اجرای بازی ها از طریق هارد با فرمت های FAT32/ NTFS

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
توضیح کلی

هدف از این اموزش اجرای بازی های Wii از طریق هارد های اکسترنال است.با این حالت شما می توانید تمام بازی های خود را از روی هارد اجرا کرده و احتیاجی به استفاده از لنز و در نتیجه ضعیف کردن آن وجود ندارد.در این حالت هر دو فرمت NTFS و Fat 32 قابل استفاده می باشد.برای همین به مزایا و معایب هر یک از این حالت ها پرداخته می شود که هر کس مطابق احتیاج خود اقدام به استفاده از یکی ازین حالت ها کند

مزایای مشترک بین این دو فرمت

• + بدون نیاز به فرمت کردن هارد به فرمت WBFS
  • + استفاده از فضای خالی هارد برای فایل های دیگر مانند فیلم و ...
  • + بدون نیاز به تقسیم کردن هارد به قسمت های مختلف(پارتیشن بندی)
  • + کپی کردن ایمیج بازی ها به راحتی و بازیابی راحت تر آن ها در صورت از بین رفتن ان ها در قیاس با حالت WBFS

حالت FAT 32

مزایا

• + قابلیت استفاده برای نصب برنامه ها از طریق HBC
  • + استفاده از هارد برای کنسول های دیگر مثل PS3 بدون ایجاد پارتیشن جدید

معایب

• - بازی هایی با حجم بیش از 4 گیگ به دو قسمت تقسیم می شوند.
  • - فقط بازی ها باید با فرمت WFBS قابل اجرا می باشند.( این مورد به شکل قطع یک عیب محسوب نمی شود.در ادامه بیشتر توضیح داده می شود)
تذکر : پیشنهاد می شود که هارد های بیش از 1T را به FAT32 فرمت نکنید!

حالت NTFS

مزایا

• + قابلیت کپی کردن بازی های با حجم بیش از 4 گیگ
  • + اجرای ISO های بازی بدون تبدیل کردن آن ها به فرمت WFBS( این ویژگی به طور قطع یک امتیاز محسوب نمی شود و فقط کار را سریع تر می کند بخاطر اینکه معایبی نیز دارد که در زیر به آن اشاره می شود)

تذکر : در حالت WFBS بازی ها با حجم واقعی خود می باشند ولی در حالت ISO تمامی بازی ها با حجم 4.37GB ارائه می شوند که در نتیجه برخی از بازی های مثل Super Paper Mario که فقط 600 MB حجم دارند با قرار دادن فایل ISO ، 4.37 GB از هارد شما را اشغال می کند.

معایب

• - اجرا نشدن برنامه ها در HBC
  • - در صورت استفاده از هارد برای PS3 و یا کنسول دیگری که نیاز به فرمت FAT 32 دارد نیاز به پارتیشن بندی وجود دارد.

تذکر: در هر سه حالت WFBS ، NTFS، FAT32 سرعت اجرای بازی ها به یک اندازه می باشد و هیچ تفاوتی وجود ندارد!

توضیحات قبل از شروع کار

Wii شما باید به یکی از طریق های مرسوم هک شده باشد پس در نتیجه این روش روی کنسول های هک نشده عمل نمی کند.

آموزش ها (انگلیسی)

توجه : به شما استفاده از آموزش دوم یعنی Softmod ANY Wii را پیشنهاد می کنیم. این اموزش علاوه بر هک کردن کنسول تقریبا تمامی فایل ها مورد نیاز شما را برای اجرای بازی ها از روی هارد و اجرای بازی های گیم کیوب و نرم افزار های لازم را نصب می کند و بهترین و جامع ترین آموزش ممکن است که با وجود جامع بودن ساده ترین آموزش بین تمام اموزش هاست و همه افراد با هر سطح آشنایی می توانند این هک را انجام بدهند.

آموزش ها (فارسی)

لیست هارد های پشتیابانی شده توسط این روش

قبل از خرید HDD به لیست های زیر مراجعه کنید و از وجود مدل هارد مد نظر در این لیست اطمینان حاصل کنید.

نصب فایل های cIOS

برای اجرای این حالت باید به cIOS زیر کنسول خودتون رو مجهز کنید.

حالت FAT32

cIOS222/223 و یا cIOSx Rev 19 و بالاتر

حالت NTFS

250,248,247 & 222,223,224 می تونید از هر کدوم استفاده کنید.

برای دانلود فایل ها به لینک زیر مراجعه کنید

cIOS Wads Guide

فرمت کردن هارد

1. برنامه Easeus Partition Manager[Home Edition] را دانلود کرده و نصب کنید.

2. پس از اجرای برنامه، درایو و یا پارتیشن مربوطه را انتخاب کرده و بعد روی آن کلیک راست کنید و گزینه "Delete" را انتخاب کنید و سپس با سوال زیر روبرو می شوید Delete the Selected" Partition?" . روی "OK" کلیک کنید.

3. حال درایو و یا پارتیشن شما به حالت unallocated در آمده است. بر روی ان کلیک راست کرده و گزینه "Create" را انتخاب کنید.

تذکر: استفاده از اسامی پیشفرض در راهنما پیشنهاد می شود( اسامیی که در راهنمای آمده را استفاده کنید و از اسم های دلخواه خودتون پرهیز کنید.صرفا جهت احتیاط ولی افرادی که به این کار اشنایی داشته و به کنسول خود اطمینان دارند می توانند از اسامی دلخواه استفاده کنند )

4. در صفحه باز شده مطابق راهنما عمل کنید.

Partition Label : Wii HDD
Create As : Primary
Drive Letter : K:
File System : NTFS or FAT32

Cluster Size : Default

(مطابق احتیاج خود یکی از دو حالت NTFS و یا FAT32 را انتخاب کنید.در صورتی که مردد بین این دو حالت هستید FAT32 فرمت پیشنهادی است ولی در کل هر دو حالت مزایا و معایب مربوط به خود را دارند.)

5. سایز مورد نظر خود را وارد کرده و سپس روی "OK" کلیک کنید.

6. روی هارد یا پارتیشن مربوطه کلیک راست کرده و گزینه "Advanced" را انتخاب کرده و سپس روی "Set Active" کلیک کنید و در آخر "OK" بزنید.

7. حال روی "APPLY" در بالای برنامه کلیک کرده تا تنظیمات مورد نظر شما انجام شود.
8. اکنون هارد شما آماده استفاده است

نصب Loader & Forwarder Channel

forwarder channel به کانالی گفته می شود که با یک برنامه Loader اجرا می شود و برای اجرا به یک فایل Boot.dol بر روی هارد و یا SD شما نیاز دارد. برای همین در هنگام اجرای این مدل کانال باید فایل مورد نیاز آن را در SD و یا HDD در شاخه app و در Root از قبل کپی کرده باشیم و آن را به Wii متصل کرده باشیم. در زیر لینک دانلود کانال و فایل برنامه Loader برای دانلود موجود است

نصب Configurable USB Loader

1. فایل CFGNForwarder58-UXCF -v7 Alternate را دریافت کرده و سپس بوسیله WAD-Manager بر روی کنسول خود نصب کنید.

2. کسانی که از cIOS222/223 استفاده می کنند این رو دانلود کنند.Download THIS

3. کسانی که از cIOSx 249 Rev19/20 استفاده می کنند این رو دانلود کنند.Download THIS

4. محتوای فایل فشرده ای را که دانلود کرده اید در Root هارد خود Extracte کنید.

تذکر: در صورتی که یکی از این ها کار نکرد از دومی استفاده کنید که احتمال آن بسیار کم است.

تنظیمات برنامه Configurable USB Loader

پس از باز کرده فایل فشرده در Root هارد شما ، پوشه usb loader و app نمایان است.در پوشه app که برنامه USB loader فایل Boot.dolداخل آن موجود است. در پوشه usb loader برنامه CfgLoader Configuratorوجود دارد که به نحوی Option و محل تنظیمات برنامه USB loader است. که با ورود به این پوشه و اجرای فایل CfgLoader Configurator.EXE آن با صفحه مربوط به برنامه مواجه می شوید که صفحه بسیار شلوغ است ولی نگران نباشید. با کمی صبر و حوصله با تمام تنظیمات مورد نیاز خود اشنا خواهید شد.

تنظیمات مربوط به این برنامه بسیار گستره و متنوع است. برای همین باید با برنامه کار کرده تا با روش های مختلف آن آشنا شوید.
در صورتی که در اینده فرصتی بوجود آمد باید توضیحاتی نیز در مورد تنظیمات این برنامه به این راهنما اضافه کنم
ولی فعلا از این راهنمای انگلیسی که به سادگی نوشته شده است برای شروع کار استفاده کنید.

راهنمای تنظیمات برنامه

نکته : یکی از مهمترین قسمت های، قسمت تنظیمات اجرای بازی ها با استفاده از یکی از IOS هاست که باید این را تنظیم کرده و سپس اقدام به اجرای برنامه از روی کنسول کنید چرا که برخی از بازی های با برخی از IOS ها اجرا نمی شوند و مشکل دارند. در تب Global Options 3 می توانید IOS خود را تغییر داده و روی Generate config.txt with all options کلیک کنید و سپس OK بزنید( فایل تنظیمات روی فایل تنظیمات قبلی ذخیره می شود و تنظیمات اضافه می شوند)

Theme

از اینجا نیز می توانید تم های این برنامه را دانلود کنید. تم ها را در پوشه themes واقع در پوشه usb loader در هارد پس از خارج کردن از حالت فشرده کپی کنید.

[FONT=&quot]Wii Themes Depository[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]Cfg Loader Theme Pack

WiiHacksCfg USB Loader Themes [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]Guitar Theme [/FONT]

نمای کلی نحوه عملکرد برنامه Configurable USB Loader

برای اینکه کمی این قسمت و مباحث ان را برای شما قابل فهم تر کنم یک جمع بندی کلی در مورد طرز کار برنامه اینجا عرض می کنم
برنامه اصلی ما Configurable USB Loader است که تشکیل شده است از فایل Boot.dol در شاخه App مستقر درRoot هارد و پوشه usb loader که در داخل خود فایل اجرایی تنظیمات برنامهCfgLoader Configurator.EXE را جای داده است . حال کانال Configurable USB Loader که در اول این قسمت باید دانلود کرده و آن را توسط WAD-Manager روی Wii نصب کنید کانال ارتباطی هارد و کنسول شما است.

انتقال بازی ها به هارد

برای افرادی که از حالت NTFS استفاده می کنند راحت می توانند با ساخت پوشه ای به طور مثال به نام wbfs فایل های ISO بازی ها را در پوشه مورد نظر کپی کنند و یا برای تبدیل کردن فایل های حجیم ISO به WBFS از راهنمای زیر استفاده کنند.افرادی که از حالت FAT32 استفاده می کنند راهنمای زیر را دنبال کنند.
تذکر: تنظیمات مربوط به برنامه Wii Backup Manager ساده و راحت و در عین حال مفید است. پیشنهاد می شود که قبل از استفاده از برنامه تنظیمات مورد نظر خود را انجام داده و بعد مراحل را دنبال کنید.تنظیماتی مثل کپی کردن بازی در فولدری مجزا بهمراه ID بازی و یا قرار دادن حالت WBFS روی 4 گیگ که در هارد های فرمت شده FAT32 کاربرد دارد. درصورتی هم که با تنظیمات آشنایی ندارید با استفاده از برنامه کم کم به روش درست و دلخواه خود می رسید و با تنظیمات آن آشنا می شوید.پس در صورتی که عجله دارید می توانید تنظیمات برنامه را فراموش کنید.

1. پوشه ای به نام wbfs بر روی Root هارد خود ایجاد کنید.

2. برنامه Wii Backup Manager 0.3.5 رو دانلود کنید.

3. برنامه رو باز کنید.حال روی تب DVD کلیک کرده و گزینه File رو انتخاب کنید.در صورتی که فایل ISO بازی را روی هارد کامپیوتر دارید.در صورت های دیگه هم با توضیحایتی که در ادامه داده می شود روش های دیگر نیز واضح و مشخص می شود مثل کپی بازی از رویDVD

4. بازی مورد نظر را انتخاب کرده و و حال بازی را در لیست بازی ها مشاهده می کنید.

5. چک باکس کنار هر بازیی را که می خواهید بزنید و بعد گزینه Transfer را انتخاب کرده و سپس فرمت WBFS را انتخاب کنید.

6. حال مکان مورد نظر که همان پوشه wbfs است را به برنامه جهت ذخیره فایل بدهید و منتظر بمانید تا کپی فایل تمام بشود.

اجرای نهایی

پس از کپی کردن بازی های مورد علاقه خود هارد را به کنسول متصل کرده و برنامه Configurable USB Loader را اجرا کنید و از فضای زیبای این برنامه استفاده کرده و از بازی کردن لذت ببرید.

منابع ( برای توضیحات بیشتر به این لینک ها مراجعه کنید)

http://www.wiihacks.com/other-faq-g...rives-formatting-loading-ripping-playing.html
http://www.wiihacks.com/recommended...rives-formatting-loading-ripping-playing.html
http://www.wiihacks.com/software-backup-loaders/61947-installing-configurable-usb-loader-guide.html

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
دوستان اگه مشکلی هست بگید تصحیح کنم
لطفا راهنما رو کامل 1-2 بار بخونید و به نکات توجه کنید و بعد سوال کنید
من زیاد سایت نمیام پس ممکنه دیر به سوالاتتون جواب بدم

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
سلام سلام
حال شما wander جان؟
آقا شرمنده که دیر اومدم برا تشکر.رفته بودم دانشگاه دنبال مدرکم
آقا یک دنیاااااااااااااااااااااااااااااا ممنون.بالاخره اجراشد . واقعا نمیدونم چه جوری ازت تشکر کنم
راستی 2 تا سوال : من برای اجرای برنامه باید از تو HBC اقدام کنم و نمیشه با چانلی که تو منوی اصلی وی هست اجرا کرد.درواقع به محض وارد شدن به برنامه بیرون میاد
مشکل کجاس؟هر دفعه برای اجرای بازی باید فلش یا هارد رو دربیارم و موقعی که تو برنامه دنبال فایل بازی میگرده دوباره به وی بزنمش.نمیشه همیشه روش باشه و احتیاج به درآوردن فلش نباشه؟
بازم خیلی ممنون
زحمت آموزس کار با نرم افزار رو هم بزار
خیلی خیلی ممنون

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
راستی 2 تا سوال : من برای اجرای برنامه باید از تو HBC اقدام کنم و نمیشه با چانلی که تو منوی اصلی وی هست اجرا کرد.درواقع به محض وارد شدن به برنامه بیرون میاد
از فایل های این اموزش استفاده نکردی
چنلی که من گذاشتم رو دانلود کن و با ود منیجر نصب کن
بعد با اون اجرا کن.با IOS 250

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
اتفاقا از همینفایل ها استفاده کردم که تو آموزش هست
: USBLoaderCFG - UCXF - IOS58 v7 Alternative
CFG 249[Extract Directly to the root of USB
این دوتا فایل رو استفاده کردم
این IOS 250 رو کجا باید انتخاب کنم؟

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
اتفاقا از همینفایل ها استفاده کردم که تو آموزش هست
: USBLoaderCFG - UCXF - IOS58 v7 Alternative
CFG 249[Extract Directly to the root of USB
این دوتا فایل رو استفاده کردم
این IOS 250 رو کجا باید انتخاب کنم؟

اینجا گفتم
تنظیمات برنامه Configurable USB Loader

پس از باز کرده فایل فشرده در Root هارد شما ، پوشه usb loader و app نمایان است.در پوشه app که برنامه USB loader فایل Boot.dolداخل آن موجود است. در پوشه usb loader برنامه CfgLoader Configuratorوجود دارد که به نحوی Option و محل تنظیمات برنامه USB loader است. که با ورود به این پوشه و اجرای فایل CfgLoader Configurator.EXE آن با صفحه مربوط به برنامه مواجه می شوید که صفحه بسیار شلوغ است ولی نگران نباشید. با کمی صبر و حوصله با تمام تنظیمات مورد نیاز خود اشنا خواهید شد.

تنظیمات مربوط به این برنامه بسیار گستره و متنوع است. برای همین باید با برنامه کار کرده تا با روش های مختلف آن آشنا شوید.
در صورتی که در اینده فرصتی بوجود آمد باید توضیحاتی نیز در مورد تنظیمات این برنامه به این راهنما اضافه کنم
ولی فعلا از این راهنمای انگلیسی که به سادگی نوشته شده است برای شروع کار استفاده کنید.

راهنمای تنظیمات برنامه

نکته : یکی از مهمترین قسمت های، قسمت تنظیمات اجرای بازی ها با استفاده از یکی از IOS هاست که باید این را تنظیم کرده و سپس اقدام به اجرای برنامه از روی کنسول کنید چرا که برخی از بازی های با برخی از IOS ها اجرا نمی شوند و مشکل دارند. در تب Global Options 3 می توانید IOS خود را تغییر داده و روی Generate config.txt with all options کلیک کنید و سپس OK بزنید( فایل تنظیمات روی فایل تنظیمات قبلی ذخیره می شود و تنظیمات اضافه می شوند)

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
این کارا رو هم انجام دادم اما باز برای اجرای برنامه باید از HBC اقدام کنم (فایل های مربوط به نرم افزار رو SD هستن) جالب اینجاس که حتی آگه کانال نرم افزار رو که تو منوی اصلی وی نصب میشه پاک کنم بازم از طریق HBC میتونم نرم افزار رو از رو SD بالا بیارم!!!

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
این کارا رو هم انجام دادم اما باز برای اجرای برنامه باید از HBC اقدام کنم (فایل های مربوط به نرم افزار رو SD هستن) جالب اینجاس که حتی آگه کانال نرم افزار رو که تو منوی اصلی وی نصب میشه پاک کنم بازم از طریق HBC میتونم نرم افزار رو از رو SD بالا بیارم!!!
خوب آخه ربطی به هم نداره که
شما کانال رو پاک کنی هیچ تفاوتی واسه اجرا از HBC نمی کنه
احتمال می دم که IOS های مورد نیاز رو نصب نکردی
به اون قسمتی که گذاشتم برو و هر چی IOS نوشتم دانلود کن و نصب کن

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
آقا من بی خیالش شدم . میترسم اگه بهش دست بزنم دیگه نتونم از USB اجرا کنم . به همین اجرا از HBC راضی هستم
بازم خیلی خیلی ممنون از راهنمایی مفیدتون

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
آقا من بی خیالش شدم . میترسم اگه بهش دست بزنم دیگه نتونم از USB اجرا کنم . به همین اجرا از HBC راضی هستم
بازم خیلی خیلی ممنون از راهنمایی مفیدتون
من همین امروز روی یه وی دیگه هم تونستم این روش رو اجرا کنم
حالا یه امتحان بزن و از فایل های این استفاده کن
ببین این روش روی FAT 32 خیلی بهتر جواب میده
اگه NTFS داری تبدیلش کن به فت 32
من دقیقا همین مشکل شما رو داشتم ولی با نصب کانال جدید حل شد.
دیگه هر جور خودت صلاح می دونی

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
من الان میتونم از رو usbاجرا کنم مشکل اینه که باید برنامه رو از HBC اجرا کنم و از خود چنل اجرا نمیشه.گفتم همینم خودش یه نعمته ترسیدم دستکاریش کنم اونم از دستم بره !
به هر حال از راهنمایی کامل شما واقعا ممنونم

juventus2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
74
2. کسانی که از cIOS222/223 استفاده می کنند این رو دانلود کنند.Download THIS

3. کسانی که از cIOSx 249 Rev19/20 استفاده می کنند این رو دانلود کنند.Download THIS
سلام
این دو تا فایل پاک شده:(
ویرایش: شرمنده! تو لینک اصلی مطلب(wiihacks) فایل رو پیدا کردم.

آخرین ویرایش:

juventus2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
74
سلام
من میخوام بازیها رو از طریق برنامه wiiflow usb loader اجرا کنم. هارد رو ntfs فرمت کردم،بازیها رو ریختم ولی برنامه رو که اجرا میکنم سریع خارج میشه. مشکل از کجاست؟ کسی با این برنامه کار کرده؟

juventus2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
74
سلام
من میخوام بازیها رو از طریق برنامه wiiflow usb loader اجرا کنم. هارد رو ntfs فرمت کردم،بازیها رو ریختم ولی برنامه رو که اجرا میکنم سریع خارج میشه. مشکل از کجاست؟ کسی با این برنامه کار کرده؟

بین اساتید محترم کسی نیست با این برنامه کار کرده باشه؟

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
دوستان من قبلا با یه PNY 16G Lovley attach بازی ها رو با فرمت FAT32 با برنامه ی Configurable USB Loader اجرا میکردم و وی هیچ مشکلی نداشت . حالا یه SONY 16G با فرمت FAT32 همین فایل هارو کپی کردم روش . اما وقتی با Configurable USB Loader اجراش میکنم خیلی کند شده شناسایی بازی .حتی بعضی اوقات دستگاه هنگ میکنه یا خیلی اوقات همون اول بازی Red seal 2 میزنه Reading disk و خیلی طول میکشه تا بازی بالا بیاد.جالب اینجاس که این پیغام رو موقعی که میخاد دموی یوبی سافت رو نشون بده میاره . این در حالیه که این فلاش سرعتش بیشتر از هر فلاشیه . مشکل چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر