latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
از اطلاعاتی که دادید ممنونم (متاسفانه به نظر نمیرسه که بزودی شاهد بهبود سرعت و کیفیت اینترنت باشیم)
( در ضمن بجای کلمه ی کیلوبایت باید از کیلوبیت استفاده کنی در پاراگراف آخر )

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
مطلبی که گفتین درسته شیرینگ (که تو کل دنیا رایجه اما با ضریب مناسب) باعث Congest شدن شبکه در ساعات peek ترافیک می شه.
اما مشکل اصلی پینگ در ایران مسیرهای کاملاً نامناسب هست که اینترنت ایران از اون روت می‌شه و مشکل بزرگتر عبور تمام بسته های ارسالی از سرورهای پالایش و شنود هست که مشکل رو بزرگتر می کنه. شما حساب کنید تمام محتویات اطلاعاتی که ارسال یا دریافت می کنید باید چک بشه که خوب زمان می بره. اونم وقتی برای این همه کاربر باشه.
اگر همین دو تا مشکل حل می‌شد پینگ شما به حدود 1/3 کاهش پیدا می کرد!

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
مطلبی که گفتین درسته شیرینگ (که تو کل دنیا رایجه اما با ضریب مناسب) باعث Congest شدن شبکه در ساعات peek ترافیک می شه.
اما مشکل اصلی پینگ در ایران مسیرهای کاملاً نامناسب هست که اینترنت ایران از اون روت می‌شه و مشکل بزرگتر عبور تمام بسته های ارسالی از سرورهای پالایش و شنود هست که مشکل رو بزرگتر می کنه. شما حساب کنید تمام محتویات اطلاعاتی که ارسال یا دریافت می کنید باید چک بشه که خوب زمان می بره. اونم وقتی برای این همه کاربر باشه.
اگر همین دو تا مشکل حل می‌شد پینگ شما به حدود 1/3 کاهش پیدا می کرد!
بله از این نظر هم سرعت اینترنت پایین میاد.

هدف تاپیک تبادل نظر بین افرادی است که از سرعت اینترنت راضی نیستند و دنبال دلیل هستند اینجا جواب میگیرند.:)

Last edited by a moderator:

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
هدف تاپیک تبادل نظر بین افرادی است که از سرعت اینترنت راضی نیستند و دنبال دلیل هستند اینجا جواب میگیرند.:)
فقط یه راه وجود داره. گوشی رو بردارید زنگ بزنید isp .
شما: الو سلام این چه وضع پینگ هستش جناب؟!
جناب: چرا هذیون میگید پینگ دیگه چه کوفتیه؟!
و یا:
خب ما الان جز حسرت خوردن چی کار میتونیم بکنیم.؟!:(..:d

saeed-evil

کاربر سایت
Aug 24, 2008
311
نام
Saeed
حق با شماس متاسفانه من بدجور با این مشکل روبه رو بودم پینگم حدود 1000 بود ولی با استفاده از یکسری برنامه تونستم پینگمو تا400 یا 500 پایین بیارم بهتره تو تایپیک به معرفی بعضی از این برنامه ها بپردازید.
من با اجازتون یک نرم افزار برای پایین اوردن پینگ معرفی میکنم که احتمال میدم همه بشناسیدش
اسم این برنامه Leatrix Latency Fix هستش.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
حق با شماس متاسفانه من بدجور با این مشکل روبه رو بودم پینگم حدود 1000 بود ولی با استفاده از یکسری برنامه تونستم پینگمو تا400 یا 500 پایین بیارم بهتره تو تایپیک به معرفی بعضی از این برنامه ها بپردازید.
من با اجازتون یک نرم افزار برای پایین اوردن پینگ معرفی میکنم که احتمال میدم همه بشناسیدش
اسم این برنامه Leatrix Latency Fix هستش.
داداش من نصب کردم برنامرو بعد ریست شد خوب حالا چیکار باید بکنم؟ ان یا اف داره یا کلا همیشه در حال کار هست تا زمانی که uدuninistal کنیم؟

starpars

کاربر سایت
Feb 22, 2009
56
من یادمه چند سال قبل که با دیال آپ کار میکردم هنوز هم قضیه پیلترینگ نبود سرعتش به عنوان دیال آپ خوب بود اما درست زمانی که پیلترینگ شروع شد سرعت ارسال و دریافت و همینطور پینگ به شکل محسوسی دچار ضعف شد

a-samani

کاربر سایت
May 19, 2009
88
نام
امین
!

سلام
برنامه رو تست کردم تغییری در پینگ مشاهده نشد!
ping مشکل هر ایرانی نیست خود من تو cod4 با سرور انگلیس 200 است سرور ایران 58 .
cod4 هم سرور شاتل 30 بود.
کلا خیلی مشکل نداره .
اگر بازیتون هم خوب باشه راحت می تونین کنار بیاین. isp هم هم کلا مهمه...
با تشکر!

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
من از isp پارس آنلاین سرویس 128 داشتم پینگم 1500 بود (!) بعد زنگ زدم isp گفتم 1500 هستش پشتیبانی با بهانه های بسیار متنوع منو هر دفعه که رنگ میزدم پذیرایی میکرد :
1. الو سلام پینگم 1500 هستش چرا اینجوریه؟
کامپیتور شما تروجان داره!

2.الو سلام پینگم 1500 هستش چرا اینجوریه؟
نویز خط شما بالاست یک سیم از تو خیابون به مودم بکشید(! در عین حال 50 هزار تومن به برقکار دادم و اینکارو هم کردم ولی پینگم شد 1600)

3.الو سلام پینگم 1600....؟ (تلفن قطع شد)

4.الو پینگ 1600 هستش کمک کنید!
پینگ چیه؟ ها!؟

5.الو پینگ 1600 هست چند 1000 نفر رو با من شیر کردید؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
شیرنگ ما نداریم. لنگر کشتی خورده وسط کابل باکو تو دریای....

6. الو بخدا من 10 دقیقست منتظرم گوگل بیاد بالا اگه 1 کیلوبیت سرعت داشتم 1 دقیقه پیش بالا اومده بود؟!؟!؟؟!
مطمئنید از سرویس ما استفاده میکنید؟؟؟ چون من روی سیستم من سرعت خوبه!!!؟؟؟!!

(تمام مکالمات واقعی بوده و برای خنده گفته نشد)

در پایان قرار داد 1 ساله با پارس آنلاین مشهد رو بهم زدم و به صبانت مهاجرت کردم.
سلام یک اینترنت 128 میخواستم تا 7 ماه دیگه پرت نداریم اشکالی نداره؟؟؟:-o:(( (زنده باد اینتنت دایل آپ)!!!!

Soap McTavish

کاربر سایت
Jul 3, 2010
1,403
نام
N4V!D
سلام
برنامه رو تست کردم تغییری در پینگ مشاهده نشد!
ping مشکل هر ایرانی نیست خود من تو cod4 با سرور انگلیس 200 است سرور ایران 58 .
cod4 هم سرور شاتل 30 بود.
کلا خیلی مشکل نداره .
اگر بازیتون هم خوب باشه راحت می تونین کنار بیاین. isp هم هم کلا مهمه...
با تشکر!

دوست عزیز شما سرعتت چند کیلوبیته؟

saeed-evil

کاربر سایت
Aug 24, 2008
311
نام
Saeed
داداش من نصب کردم برنامرو بعد ریست شد خوب حالا چیکار باید بکنم؟ ان یا اف داره یا کلا همیشه در حال کار هست تا زمانی که uدuninistal کنیم؟

سلام.
شما بعد از ریستارت دیگه نمیخواد کاری بکنید.

من این برنامرو رو world of warcraft تست کردم کاملا جواب میده خیلی از دوستامم دارن تست میکنن و راضی هستن.

در رابطه با شرکتهای اینترنت من سپنتا استفاده میکنم این شرکتم پینگ درستی نداره فکر کنم کلن تو ایران شرکتهای مخابراتش ندونن پینگ چیه!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر