پینگ زیر 200 هم ندارند
من خودم یه مدت هر روز با خارجی ها بازی می کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم

<^SIleNT^>

کاربر سایت
Dec 31, 2007
356
نام
Ash
آخه من چی بگم وقتی هیچی برام نزاشتید!

ـه؟"کاه" رو هم مگه کسی با وجود "داووو" مالتی بازی میکنه؟:d
من هم به عنوان یک عضو کوچکی از این community شما برادران casual نپرور را به این بازی دعوت میکنم.
براحتی میشه یادش گرفت،فقط rifleman اسپم بکنید و کار حله! خلاصه بازی بسیار fun ـنیه و امید بسیار خوشتیپه. :)
در نتیجه CoH بسیار بازی جالبیه ولی به پای BF3 نمیرسه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر