latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دارم از آسیا تک میگیرم! با توجه به اینکه مخابرات ما داره تجهیزات جدید وصل میکنه و زیادم شلوغ نیست یکم امیدواری دارم! اما بازم استرس دارم! :d

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
سلام دوستان ، به نظرتون راهی هست که پیشبینی کنیم از کدوم ISP یا از کدوم شرکت استفاده کنیم پینگ کمتر و بهتری بدست میاریم ؟ :-/

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
سلام
یک سوال مبتدی دارم بهم نخندید
ایا ip اختصاصی روی پینگ تاثیر میزاره یا نه؟(پینگ کمتر میشه)
مرسی

نه هیچ تأثیری نداره. IP فقط یک شماره شناسایی هست که هر بار عوض می شه و در صورت اختصاصی بودن به شما تعلق می گیره تا عوض نشه.

پینگ به
  1. ترافیک روی روترها که اگه زیاد باشه باعث طولانی شدن صف مسیردهی و در نتیجه تأخیر بالاتر می شه
  2. مسیری که ISP از اون سرویس می گیره که اگه پرترافیک و بی کیفیت باشه همون مشکل بالا رو داره.
  3. ضمناً فاصله مسیر هم مهمه چون اطلاعات با 2/3 سرعت نور عبور می کنند و فاصله زیاد باشه تأخیر می ره بالا.

FIFAMANIA

کاربر سایت
Jul 9, 2009
7
نام
Mehdi
دوست عزیز تو پست اول
من همین الان توی استان بوشهر شهر برازجان برای اینترنت 128 با ترافیک ماهیانه 8 گیگ 24 هزار تومان ماهیانه میدم البته قیمت 128 بدون ترافیک چیزی مثل فحش ناموسیست

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
خب این دوستمون هم حرف جالبی زد... ولی واقعا آدم میخواد گریه کنه وقتی که مجبوره برای یک خارجی توضیح بده که ترافیک چیه و اگه تمام بشه چی میشه... و در مورد قیمت تا همینجاش براتون بگم که اگر با استاندارد قیمت های جهانی روی اینترنت خانگی کشورمون بخوایم قیمت گذاری کنیم (ترافیک نا محدود) ماهی حدودا 200 یا 300 تا تک تومنی باید بپردازیم...نه 30 40 هزار تومن.

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
لتنسی مقدار تقریبی پینگو نشون میده که براحتی قابل تغییره و اصلا مهم نیست
اختلاف پینگ واقعی با لتنسی هم میتونه 5باشه میتونه 500 باشه !!!!!!!
ولی بصورت معمولی 20-50 تایی هست که خیلی راحت میشه لتنسیو به 1 هم تبدیل کرد ولی پینگ اون چیز اصلیه و زیاد بودن اون باعث دیلی و در بازی ها لگ میشه :)

immortal07

کاربر سایت
Sep 10, 2009
21
لتنسی مقدار تقریبی پینگو نشون میده که براحتی قابل تغییره و اصلا مهم نیست
اختلاف پینگ واقعی با لتنسی هم میتونه 5باشه میتونه 500 باشه !!!!!!!
ولی بصورت معمولی 20-50 تایی هست که خیلی راحت میشه لتنسیو به 1 هم تبدیل کرد ولی پینگ اون چیز اصلیه و زیاد بودن اون باعث دیلی و در بازی ها لگ میشه :)

چقدر سخت میگیری ,تاثریرشون رویه هم دیگس دیگه
تازه تو ip ایرانی رو پینگ کنی یه چی بین 20 تا 50 میگیری
خیلی هم دوست داری پینگ 1 رو ببینی ip خودتو پینگ کن!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر